Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Проблем със Selespeed скорости на Alfa Romeo 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    София
    Posts
    15

    Angry Проблем със Selespeed скорости на Alfa Romeo 147

    Здравейте имам нужда от съвет–помощ от някой който е имал проблем като моя.Четох доста в форума но не видях подобен проблем
    При движение на колата – всеки път на различни километри скоростите изключват започва да мига индикатора и е невъзможно да се включи на скорост или да запали отново
    След сваляне на клемата на акумулатора и като поседи известно време така се възтановява работата на скоростите за неопределено време преди издържаше 2 3 дни а сега може да не успея да мина и 20-30 км а и времето което клемата трябва да е махната от 1 минута преди сега може и 1 нощ да трябва да я държа за да запали отново
    Колата беше на ремонт уж беше оправен проблема но след 2 дни отново беше на лице
    Моля посъветвайте ме как да постъпя или къде да отида ако някой има опит с подобен проблем

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами отиди в сервиз в който разбират от нашите коли, ама ако вземеш да напишеш в ника си от кой град си може би ще стане по-лесно.Акъл не мога да дам щот съм с ръчка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Колега отскочи до Плевен при Добри той ще ти реши проблемите .

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40006
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    От София съм
    Незнам в кой сервиз вече да отида без да ми правят ремонт за 1000 лева и колата да е все така неизползваема

    ---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

    Колежка по скоро Може ли да ми дадеш повече инфо за човека телефон например да звънна ? От софия до там ще ми е трудно да я закарам но ако знам че ще реши проблема още утре ще я придвижа

  5. #5
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by belissima View Post
    От София съм
    Незнам в кой сервиз вече да отида без да ми правят ремонт за 1000 лева и колата да е все така неизползваема

    ---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

    Колежка по скоро Може ли да ми дадеш повече инфо за човека телефон например да звънна ? От софия до там ще ми е трудно да я закарам но ако знам че ще реши проблема още утре ще я придвижа

    Прекрасна колежке ;д 0888556507 това е номерчето говори с него разберете се и после само кикдоунчета да даваш
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Дай боже така да стане надявам се да ми помогне и колата да започне да се движи

  7. #7
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    И в София има няколко сервиза , които разбират от Alfa Romeo.
    ...

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    И в София има няколко сервиза , които разбират от Alfa Romeo.

    Има да , но не от едно място и едим човек са ми казвали че за селето той е човека
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Няма спор , че ги разбира много. Но това не е някаква космическа технология , така че и в София могат да и кажат какъв е проблема.
    ...

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by belissima View Post
    Здравейте имам нужда от съвет–помощ от някой който е имал проблем като моя.Четох доста в форума но не видях подобен проблем
    При движение на колата – всеки път на различни километри скоростите изключват започва да мига индикатора и е невъзможно да се включи на скорост или да запали отново
    След сваляне на клемата на акумулатора и като поседи известно време така се възтановява работата на скоростите за неопределено време преди издържаше 2 3 дни а сега може да не успея да мина и 20-30 км а и времето което клемата трябва да е махната от 1 минута преди сега може и 1 нощ да трябва да я държа за да запали отново
    Колата беше на ремонт уж беше оправен проблема но след 2 дни отново беше на лице
    Моля посъветвайте ме как да постъпя или къде да отида ако някой има опит с подобен проблем
    Колежке, не сваляй клемата, а просто остави мотора да се охлади. Ако после запали и включва, работата е ясна.
    Най-вероятно е от датчика на коляновия вал. На място помпата трябва да работи и да превключва, без да е запалена.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Няма спор , че ги разбира много. Но това не е някаква космическа технология , така че и в София могат да и кажат какъв е проблема.


    Така е спор няма но щом тук няма резултат нека да отиде там ,пък дано там да и се решат проблемите и да си кара колата с кеф
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Звънах то имало тема доста обширна каза че няма смисъл да я карам до там

    ---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

    Просто вече незнам къде да отида без някой да иска само да ми вземе парите а кола реално да нямам

    ---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

    Ще опитам без да махам клемата но съм сигурна че отново ще блокира вече ме е страх да се качвам да я карам

    ---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

    Ако някой може нека даде съвет къде в София да отида

    ---------- Post added at 21:50 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

    Незнам как да отговарям на всеки по отделно нещо не се справям с форумите

  13. #13
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by belissima View Post
    Звънах то имало тема доста обширна каза че няма смисъл да я карам до там

    ---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

    Просто вече незнам къде да отида без някой да иска само да ми вземе парите а кола реално да нямам

    ---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

    Ще опитам без да махам клемата но съм сигурна че отново ще блокира вече ме е страх да се качвам да я карам

    ---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

    Ако някой може нека даде съвет къде в София да отида


    Защо да нямало смисъл ? Тогава виж в техническия раздел и вентура , там трябва да ногат да помогнат
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Каза момчето че в темата е написано доста и да прочета и че в софия имало кой да я оправи но не разбах кой е човека

  15. #15
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by belissima View Post
    Каза момчето че в темата е написано доста и да прочета и че в софия имало кой да я оправи но не разбах кой е човека

    Щом така е казал ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •