Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: помпa нa 75 долнa

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    висях сумати време днеска под колата да вкарам по-големия болт (външния ) на буталото на съединителя ама невидях датчик ама не съм го търсил де,,,,, а по другия проблем след 2500-2800 оборота и на место и в движения има едни яки вибрации които ме притесняват много повече от това че невиждам с колко карам, висящ лагер немога да намеря ни цена ни нищо, и колко ще ми коства да го балансирам тоя кардан, утре имам малко да пооправа на приятелката 145-цата, ама след това ще се занимая пак с 75-цата

  2. #17
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Скоро правих кардан за моята. Самият лагер при "висящият лагер" не е проблем. Взех го за под 10лв. Другата част която е основата и го държи в България не можах да намеря и я поръчах през Ebay от Гърция за около 60-70лв. по спомен.
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Деяне, а къде го даде за баланс тоя кардан, знам че не ги правят навсякаде щото неможели да ги закачали нещо си непомня,,,, а да знаеш каретата по памет такива ли са на кардана, че по снимки ми излизат само такива ??? а ти за тампона на висящия лагер ли ми говореш че си го поръчал от гърция или има някакъв кожух на лагера че още не съм я разучил тая система на алфата, тепърва я зглобих да се движи да я закарам до сервиза да огледам и тампоните отдзат на това дижон ли как се казваше системата с тръби дето държи задницата че ми се струва че има някакво лопане освен от вибрациите
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails каре.php.jpg  

  4. #19
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Баланса за съжаление е доста трудна задача.
    Не съм правил никога на мой кардан. Важно е да се бележи като се разглобява. По презумпция се надяваме да са сглобени балансирани.

    Да за кожуха на висящият лагер говоря. Там са само две части. Кожухът и лагерът. Мисля че пазя някъде пликчето с номера на частта. Ще потърся тези дни, може да помогне.

    Каретата изглеждат така, само имат разлика от v6 и 4 цилиндрова. Средното каре е еднакво и за двете.

    До колкото сме дискутирали вибрации може да се получат и от крив тройник. Намира се на скоростната кутия и за него се захваща кардана.

    Може би на твое място бих подменил каретата и след това ако пак я има вибрацията бих подменил този тройник.

    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  5. #20
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Момчета, това е снимка на средно каре за 4 цилиндров кардан. Всички останали карета са различни.
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    предно и задно, а онова наистина е средно по тези каталози, докато вчера ми даваха че трите са еднакви, мерси на венци че ми каза че са различни да търся още
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails предно.jpg   задно каре.jpg  

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Angry

    Колеги, да питам още два три въпроса за мойта бабичка.... с какво са направени цветовете на оборотомера на наще алфи, мойто табло е избледняло и има само останки от оранжевия и червения сектор, ще кача снимки и откакво не ми бачкаше скоростомера там кадето поставих мост. Второ откаде да си намеря тампони за де-диона, както и аналог на наще биалети да знаете, тампони за задните напречни щанги които се сабират в центъра на окачването. Искам да споделя само за задния лагер главина проверих и навсякаде по магазините за авто части ми искат към 80-90 лева(65-70 лв. с отстъпката ми) и нагоре, сега му открих размерите и гледам в магазините за лагери е 30 лева, нямат срам по авточастите

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Взех нов комплект съединител, нови стопове,нови мигачи, нов висящ лагер пристигна (ще ходи пъррво в пловдив за да му се направят дубликати) новото сърчице на алфата нови гуми и сложих и оправих светлините и перката на радиатора че беше с цк ключе, вече има спирачки отпред, трябва да се смени задния спирачен маркуч който закупих от магазина на стамболийски и един лагер за задна лява главина преди да е паднала
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails CAM02998.jpg   CAM03005.jpg  

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •