Results 1 to 9 of 9

Thread: Няколко въпроса свързани с новозакупена 156-ца

  1. #1

    Default Няколко въпроса свързани с новозакупена 156-ца

    Здравейте,първо извинявайте,че съм формулирал името на темата по този начин просто имам няколко въпроса с колата исках да ги задам в една тема.

    Колата е 156 1,9 jtd 110 новия мотор

    1.Когато подам газ без значение на коя скорост колата поема добре върви,но като пусна газта изчуква отпред под капака имам някакви съмнения,че го прави от клапана за геометрията на турбината първо помислих за каре но то щеше да изчуква при подаване на газ.

    2.Скоростния лост няма луфт добре е включва нормално 1,2,3,4 и 5 включва добре но нея трябва да я нацеля смисъл колата е със сменена топка за скорости и няма палчето което се натиска за задна просто лоста си продължава и си вкарваш задна.Според вас дали е от това,че топката е сменяна или нещо друго

    3.Праговете на SW и седан еднакви ли са един вид ламарината която се извива от вратата надолу,просто единия праг ми е подбит малко и искам да го сменя.
    Живей у бурчове за да те помнат хората...

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    1. Прегледай тампоните на мотора и реактивната щанга горе вдясно между мотора и ботуша.
    2. От палчето е проблема. То ограничава хода на лоста надясно така, че да застане срещу 5-а. Когато го няма, или е поставено неправилно, 5-а се включва по описания от теб начин.
    3. Не режи ламарината, ще тръгне ръжда после. Ако толкова много те дразни, по-добре си намери и монтирай едни декоративни пластмасови прагове - те ще скрият дефекта.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    Благодаря много за бързия отговор утре ще огледам повечето тампони,че сега стана късно и ще дам развитие по въпроса
    Живей у бурчове за да те помнат хората...

  4. #4

    Default

    Добре дошъл и честито !

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default Въпрос за alfa romeo crosswagon q4

    И аз съм от скоро съм собсвеник на alfa romeo 156 crosswagon q4- 2007 г 1.9 JTD -150 кс .Искам да попитам за копчетата до аварийните светлини /звездичката и mono/и копчето ASR до скоростия лост, за какво се използват и кога се включват или изключват.Има ли други собсвеници на този модел.Благодаря предварително

  6. #6
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    И аз съм от скоро съм собсвеник на alfa romeo 156 crosswagon q4- 2007 г 1.9 JTD -150 кс .Искам да попитам за копчетата до аварийните светлини /звездичката и mono/и копчето ASR до скоростия лост, за какво се използват и кога се включват или изключват.Има ли други собсвеници на този модел.Благодаря предварително
    "Звездичката" е климатроника, а mono уеднаквява двете му зони спрямо шофьорската. ASR е системата срещу пребоксуване на колелата при потегляне и с натискането му деактивираш системата за момента.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    в какво положение трябва да е копчето "звездичка"при сегашните теператури защото след като я запаля и завъртя врътките на 30 градуса примерно ту свети ту угасва.

  8. #8
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    в какво положение трябва да е копчето "звездичка"при сегашните теператури защото след като я запаля и завъртя врътките на 30 градуса примерно ту свети ту угасва.
    В момента си на режим AUTO, но от него няма смисъл при тези температури.
    Натискаш копчето със "звездичката" /всъщност е снежинка/, така че да не свети лампичката над него, по този начин изключваш климатика и оставаш само на парно, не че компресора сработва при температури под 7 градуса, но осезаемо топли по-малко, отколкото когато е изключен.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    Много благодаря за изчерпателния и бърз отговор.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •