Results 1 to 3 of 3

Thread: Плафоните не изгасят

  1. #1
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default Плафоните не изгасят

    Тази вечер като се прибирах забелязах, че ми светят плафоните?!? Сутринта пак са свететели понеже баща ми я взима и каза, че са светели като се е качил в колата.Нямам индикация за отворена врата. Интересното е, че централния откъм шьофьора само изгася и то като е щракнато на ляво а май трябваше по средата да гасне...както и да е - резултата е, че не мога да ги изгася по никакъв начин!
    Къде може да е проблема и евентуално кой предпазител да извадя да не светят пак цяла нощ?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Свали долната странична кора откъм пасажерското място и намери трите модула (зелен, жълт и сив):



    Изключи сивия (най-близкия до двигателния отсек) и виж дали ще угаснат. Ако да, провери състоянието му вътре за следи течове и пр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Благодаря ecotronic след малко като излизам ще измъкна буксата и ще гледам какво ще става.

    П.П.
    Снощи ги извадих това модулче и изгаснаха. Днес го разглобих и видях, че има тук там от ония неприятен зелен цвят хахаха...напръсках с контактен спрей, подсуших и сега си работят пак. За мокрото...не мога да преценя дали е мокро понеже миналата година ги пръсках с вд40 буксите и съответно и около тях съм омазал и сега лепнат...не е мокро, а лепкаво и мазно което мисля, че е от вд-то(вече не го ползвам за контактен спрей). Мокета е сух там отдолу така, че смятам, че не е протекло радиаторчето...да не чуе дявола ... хахаха дано и не протича, че не ми се влиза в забава с него.
    Last edited by mitkomeg; 28-02-2015 at 12:02.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •