Page 36 of 54 FirstFirst ... 26343536373846 ... LastLast
Results 526 to 540 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #526
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Да, защото ако VDC се оплеска, може да те пребие. Твърде отговорна система.
    От ASR най-много да закъсаш и да псуваш.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #527

    Default

    Я да взема и аз да кажа нещо хубаво за 159.

    Касае се за моделите с 2.2 бензинов двигател (пробвах няколко от обяви в мобилето). Дизелите няма да ги коментирам, те са си гадни тракалници...

    Колата е изключително тиха и на място и в движение. Мотора не издава нито звук, нито вибрации и пали и се гаси супер мазно, точно като шестак. Толкова тих и спокоен 4цил мотор с верига не бях виждал досега. По-"премиум" е от 156, определено.
    За моя изненада, тази мекота на работа я няма при бензиновата джулия 2.0, не знам защо. Дали щото е надлъжен мотора при джулията, дали заради олекотяване, дали липсват балансиращи валове, но мотора на джулията се усеща как се разтриса леко при палене и гасене, а на място има едни едва доловими вибрации.

    Толкова с хубавите неща. Лошото е че 2.2жтса нещо не ми оправдава мераците за динамика. Сигурно не е слаб мотора, ама купето е тежкоо...

  3. #528
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Доста кофти да ходиш да пробваш на хората колите, и то не е една, без дори да си решил да купуваш такъв модел кола.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #529

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Доста кофти да ходиш да пробваш на хората колите, и то не е една, без дори да си решил да купуваш такъв модел кола.
    Е нали хората му казваха, че не е карал такава а говори, той решил да го коригира това

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  5. #530

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Доста кофти да ходиш да пробваш на хората колите, и то не е една, без дори да си решил да купуваш такъв модел кола.
    Доста кофти да пишеш тъпи коментари без да знаеш какво съм решил да си купувам.

  6. #531
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Що да не разпитва, умува и пробва?
    По-добре ли ще е да скочи насляпо в ямата и после да се вайка, както не един и двама тук вече са го правили?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #532

    Default

    То с пробване се получава "заварката" .
    В бензиновите 156ци се влюбих след като се возих в една 1.8 преди мноого години, още бях хлапак без книжка, а алфата беше на 3-4 години.
    До тогава бях предубеден и само бях слушал приказки за чупливите твинспаркове и т.н... Ама като чух звука и като усетих колко пъргава и повратлива количка е и бях спечелен вече.

    После станаха по 2-3 хил лева, на мен ми дойде момента за смяна на колата и си взех.
    И 159ките почти ме спечелиха, само трябва да видя как може да се съживи малко тва 2.2. В алфаоунъра разправят "братята" англичани, че един ремап има доста осезаем положителен ефект върху отзивчивостта на мотора, а също и генерацията е доста "рестриктивна", което се лекува лесно...
    И газова съм намерил вече, така че нещата са проучени.

  8. #533
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Каквито и подобрения да правиш, много бързо ще дойде времето, когато ще ти "омалее". По-добре се фокусирай върху надеждността на мотора, разходите по него и пр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #534

    Default

    Така е, да.
    А ето и за любопитните, с дон_пепоне си говорихме за това - https://www.ac.com.pl/en-services-zone-400dpi

    2.2жтс официално в каталога. Тествано и работи.

  10. #535
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Смесеният разход на извънградско се понася. Тя и моята похапва бензин при по-яко сритване. Тия дни за едни 500 км извънградско ми лапна към 5 л. бензин и 40 л. газ.
    Проблемът е градското каране.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #536

    Default

    "оправя" по писанията им в ниски обороти, от които са недоволни.Като динамика, максимална скорост не оправя...

    Минал съм по твоя път - гледах навремето 1.9, 2.2, 1.75, 2.4, 1.9 двигателите ...

    2.2 приятна въпреки писаниците(на всеки очакванията му са различни), аз спортен картинг не очаквах, не очаквах и 156 печка - не му пукаше дали ще е със същата или по-малка динамика, но исках повече комфорт.

    Та от тази гледна точка изписа доста глупости за 159-ката.Това не била, онова не била ..

    Ами НЕ Е, но най-важното за всеки индивидуален купувач е да получи това което очаква.

    Исках повече комфорт от 156, получих го.Исках прилична мощност -получих.

    Канех се на 2.2 селе но са редки(поне тогава) и нямаше нищо свестно.Дори бях предвартително приготвил пари за сфера и евентуално, само ако се наложи за по-болезненото помпа на селе.Сферата я сменявах веднага след покупката, останалите пари за помпа, само ако се наложи.И сайт си бях намерил със сравнително евтини части.
    Година след покупката на 2.4 се появи 2.2 червено селе, черна кожа.

    И 1.75 гледах, но там цените започваха от 29 000-33 000, като естествено това е дъното и не е сигурно какво ще купиш за тези пари.И те бяха редки.

    А с навигация отиваха още нагоре.

    ЕКО-то е направил както мен - преценил е какво иска и от какво може да се лиши.

    За мен ксенони не бяха екстра, тъй като още тогава исках ЛЕД.
    Трябваше да избирам между TI и кола с повече екстри, но най-вече със здрав двигател, ходова част, скоростна кутия и т.н.

    Помислих, прецених, избрах от това което е на пазара.

    ==================================================

    Сега остава да се качиш на 2.4 и да чуеш двигателя как пее със истинско двигателно масло...
    Last edited by alfa racer GTA; 07-01-2019 at 15:21.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #537

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Сега остава да се качиш на 2.4 и да чуеш двигателя как пее със истинско двигателно масло...
    2.4 звучи готино в движение, няма спор.
    На място си е фуражомелка oсобено пък студен...

    И във филм със спукани глави, вихрови клапи, дпфи и маховици не бих се вкарал.
    Отделно че и разхода му е неприемлив за мен.
    Ако 8-10/100 нафта и клопането на място не бяха проблем за мен, щях да си взема 330д или 320цди, щеше да бяга повече и да е с правилното задвижване на колелата.

    Фен съм на тихата и мека работа на мотора. Това придава класа, лукс и допринася за "премиум" усещането в колата. Защо няма бентли и ролс-ройс дизел, замисли се. Без джипоподобните извращения, естествено.
    Ферарита и Ламбота също няма. Дори ауди бяха тръгнали да пускат R8мица с v12 дизела, дето им спечели няколко le mans състезания, но се усетиха че ще е нелепо - спортна кола с тракалник...
    To не е само тракането де - лага, тесния работен диапазон... не е за мен дизела. Който го кефи - да си го кара.
    Last edited by dhtj; 07-01-2019 at 15:43.

  13. #538
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз също бях скептичен към дизела преди 15г когато карах служебни курници. 2та ми кола беше 156чка 2.0тс , кеф голям, плюех всяка печка, ама един ден барнах колата на един авер 156чка дизел 2.4 (чипосана зверски). Това как вървеше на смърт, та се зарекох и си взех дизелова 156ца. Оттогава нещо не ми се връща към бензиновите алфи. Да не се заричам, ама ако ще е бензинова ще е с турбо.

    Пс Все пак се качи на някоя прилична дизелова, не тия по автосалоните, виж как е и тогава преценяй. Ако не си карал прилична 159 дизел, имам предвид чиста от болежки и чипната леко, няма как да даваш обективно мнение.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #539
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Доста кофти да пишеш тъпи коментари без да знаеш какво съм решил да си купувам.
    То си личи, че изобщо не знаеш какво искаш.
    Колебания между двуврат мерц и 159.
    2.2 JTS нещо не ти оправдава мераците за вървеж, но тестваш няколко екземпляра. За по-сигурно.
    Ако знаеше какво искаш да купиш, вече да беше купил.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #540

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    То си личи, че изобщо не знаеш какво искаш.
    Колебания между двуврат мерц и 159.
    2.2 JTS нещо не ти оправдава мераците за вървеж, но тестваш няколко екземпляра. За по-сигурно.
    Ако знаеше какво искаш да купиш, вече да беше купил.
    100 пъти казах, искам автомат. Но 2.2 автомат в бг мобилето няма.
    Засега 156цата се движи безпроблемно. Чакам да ми излезе късмета и някой да внесе 2.2 селеспийд.
    Все пак ходя на огледи и ако излезе някоя 2.2 ръчка седан с кожа и достатъчно запазена, да ме грабне, ще я взема.
    Ако 156цата умре преди да излезе 159 селеспийд, ще взема мерцедес.

    Доволен? Разрешаваш ли ми вече да отварям мобиле.бг и да ходя по обяви? Да ти приготвя извлечение от банката за наличност, ако трябвa...
    Айде тичай да се заяждаш някъде другаде.

    ---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:41 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз също бях скептичен към дизела преди 15г когато карах служебни курници.
    Е сега не е преди 15г, дизеловите кенефи навлязоха отдавна.
    И 3.0тди съм карал, и А8 4.2 битурбо тди съм карал ,и 330д, все по-класни, по-големи и по-мощни мотори от 2.4жтдто, и дори и да имат голяма сила и да те натискат в седалката, пак си тракат и не реагират мигновено при подаване на газ.
    Поне са автомати и проблема с ръчкането и тесния работен диапазон на дизела (от 1500 до 4000) е решен... Дизел ръчка си е мазохизъм за мене.

    Иначе точно 159ка 2.4 не съм карал. 156 2.4 съм. Не сменям спарка за такъв трактор, ако ще и 300 коня да е.
    Last edited by dhtj; 07-01-2019 at 16:44.

Page 36 of 54 FirstFirst ... 26343536373846 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •