Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Педала на спирачките отказва по време на движение

  1. #1
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default Педала на спирачките отказва по време на движение

    Колеги днес както си карах,ми направи впечатление че педала на спирачките е леко омекнал,след което в следващите 5 минути нямах почти никакви спирачки.Съвсем малко спираше когато педала е напълно до долу.Веднага погледнах да ли имам течност в казанчето,не беше мръднала.Огледах за течове от долу нямаше.Закарах я в най-близкия сервиз,там ми казаха,че вероятно е тръгнал спирачния цилиндър.Странното е че като поседя известно време на едно място,се оправи и си спираше както си трябва.Решихме да сменим за всеки случай и спирачната течност,после тестваха колата,никакви ядове.Тръгнах да се прибирам,първите 3-4 километра беше добре,после пак в рамките на 5 минути нямах никакви спирачки,как съм се прибрал само аз си знам.В сервиза казаха,че може и абс помпата да е заминала.Ако педала е до долу и нямам спирачки,нещо не ми се вярва да е от абс помпа.А и ако е тръгнал цилиндъра,как така след 15 минути на място ще имаш вече спирачки,и като тръгнеш първите 3-4 километра имаш спирачки?Някой има ли идея какъв може да е проблема.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 05-02-2015 at 21:07.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #2
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Мисля си за спирачна помпа. Предполагам гумичките на буталото да пропускат налягането. Да не ти задържа някой колело и да кипва течноста, като поседи да се охлажда?
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  3. #3
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Marchoni View Post
    Мисля си за спирачна помпа. Предполагам гумичките на буталото да пропускат налягането. Да не ти задържа някой колело и да кипва течноста, като поседи да се охлажда?

    Това не сме проверявали,но сега като се замисля,вчера и днес,като слезна от колата ми мирише на изгоряла гума,незнам да ли това може да има нещо общо с цялата работа.Сега в сервиза я закачихме,да видиме дали ще излезне нещо,и излезна някаква грешка на абс-а,и те не можаха да я обяснат точно въпросната грешка,но става въпрос май нещо за едно от задните колела.Това ли е спирачната помпаClick image for larger version. 

Name:	download.jpg 
Views:	28 
Size:	8.4 KB 
ID:	142138
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #4

    Default

    А сервото?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Да това е помпата. Проверете колелата по едно да се въртят на ръка, щом имаш и мирис на изгоряло. За АБС не ми се вярва, моя светна от преди 4-5 дена но спирачките са си същите. Не ми остава време да се занимавам, имам грешка на релетара в самия АБС и до колкото четах трябва да му отварям електронния блок.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  6. #6
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Marchoni View Post
    Да това е помпата. Проверете колелата по едно да се въртят на ръка, щом имаш и мирис на изгоряло. За АБС не ми се вярва, моя светна от преди 4-5 дена но спирачките са си същите. Не ми остава време да се занимавам, имам грешка на релетара в самия АБС и до колкото четах трябва да му отварям електронния блок.

    И в сервиза ми казаха точно за тия гумички,за които споменаваш,че вероятно проблема идва от тях,само че му викат спирачен цилиндър,терминологията е друга.Имах задържане преди два месеца от жила на ръчната спирачка на задно ляво колело,смених ги веднага.Иначе на мен абс-а си ми свети винаги и никакви ядове,колата винаги си спира както си трябва.Чуда се само ако е спирачна помпа, нова куча марка,или употребявана оригинална.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    И в сервиза ми казаха точно за тия гумички,за които споменаваш,че вероятно проблема идва от тях,само че му викат спирачен цилиндър,терминологията е друга.Имах задържане преди два месеца от жила на ръчната спирачка на задно ляво колело,смених ги веднага.Иначе на мен абс-а си ми свети винаги и никакви ядове,колата винаги си спира както си трябва.Чуда се само ако е спирачна помпа, нова куча марка,или употребявана оригинална.
    Ма и ти си ... Помпа само нова. Оправи си ABS-a преди да се лепнеш някъде. Оправи и задържащия апарат.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Гумичките на помапата са се разложили и запушват компенсационния отвор. За това и не могат да пропускат течност от казанчето към помпата. Проблемът е като по учебник
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колеги благодарско на всички. Утре 9:00,са качва на моста и се прави.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Да кажеш после какво е станало!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Спирачната течност се сменя на 2г, а не при възникнал проблем. Самата смяна нищо не може да поправи, то си е смяна на консуматив.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колеги,много странна работа.Днес колата беше тествана от моя човек,който държи сервиз в града и е механик вече 35 години,колата си спираше както си трябва.Бая карахме в града,тества и абс-а и спирачките каза само че трябва да се обезвъздуши спирачната система.Вчера бях в друг сервиз,понеже моя човек беше затворил по рано,хем им казах при смяната на спирачната течност да обезвъздушат системата,явно не са го направили.Спирачната помпа я бяхме поръчали по рано през деня,решихме да не я сменяме и я върнахме.Колелета забравихме да ги проверим да ли се вартът както трябва,но скоро ще ходя при него да ми смени свещите,и ще го направим,както и ще обезвъздушим спирачната система.Единственото което остана,че сега пак като слязох от колата имаше лек мириз на изгоряна гума.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 06-02-2015 at 17:43.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    38

    Default

    Имам един много странен проблем.Когато оставя колата по наклон на скорост и след 10 минути ако се кача и натисна спирачката педала е адски твърд.При оставя на равно място го нямам тоя проблем....

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by masterchy View Post
    Имам един много странен проблем.Когато оставя колата по наклон на скорост и след 10 минути ако се кача и натисна спирачката педала е адски твърд.При оставя на равно място го нямам тоя проблем....
    Клапан серво.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Днеска рекох да отида до автомивката измия колата,обаче след 3-4 километра усетих доста голям аванс между момента когато натискам спирачката и момента когато колата започва да спира.Усетих че нещата не отиват на добре,и веднага тръгнах да се прибирам.Още преди да стигна в нас останах без спирачки.Явно има неща за праене.Спирачна помпа ли е ,нещо друго ли е,утре ще се разбере.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •