Page 46 of 54 FirstFirst ... 364445464748 ... LastLast
Results 676 to 690 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #676

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бипкането при заключване/отключване, ако имаш сирена, може да се активира/деактивира по 2 начина:

    1 - Чрез MES - body > body computer Marelli > adjustments > alarm mode (country) >

    0 (изключено)
    1 (EEC)
    2 (UK)
    3 (Белгия)
    4 (Холандия)
    5 (свят)

    > execute.

    За да се промени настройката трябва да се въведе и кода от картата.

    Текущата настройка може да се види, като се цъкне параметъра "alarm mode"



    2 - Ръчно:

    - дава се контакт
    - включват се аварийните мигачи
    - натиска се и се държи натиснат бутона за задната светлина за мъгла
    - изключва се от контакт, включва се отново и пак се изключва (бързо)
    - пуска се бутона за задната светлина за мъгла
    - трябва за прозвучат 4 тихи бипкания, което указва, че сме в режим програмиране.
    - бутонът за задната светлина за мъгла се натиска толкова пъти, колкото е числото за дадената държава.
    Еваларка, Любо
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #677
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    2 - Ръчно:

    - дава се контакт
    - включват се аварийните мигачи
    - натиска се и се държи натиснат бутона за задната светлина за мъгла
    - изключва се от контакт, включва се отново и пак се изключва (бързо)
    - пуска се бутона за задната светлина за мъгла
    - трябва за прозвучат 4 тихи бипкания, което указва, че сме в режим програмиране.
    - бутонът за задната светлина за мъгла се натиска толкова пъти, колкото е числото за дадената държава.
    Хубава информация. Не я знаех.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #678

    Default

    Колеги някой да продава оригинална разпънка за 2.4
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  4. #679

    Default

    Купето на 159ката е толкова твърдо, че едва ли има нужда от каквито и да е разпънки.

  5. #680

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Купето на 159ката е толкова твърдо, че едва ли има нужда от каквито и да е разпънки.
    Верно е! Изпитах го на гърба си. Карах с около 70-75,рано сутринта, тъмно и мъгла, когато изневиделица се заби странично в мен една дърта сърна. Удара беше зловещ, главата ѝ натресе огледалото, гърдите ѝ удариха преден калник и врата, а задните крака се извъртяха и нашибаха задната врата, демек цялата дължина на животното се лепна на колата по дължина. Натресените спирачки никаква работа не свършиха, както и да е. Не можах да отворя вратата си, викам край, отвън всичко е леш. Слизам в тъмното, никакви сериозни поражения. По-късно на светло с пластмасова щанга върнах подвития калник,който пречеше да си отворя вратата, около 5см вертикално, другите поражения са на няколко места, но по-малко. Та всичко на всичко бе, преден калник, шофьорска врата и малко на задната врата. Белезите са едвам забележими, но ги има.... Но на фона на удара на това добиче се радвам, че минах само с едно сменено огледало. Взех си от ония китайските хуйни дето се лепят и издърпват, та пооправих най-големите вдлъбнатини, но ламарината е доста биковита и твърда, на калника остана малко, но като дойде ред за цялостно боядисване ще го оправят хората. Та така. Здрави са тия пустини и не се кълчат за да е нужна разпънка, но колегата може и за кеф да си сложи, лошо няма.
    Last edited by undy; 05-04-2020 at 20:07.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #681
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Не съм много съгласен, това да не е Кадилак или стара Волга...))....външните ламарини са меки.....незнам как са роговете, но магарето отдоло предният мост е здрав дет го жулим по високите бурдюри...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #682

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не съм много съгласен, това да не е Кадилак или стара Волга...))....външните ламарини са меки.....незнам как са роговете, но магарето отдоло предният мост е здрав дет го жулим по високите бурдюри...
    Е аз ти казвам какво нещо ми се случи на мен...нито ми е разказано,нито съм го прочел или дочул отнякъде,пък ако щеш вярвай. Самите ламарини не са чак толко мекушави,а още повече конструкцията отдолу също важи в случая.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #683

    Default

    Аз най много усещам разликата като се качвам в двора на село, понеже пътя го е отнесъл пороя и двора е на метър височина над пътя и влизането в двора е изкачване с пълен ляв, а излизането назад е още по-интересно, та има моменти в които шасито се осуква много.
    С други коли с които съм влизал, включително и 156цата таблото, корите, пластмасите, всичко пука и скърца в тоя момент, усещаш как се суче купето, а при 159ката няма такова нещо.

  9. #684
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Е аз ти казвам какво нещо ми се случи на мен...нито ми е разказано,нито съм го прочел или дочул отнякъде,пък ако щеш вярвай. Самите ламарини не са чак толко мекушави,а още повече конструкцията отдолу също важи в случая.
    Приемам го бе готин, но си държа на моето....самоносещото шаси е здраво, то го показват и килограмите на колата....то се тества при краштестове, там може да се видят резултатите...при теб е странично зажулване все пак...така го виждам от разказа ти....от 95 г. при всички коли външната облицовка се прави от меки материали с цел да поема по плавно даден удар, като тръгнем от бронята и стигнем до самото шаси....затова и по новите коли външно са макети образно казано, повече щипки и пластмаса...относно разпънката, ами тя се слага ако е сменян мотора с по мощен или е бая засилен, за да не влияе самият той за усукването му..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #685
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Моето впечатление е че единственото слабо място по ламарината на 159 е тавана.Миналата година такъв зверски град би че очаквах да има счупени стъкла и колата да е на войнишко канче ,а последствията бяха 10-на вдлъбнатини по тавана.Като бях при застрахователя да заведа щетите видях на какво приличаше и една нова астра,цялата беше де че си я стрелял .Също ми направи впечатление и че почти всички японки бяха много пострадали.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  11. #686
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Колеги, някой да си е играл с кабелите на плафона и да знае дали има +12в след контакт на някоя от буксите там? Искам да сложа на колата видеорегистратор и не ми се опъва кабел от запалката до горе.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  12. #687

    Default

    Трябва да има щом светят лампите
    Взимаш мултицета и преслушваш пиновете по буксите. Даже си мисля, че и в огледалото има +. В Елерн има схеми на всичко, но в момента не мога да помогна.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #688
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Аз го имам Елърн-а ама там е такова мазало, няма легенда кое какво значи и не мога да се ориентирам кое какво е. Ще хвана мултицета и ще се надявам да има +12 след контакт някъде.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  14. #689
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Ако е на 159 .. да има.
    Има цяла тема, която преди време бях отворил.

    LINK: Захранване за видеорегистратор
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #690
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Пропуснал съм я. Така или иначе с мултицеъ в ръка намерих от къде да взема +12 след контакт, а за шаси ползвах един от болтовете на тавана, защото по някаква причина кабела, които уж беше шаси вкарваше смущения в региатратора и дисплея трептеше. Зарядното на регистратора го набутах в нишата отсрани на тавана, точно до кутията за плафона. До тук вече седмица няма никаква драма.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Page 46 of 54 FirstFirst ... 364445464748 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •