Page 37 of 54 FirstFirst ... 27353637383947 ... LastLast
Results 541 to 555 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #541
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Трудна работа някой да внесе 2.2 с лелеспийд.
    Малко са балъците, които биха купили толкова трошлива и на всичко отгоре, сложна за ремонт, комбинация от двигател и трансмисия.
    Трябва да е много прохождащ джамбазин, за да си набие такава кола.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #542

    Default

    Глупости, редки са просто и затова ги няма при нас. ТБИ-тата също, излиза по една обява веднъж в годината.
    Тракалниците като ги внасят толкова, да не са много здрави? Внасят ги щото са евтини и ганьо е чувал че на нафта е евтино, ама се е объркал.

  3. #543
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Добре, да приемем че аз нямам наблюдения над пазара.
    Пусни една фейк обява за 2.2 лелеспиид. На пазарна цена.
    Да се обзалагаме ли, колко месеца, няма да имаш обаждане, не желание за оглед, а просто позвъняване?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #544

    Default

    Ей сега тръгнах да пускам фалшиви обяви.

    Ясно е, че хората ги е страх от неизвестното, но ето виж че дотука тоя раздел сме трима дето си признаваме че търсим, или сме търсили преди 159 селеспийд.
    Отделно че има и доволни/запознати собственици на 156/147 селе , дето знаят че ремонтите не са толкова скъпи и страшни и искат нещо по-ново.
    Също има и момиченца с татковци и батковци, дето искат червеничка бреричка примерно и изобщо не ги интересува дали е селеспийд и ще я вземат само щото е красива и т.н...

    Ти кажи честно, като си толкова запознат, проблемите дето могат да излязат при един жтс селеспийд по-скъпи ли или са по-евтини от проблемите при един дизел?

    Жтс-а може ли да глътне клапи, да спука глава, да запуши дпф?
    Колко често бензина си разтропва маховика и колко често дизела?
    Ремонта на селеспийда по-скъп ли е от ремонта на аисина?

    Само не ми казвай нещо за верига, щото веригата само се разтяга, а не се къса, поне на 2.2. А ремъка на дизела може да се скъса и ще ти излезе много по-скъпо от три вериги.
    ЖТС-а има вариатори, дизела има турбо.
    И двете имат дюзи, помпа и свещи, макар и различни.

    Къде са повечето проблеми сега?

  5. #545
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Повечето проблеми са в главата ти... Аз съм просто един от "ганьовците дето искам да карам евтино нафта".

    Пс Замислял ли си се колко ще харчи бензинова кола 200+ коня, със сигурност няма да 8-10л х 2.50лв на 100км/ч (извънградско 6л/100 при нормално шофиране в ограниченията почти) , а вярно..., ти ще я газифицираш да ти тънка лайсна, нищо че ще трябва да туриш още една 156ца в багажника, пък ако гръмне някой ден колектора, тогава ще се видиш в чудо.

    Ако една дизелова кола се кара малко с акъл, тия прословути ремонти за които говориш 99% може никога да не се случат. Но няма да издавам тайни как се шофира дизел, ти така или иначе си твърдо против така че не ти и трябва да знаеш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #546

    Default

    Ами аз знам колко харчи "бензинова кола 200+ коня". 2.0тфси куатро автомат 211 коня(чипната на 280) с газова уредба, харчи 9/100 извънградско литра гориво.
    От тях 8л са газ (8лева) и 1л е бензин (2лв). Общо 10лв.
    Газовата уредба струва 1600 лева с монтажа.

    ЖТД-то ти дето върви по-малко от тая кола, трака, ръчкаш скорости и е само на предно гори 6*2.5=15лв. Е затова едното струва 8000лв , а другото 20 000лв , при една и съща година на производство.

    Надявам се и жтс-а да гори горе долу като тфси-то. Дори и да гори малко повече, няма да стигне 25 лева градско, сигурен съм.

    А за "проблемите" ти сам ще кажеш. Почти съм сигурен че си си махнал дпф-а и вихровите клапи вече, а най-вероятно си затапил и ЕГР-а, или ако не си - ще го направиш. Тея неща да не би да стават без пари? Сигурно си и чипнал, а това в комбинация с 10 годишния маховик сам ще разбереш до къде ще стигне, освен ако не е сменян скоро.
    И аз имам приятели с "бързи" чипнати кюмбета. Виждам как хвърчат пари за полуоски, карета, коване на феродо, рециклиране на турбота и спукани турбопътища.

    П.п. гърмящите газови в колектора останаха в 2003та при кадетите и рено 19ките.

  7. #547

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ами аз знам колко харчи "бензинова кола 200+ коня". 2.0тфси куатро автомат 211 коня(чипната на 280) с газова уредба, харчи 9/100 извънградско литра гориво.
    От тях 8л са газ (8лева) и 1л е бензин (2лв). Общо 10лв.
    Газовата уредба струва 1600 лева с монтажа.

    ЖТД-то ти дето върви по-малко от тая кола, трака, ръчкаш скорости и е само на предно гори 6*2.5=15лв. Е затова едното струва 8000лв , а другото 20 000лв , при една и съща година на производство.

    Надявам се и жтс-а да гори горе долу като тфси-то. Дори и да гори малко повече, няма да стигне 25 лева градско, сигурен съм.

    А за "проблемите" ти сам ще кажеш. Почти съм сигурен че си си махнал дпф-а и вихровите клапи вече, а най-вероятно си затапил и ЕГР-а, или ако не си - ще го направиш. Тея неща да не би да стават без пари? Сигурно си и чипнал, а това в комбинация с 10 годишния маховик сам ще разбереш до къде ще стигне, освен ако не е сменян скоро.
    И аз имам приятели с "бързи" чипнати кюмбета. Виждам как хвърчат пари за полуоски, карета, коване на феродо, рециклиране на турбота и спукани турбопътища.

    П.п. гърмящите газови в колектора останаха в 2003та при кадетите и рено 19ките.
    Туи аудинце s tronik ли е. То не е ли с демферен маховик също.
    Last edited by thecleaner; 07-01-2019 at 20:15.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #548

    Default

    Да, А4ка комби с-троник (дсг).

  9. #549

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Да, А4ка комби с-троник (дсг).
    Маховика, наиш колко му струва, а наиш колко пари му е смяната като труд ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #550

    Default

    Аз не съм казал че е евтина или здрава кола.
    Само за разхода казах колко гори, и че бяга яко, приятна е за каране и т.н.
    Иначе и мотора е масларка още от завода, сменят се бутала с биели и сегменти, верига с обтегач и с труда излиза 5000 лева.
    Кутията е с 2 съединителя, и те са скъпи, и маховик, и мехатроник, всичко по 2000 минимум.

  11. #551

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз не съм казал че е евтина или здрава кола.
    Само за разхода казах колко гори, и че бяга яко, приятна е за каране и т.н.
    Иначе и мотора е масларка още от завода, сменят се бутала с биели и сегменти, верига с обтегач и с труда излиза 5000 лева.
    Кутията е с 2 съединителя, и те са скъпи, и маховик, и мехатроник, всичко по 2000 минимум.
    А така, значи Аудито го забравяме, че всичко освен разхода му (което пак е субективно) е прибиванИе.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #552

    Default

    Всичко бензиново от тея години е така.
    И на бмвтата 325и и 330и си имат тема с 300 страници във форума за проблеми.
    Коли на по 150 000км горят 1/1000км масло. Пак следва основен ремонт.

    Бедни смеси -> Високотемпературни режими на работа -> Лонг Лайф програма на маслото = погром.

    ЖТСа си е доста безпроблемен в сравнени с останалите бензинки от тея години. Имаш една верига с обтегач да смениш за 300-400 лева и от време на време да си чистиш дюзичките. Другото си е стандартно, вариатори и датчици на КВ има от преди 30 години.

    И ремонтите на селеспийда са страшна евтиния в сравнение с дсг-тата, или дори със стандартните хидротрансформатори.
    Last edited by dhtj; 07-01-2019 at 20:42.

  13. #553
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ами аз знам колко харчи "бензинова кола 200+ коня". 2.0тфси куатро автомат 211 коня(чипната на 280) с газова уредба, харчи 9/100 извънградско литра гориво.
    От тях 8л са газ (8лева) и 1л е бензин (2лв). Общо 10лв.
    Газовата уредба струва 1600 лева с монтажа.
    Да, ако го караш с не повече от 120 и ако я галиш. Ако я настъпваш, като за 200+ коня, мечтай си.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #554

    Default

    Е , разбира се.
    Тва 6/100 дето той го казва за 2.4жтд-то нали става дума с 90 по леко надолнище.

  15. #555

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Я да взема и аз да кажа нещо хубаво за 159.

    Касае се за моделите с 2.2 бензинов двигател (пробвах няколко от обяви в мобилето). Дизелите няма да ги коментирам, те са си гадни тракалници...

    Колата е изключително тиха и на място и в движение. Мотора не издава нито звук, нито вибрации и пали и се гаси супер мазно, точно като шестак. Толкова тих и спокоен 4цил мотор с верига не бях виждал досега. По-"премиум" е от 156, определено.
    За моя изненада, тази мекота на работа я няма при бензиновата джулия 2.0, не знам защо. Дали щото е надлъжен мотора при джулията, дали заради олекотяване, дали липсват балансиращи валове, но мотора на джулията се усеща как се разтриса леко при палене и гасене, а на място има едни едва доловими вибрации.

    Толкова с хубавите неща. Лошото е че 2.2жтса нещо не ми оправдава мераците за динамика. Сигурно не е слаб мотора, ама купето е тежкоо...
    Случайно една от тези която си гледал да е -
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=9dkix9 ?

    Хвърлил съм й око от известно време, но се чудех дали си заслужава да ангажирам човек, за да ходим да я гледаме. Ще ми се да е нещо фейслифтово, но тази ако е в добро състояние и я свалят до 6к може и да е оферта.

Page 37 of 54 FirstFirst ... 27353637383947 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •