Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: помпa нa 75 долнa

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default помпa нa 75 долнa

    Колеги купих еднa 75 aмa зa късмет ми отиде долнaтa помпa нa съединителя или мaркуч не съм сигурен, откоя стaнa. се нaмирa помпaтa и леснa ли е зa свaляне, интереaувaм се зa дa знaм дaли сaмо дa я вдигнa мaлко и две стойки дa подложa и дa легнa под нея дa я свaля или ще ми трябвa повдигaч/кaнaл

  2. #2
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    намира се от дясната страна по посока на движението -трудно но и с повдигане става прихваната е за основата на единия тампон на скоростите и кутията.гледай как са наредени гайките и внимавай като стягаш после.
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колега, твоята кола с кой съединител е? Ако е с "обратен съединител" помпата е закрепена на планка от дясно до сглобката на скоростната кутия. При този вариант помпата е доста лесна за смяна, но трудно се намира. Ако колата ти е с обикновен съединител, помпата се намира пак от дясно, но в предната част на кутията и се крепи на кожуха на съединителя. В този случай нова помпа се намира значително по-лесно. Обачеее смяната без да се разкачи задния мост е доста трудна. За да развиеш гайките трябва да държиш контра на болтовете, а техните глави се крият между тампоните на кутията и купето. Не е невъзможно. Правил съм го на улицата с едно крикче, но се измъчих много.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Wink

    Венци незнам какъв е съединителя..... с Владо ( дето ти беше 90-ката) отидохме, запалихме я , прегледахме че е била в сервиз и отдоло цялата е изкърпена и си тръгнахме, на другия ден палиме я , една бърза гражданска ,прехвърляне и тръгваме и на ъгала на пресечката к^р съединител, от там с вентото броня в теглича на алфата да го забутам, първа с малко изнасилване и така до банишора, за късмет заваля и сега немога да си я оправя ама исках да питам как, защо и тн. за да ми е по-бързо ремонта, че не е време сега за много лежане под колата ..... Колата е 87, 2 карба . 1.6 110.16 коня горе долу я пресметнах. Сега като се стопли я почвам, трябва и палец и капачка че са много зле, да намеря два стопа че са спукани, радиатора нещо ми капе ще пробвам с течност за запушване, малко дръжките вътре са изпочупени, едното копче горе за лампите ми липсва. ел. стъклото небачка дясното, лайсна на задния капак малко зор да намеря ще да е, трябва и едни задни дискове, както и термостат, много игра ще е с ел. системите че явно някой се е правил на ел. техник, както и кората под волана я е пробил и слагал цк-ключ вместо термодатчик да се види, и лоста на мигачите и фаровете го е счупил по време на тунинга

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Колеги тези дни беше хубаво време и свалих буталото на съединителя само с 3 удара на главата в купето, ,,, намерих ремонтен комплект за 10 лева, реших да сменя и на горната помпа, обаче ненамирам ремонтен комплект, знаете ли откаде мога да намеря за тази помпа комплект ..... свалих и главния спирачен цилиндър и за него взех ремонтен комплект 20 лева, а за буталото на съединителя долна 10 лева.

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Много е вероятно аз да имам такъв комплект. Ще проверя като стигна до гаража.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by lazar2005 View Post
    Колеги тези дни беше хубаво време и свалих буталото на съединителя само с 3 удара на главата в купето, ,,, намерих ремонтен комплект за 10 лева, реших да сменя и на горната помпа, обаче ненамирам ремонтен комплект, знаете ли откаде мога да намеря за тази помпа комплект ..... свалих и главния спирачен цилиндър и за него взех ремонтен комплект 20 лева, а за буталото на съединителя долна 10 лева.
    Ако не, иди при Настев да ти ги ремонтира, ако си от София де.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Колегa, Нaстев къде се нaмирa от София съм, жк. Бaнишорa ... инaче днес рaзглобих долнa и горнa помпa нa съединителя, глaвния спирaчен цилиндър, и регулaторa нa спирaчното усилие(кaпе от опръстенa нa кaпaчкaтa) промих изчистих и продухaх с пaрa нa 150°С , нямa дa ви кaзвaм кaкви гaдусти изтекохa, Остaвa ми дa свaля един спирaчен aпaрaт отпред дa видя вътре кaкви оплaтнения сa и тaм дa ги сменя, и после дa видя зaдните aпaрaти кaк се свaлят и тях дa им нaпрaвя едно пулно обслужвaне и съм готов със спирaчния флуид , че вместо спирaчнa течност е някaквa чернa гaдуст, примесенa с стaрa гумa и сякaкви лa###

  9. #9
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Дай да я видим на снимка ...колата
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  10. #10
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Настев е на ул. Антим I , София

    https://www.google.bg/maps/@42.70368...5BbiucdV9A!2e0


    Внимавай с разглобяването на задните апарати, че са малко по-различни от очакваното
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #11

    Default

    От къде купувате тези ремонтни комплект за спирачните апарати и помпите ?
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Колега през един приятел ми ги прати по еконта дойдоха за 3 дни.... испански са частите може после да ти ги снимам и покажа, единия комплект само за главния спирачен цилиндър дойде с два бонус семеринга, и един който ми трябваше по малко, но от старите два са перфектни и сложих един от тях, за съединителя всичко точно дойде, даже с ново маншонче, за спирачния разпределите и за горна помпа на съединителя си взех от един магазин на бул, европа за семеринги и опръстени, всичко е стандартно

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Това време ме съсипва, немога да си зглобя колицата а вече съм готов за зглобка :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails CAM02469.jpg   CAM02460.jpg   CAM02472.jpg   CAM02457.jpg   CAM02488.jpg  

    CAM02491.jpg  
    Last edited by lazar2005; 10-03-2015 at 21:02.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Колеги 1.6 с двата карбуратора на жило ли е километража или на датчик, днес зглобих всичко, обеезвъздуших съединителя и предните спирачки и най-накрая успях да я покарам малко,,,,, другото което много ме притеснява е много силни вибрации около 3000 об. незнам дали е кардан, каре, лагер висящ или някой маховик трябва да се хващам и да разследвам

  15. #15
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Quote Originally Posted by lazar2005 View Post
    Колеги 1.6 с двата карбуратора на жило ли е километража или на датчик, днес зглобих всичко, обеезвъздуших съединителя и предните спирачки и най-накрая успях да я покарам малко,,,,, другото което много ме притеснява е много силни вибрации около 3000 об. незнам дали е кардан, каре, лагер висящ или някой маховик трябва да се хващам и да разследвам
    Датчик има на ск кутия .. Пробва ли с два тупаника по таблото... Иначе е голяма играчка
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •