Results 1 to 15 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Естествено, че можеш стига да имаш Bluetooth на телефона . Иначе цъкаш на слушалката и търсиш нещо от рода на "pair connection" и оттам мисля, че лесно ще се оправиш. Също виж и в YouTube.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  2. #2
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by AHAHu View Post
    Естествено, че можеш стига да имаш Bluetooth на телефона . Иначе цъкаш на слушалката и търсиш нещо от рода на "pair connection" и оттам мисля, че лесно ще се оправиш. Също виж и в YouTube.
    Bluetooth имам 😀 но като цъкна на слушалката нищо не става да не би да трябва от менюто да се настройва нещо..
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  3. #3
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Bluetooth имам 😀 но като цъкна на слушалката нищо не става да не би да трябва от менюто да се настройва нещо..
    Няма как да се случи нещо ако не си сдвоил устройствата. Натискаш слушалката на волана, скролваш до Settings - > Pairing. Блутута на телефона трябва да ти е включен и видим. Ще ти изпише код на дисплея на таблото, който трябва да вкараш в телефона и си готов. После ще имаш възможност да копираш телефонната книга, съобщения и т.н. в колата.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Това че имаш слишалка на волана не значи че имаш blue and me.
    И аз имам слишалка (всички с мулти волан имат), но нямам blue and me и като натиснеш копчето нищо не се случва.
    Модула седи под радиото. Като го извадиш има 2 отделения. в едното влиза радиото а под него има една пласмасова кутия, това е модула.

  5. #5
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Нямам USB в жабката значи нямам този модул има ли вариант да се монтира защото това е много удобно ?Или е голяма занимавка? 😀
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Нямам USB в жабката значи нямам този модул има ли вариант да се монтира защото това е много удобно ?Или е голяма занимавка? 😀
    Пак не е кой знае какво,защото когато влизаш в колата,всеки път трябва да си пускаш блутуута.Най-готино е с карта дубликат.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Пак не е кой знае какво,защото когато влизаш в колата,всеки път трябва да си пускаш блутуута.Най-готино е с карта дубликат.
    Той моя Bluetooth и без това постоянно е вкл. А тоя модул ако си го намеря при положение, че имам мултиволан ще може ли да се монтира лесно или ще е разправия? Някой запознат дали има смисъл да се пробвам 😀
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Той моя Bluetooth и без това постоянно е вкл. А тоя модул ако си го намеря при положение, че имам мултиволан ще може ли да се монтира лесно или ще е разправия? Някой запознат дали има смисъл да се пробвам ��
    Виж в тази тема.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=93244

    По-лесно може да стане с Yatour + Bluetooth модул
    Пак ще имаш медия плеър с флашка и SD карта и телефон
    Няма да ти изписва обаче кой номер те търси на дисплея.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687
    Last edited by krasy; 07-02-2017 at 16:59.

  9. #9

    Default

    Копчето със слушалката е с двойно действие за тези които са с навигация.А може би и за другите, но не съм сигурен.

    Има значение дали копчето се натиска без да се задържа или се натиска за повече от 2 секунди.

    За повече от две секунди натиснато се активира модул за гласови команди :

    - на музика
    - на телефон
    - на навигация.

    За навигацията може да се задават дестинация/маршрут които са запаметени отпреди и е въведена гласова команда за тях.

    Пише в Ръководство за ползване на автомобила мисля в книжката за навигационния модул.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Копчето със слушалката е с двойно действие за тези които са с навигация.А може би и за другите, но не съм сигурен.

    Има значение дали копчето се натиска без да се задържа или се натиска за повече от 2 секунди.

    За повече от две секунди натиснато се активира модул за гласови команди :

    - на музика
    - на телефон
    - на навигация.

    За навигацията може да се задават дестинация/маршрут които са запаметени отпреди и е въведена гласова команда за тях.

    Пише в Ръководство за ползване на автомобила мисля в книжката за навигационния модул.
    Аз като нямам ръководство и не си знам дори екстрите по колата
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Нямам USB в жабката значи нямам този модул има ли вариант да се монтира защото това е много удобно ?Или е голяма занимавка? 😀
    Има даже са го правили и хора от форума. Но е много разправия.

    Аз си купи модул който уж е за моята кола. Окабеляването направих всичко както е по схемата както трявба но колата не го откриваше.. се отказах да се занимавам..

    Виж тука са описали поляците как се прави. Но ако не разбираш от електротехника и не си се занимавал, моя съвет е недей!
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ml?language=de

  12. #12

    Default

    Не зная за вас, ама аз слушам само радио и ми доста добре.Музиката е за преминаване през планинските проходи, когато няма обхват на радиото.
    При мен само музика за 30 минути ми е омръзнала да я слушам, ако няма по някое прекъсване.

    Сега има една камара радиостанции - кеф ти едно, кеф ти друго.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    По нашия край няма качествени радиа, Витоша, Фреш са повърня отвсякъде, как да ги слушам, то само "хитове до втръсване"
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Видях го, но не съм много наясно с електрониката и май ще се откажа за сега мисля само да си пусна 1 AUX. По нататък ако намеря оригинални части от някоя 159 мога и да се замисля.
    Благодаря на всички.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  15. #15
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by AHAHu View Post
    Естествено, че можеш стига да имаш Bluetooth на телефона . Иначе цъкаш на слушалката и търсиш нещо от рода на "pair connection" и оттам мисля, че лесно ще се оправиш. Също виж и в YouTube.
    Това не е ли ако имаш blue&me модул само. И аз имам слушалка но нямам USB в жабката. Предполагам ако нямаш модула това е само да приемаш обаждания ако си вкарал сим карта в навигацията.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •