Page 49 of 54 FirstFirst ... 394748495051 ... LastLast
Results 721 to 735 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #721
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Аз преминах от 20кг джанта с гума, на 13кг... Разликата е брутална.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #722
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    В момента имам и базовите 16", на които са ми зимния комплект и 17" MY08 с двойните спици, като излиза, че 17ките трябва да са по-леки от 16ките. Интересна работа. Ще ги премеря.
    Според Еконт едната 18ка с гума 235/45 тежи 24кг. Поне няма да са най-тежките джанти, които съм имал. Имах едни 17ки Azev type C, които тежаха по 25кг с гумата.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  3. #723
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Най-накрая и аз съм в 159 клуба!
    Взех една бензинка, 1.8 MPI, която скоро вкарвам за обслужване откъм ремъци, ролки, масла - двигател, скорости, хидравлика и тн. Иначе, колата и така е окей, но е дошло време за смяна, по км и години и искам всичко, да е точно.
    Открих леко пукане на заден ход, при навит волан, но ще се провери.

    По темата за джантите, в момента съм със стоманени джанти с гуми, 205/55/16, но ще мина на 215 55 16, с летите (гледах и други размери, но ми се иска да се придържам към книжката). Те обаче, са 11кг и като сложим и гумата, стават 20кг.
    Нямам идея колко тежат стоманените джанти, но беше бая хамалогия, с алуминиевите и смея да твърдя, че те, са доста по-тежки. Не го виждам обаче и лятото да карам с тасове...

    Така де, според мен, колата вози много комфортно и е ъпгрейд за мен, понеже идвам все от разни двувратки. Берлина! С нея, си сбъднах една мечта и с кеф, ще си я карам и поддържам.
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI


  4. #724

    Default

    @ivo_red, тука ли си, и твоята ли толкова (не) върви?
    https://www.autoclub.bg/alfa-romeo-1...autobahn-video

  5. #725
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by duf View Post
    Най-накрая и аз съм в 159 клуба!
    Взех една бензинка, 1.8 MPI, която скоро вкарвам за обслужване откъм ремъци, ролки, масла - двигател, скорости, хидравлика и тн. Иначе, колата и така е окей, но е дошло време за смяна, по км и години и искам всичко, да е точно.
    Открих леко пукане на заден ход, при навит волан, но ще се провери.

    По темата за джантите, в момента съм със стоманени джанти с гуми, 205/55/16, но ще мина на 215 55 16, с летите (гледах и други размери, но ми се иска да се придържам към книжката). Те обаче, са 11кг и като сложим и гумата, стават 20кг.
    Нямам идея колко тежат стоманените джанти, но беше бая хамалогия, с алуминиевите и смея да твърдя, че те, са доста по-тежки. Не го виждам обаче и лятото да карам с тасове...

    Така де, според мен, колата вози много комфортно и е ъпгрейд за мен, понеже идвам все от разни двувратки. Берлина! С нея, си сбъднах една мечта и с кеф, ще си я карам и поддържам.
    Честито и много безаварийни километри. За джантите, ти препоръчвам 225/50/17. Според мен, това е оптималния размер за комфорт и стабилност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #726
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Честито и много безаварийни километри. За джантите, ти препоръчвам 225/50/17. Според мен, това е оптималния размер за комфорт и стабилност.
    Оптималният размер за джанти и гуми е заводското изпълнение, всичко друго е товарителница, ако ме разбираш..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #727
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Лежи на това ушо


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #728
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Лежи на това ушо
    Ами това правя....нямам проблеми вече четвърта година... и набирам доста по бързо от събратятя със същите модели, не натоварвам окачване, трансмисия и т.н...комфорт и стабилност, не ми липсва...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #729
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Здравейте. Искам да ви попитам за едно странно държане на колата. Правила го е и преди може би 2,3 пъти откакто я имам от 3 месеца. Та, докато работи започва яко да пуши отзад и да мирише на изгоряла нафта и вентилатора на радиатора се включва а колата показва че не е загряла? От какво може да е? Дали не е регенерация?Досега съм и навъртял 5 хиляди километра от както я имам, ако е от значение.
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  10. #730

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Оптималният размер за джанти и гуми е заводското изпълнение, всичко друго е товарителница, ако ме разбираш..
    Кое точно не е заводско в 225/50/17?



  11. #731
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Кое точно не е заводско в 225/50/17?
    Ами отговори си сам...........чети , проследи, коя кола с какъв размер джанти излиза и при какво изпълнение и не ме занимавай с глупости...
    Last edited by Бобби; 17-03-2021 at 00:44.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #732

    Default

    Quote Originally Posted by stoian_off View Post
    Здравейте. Искам да ви попитам за едно странно държане на колата. Правила го е и преди може би 2,3 пъти откакто я имам от 3 месеца. Та, докато работи започва яко да пуши отзад и да мирише на изгоряла нафта и вентилатора на радиатора се включва а колата показва че не е загряла? От какво може да е? Дали не е регенерация?Досега съм и навъртял 5 хиляди километра от както я имам, ако е от значение.
    Най-вероятно е регенерация, но не трябва да мирише на нафта, а на горящи галоши, гадна, тежка и остра миризма.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #733

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ами отговори си сам...........чети , проследи, коя кола с какъв размер джанти излиза и при какво изпълнение и не ме занимавай с глупости...


    Чети де:




  14. #734
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Чети де:

    Е какво да чета...?...три чифта очила смених и нищо не открих.........хайде ти ми прочети, че аз недовиждам....159 1.9 жтдм базов модел, каквато карам аз, с какви гуми излиза от завода....?....аз смятам, че е с 16-ки........но може и с 19-ки, освен ако жабаря от който е взех да ги е сменил, за да изкара някой лев на битака....))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #735
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    И аз не съм привърженик на сутеньорските цолажи, но в случая, 17 - ките са достатъчно високопрофилни за да предоставят един добър компромис между комфорт и стабилност. Разбира се, разходът леко ще се увеличи а динамиката - понижи. За сметка на това, колата ще е доста по-стабилна. Лично за мен, това последното, стои на първо място.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 49 of 54 FirstFirst ... 394748495051 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •