Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист Texas-159's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    6

    Default Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

    Здравейте,бъдещи колеги.Реших да си взема нова кола и мечтата ми беше 159. Преди да тръгна по трудния път да си избирам,реших да хвърля едно око на форума и да прочета малко,обаче то какъв форум,вие ме вкарахте в МАТРИЦАТА бе .Имам чувството,че сте на панаир,една свястна приказка за колата няма,всичко е мерене на знаете какво.Въпроса ми е следния,плюсове и минуси, навийте ме да си я купя, както е казал Ричард Хаманд- Трябва да обичаме "Алфа" защото такъв е законът.
    Благодаря предварително!
    Last edited by thecleaner; 15-02-2015 at 14:39.

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Дизел, запазен екземпляр, малко км...хубав автомобил е...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3

    Default

    Нека ти кажа ДОБРЕ ДОШЪЛ, преди колегите да са презаредили ла*нометите.

    Иначе, седни в една 159 и ще ти е достатъчно да се навиеш



  4. #4
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Нека ти кажа ДОБРЕ ДОШЪЛ, преди колегите да са презаредили ла*нометите.

    Иначе, седни в една 159 и ще ти е достатъчно да се навиеш
    Поздравления за написаното! Прекрасен автомобил е. Ако те интересува, мога да ти кажа на л.с, на кои колеги да не четеш мненията, за да не се разочароваш от марката, заради тяхната глупост.
    Last edited by GammaRay; 07-02-2015 at 19:51.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 19:37.

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Texas-159 View Post
    Здравейте,бъдещи колеги.Реших да си взема нова кола и мечтата ми беше 159. Преди да тръгна по трудния път да си избирам,реших да хвърля едно око на форума и да прочета малко,обаче то какъв форум,вие ме вкарахте в МАТРИЦАТА бе .Имам чувството,че сте на панаир,една свястна приказка за колата няма,всичко е мерене на знаете какво.Въпроса ми е следния,плюсове и минуси, навийте ме да си я купя, както е казал Ричард Хаманд- Трябва да обичаме "Алфа" защото такъв е законът.
    Благодаря предварително!
    Здравей,
    колата има плюсове и минуси както всяка друга.
    Добра возия, много комфортна,много стабилна, добри дизелови мотори ( за бензиновите нямам инфо).
    Минуси - слаб съединител, проблемни рейки, скъпи носачи. Ако преди това някой ги е отремонтирал, може да се изкара доста дълго без проблеми.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Texas-159 View Post
    Здравейте,бъдещи колеги.Реших да си взема нова кола и мечтата ми беше 159. Преди да тръгна по трудния път да си избирам,реших да хвърля едно око на форума и да прочета малко,обаче то какъв форум,вие ме вкарахте в МАТРИЦАТА бе .Имам чувството,че сте на панаир,една свястна приказка за колата няма,всичко е мерене на знаете какво.Въпроса ми е следния,плюсове и минуси, навийте ме да си я купя, както е казал Ричард Хаманд- Трябва да обичаме "Алфа" защото такъв е законът.
    Благодаря предварително!
    Ако ти е мечта си я вземи, няма какво да чакаш някой да те убеждава.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Ако ти е мечта си я вземи, няма какво да чакаш някой да те убеждава.
    МНОГО МНОГО ТОЧНО КАЗАНО харесваш ли си нещо взимаш го ... се пак ти самия каза че веднаж се живее
    Last edited by alfa_romeo_forever; 08-02-2015 at 21:17.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Колегите са прави,хич не се чуди,а харесай някоя,карай я в доверен сервиз и ако е читава взимай.Аз лично винаги се обръщам след 159-ка

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Колега, като собственик от почти година на автомобила, естествено най-важното е да вземеш запазен екземпляр.

    Като цяло, според мен плюсовете са:
    + автомобил със стабилно пътно поведение (с гуми 17,18 или 19), с 16-ки има леко колебание в завоите
    + уникална външа визия и добър интериор
    + задоволителен вървеж (поне за мен) - при мен мотора е 1.9 с чип - общо около 190 к.с.
    + достатъчно голям багажик за семейно комби
    +сравнително здрав екземляр от към мотор и окачване
    + много добър разход - при мен е 5.8 ( с климатроник извънградско) и малко високичък за в града - около 10-10.5
    + Повечето екземпляри си имат достатъчно много глезотийки, които да ти доставят допълнително удоволствие при шофиране - напр. хил холдер, издухване на стъклата, парктроници, навигация, мулти волан и пр.

    Естествено, си има и недостатъци:
    - при новозакупен автомобил ( дизел) си е почти задължително да се премахме ДПФ и затапване на ЕГР, за да не се създават последващи драми
    - поради скапаният дизел в БГ, не е изключено да се появят драми с дюзите ( но това е валидно и при останалите марки)
    - доста муден двигател при потегляне - първа му е голяма мъка
    - скъпи носачи по окчаването ( но пък има опция за рециклиране, на цена около 100 лв., при цени около 350 -400 лв. нов).
    - автомобила вози малко твърдо и стегнато, особено с 18-ки и нископрофилни гуми. За мен това е ок, но има хора които това не им харесва.

    Аз на моята навъртях вече 30 хил. км. -сменял съм консумативи само - масла, филтри, ремъци с ролки, термостат и се га е време за накладки и дискове ( Колата вече е на 180 хил. км. , закупена от колега от форума). Хората са казали, че Алфа се купува със сърце, не с разум. Ако модела ти е на сърце ( както беше и все още е при мен), и намериш запазен екземпляр, съм сигурен, че ще бъдещ щастлив от придобивката.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  11. #11
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    много добре казано Сашо при една читава кола ще бъде много доволен колегата и ще си бръмка безгрижно
    155ex 159ex 530new

  12. #12
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    ахахахах, нищо не каза. аз нямам грам проблем с завиването в градски условия, натоварен трафик, тесни улици. не говори глупости

    колега, колата е екстра с деца. вратите се отварят по§ти на 90 градуса. багажника е екстра. моя събира количката, проходилката и багаж доста без грам грижи. отзад не е най-широкото но се събира детско столче във всичките си модификации, седнало, легнало, обратно. както и 2ма души с нормално телосложение + детското столче.
    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    Може мойта да е най-куцата 59-ка, обаче на мене обратен завой на дж. баучер едвам ми се получава, а ако има един ред паркирали коли само от едната страна - забрави тотално. При всички положения, за мене това не е перфектната кола за градско...извън града и е чара - 210 кончета + 4х4 + завои + добри гуми = кеф
    Dedepene, ти все пак имаш Q4+ 2.4, нормално е да е по-неманеврена от "обикновена" 159...
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #13
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by lambov33 View Post
    Здравейте от мен ! От 2-3 месеца си търся 159. Всеки ми казва да не си взимам Алфа, но нещо много ме влече Някой може ли да каже нещо за тази. Струва ли си ? Благодаря предварително.
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&slink=8u2gwj
    Ако всички тук бяхме слушали познати и приятели, в България нямаше да има нито една алфа.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  14. #14
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Ако всички тук бяхме слушали познати и приятели, в България нямаше да има нито една алфа.
    Абсолютно вярно е това , за съжаление .

    ---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

    Quote Originally Posted by lambov33 View Post
    Здравейте от мен ! От 2-3 месеца си търся 159. Всеки ми казва да не си взимам Алфа, но нещо много ме влече Някой може ли да каже нещо за тази. Струва ли си ? Благодаря предварително.
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&slink=8u2gwj
    от 3457 пост чети на там колега . успех .
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...71649&page=231
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  15. #15
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Texas-159 View Post
    Здравейте,бъдещи колеги.Реших да си взема нова кола и мечтата ми беше 159. Преди да тръгна по трудния път да си избирам,реших да хвърля едно око на форума и да прочета малко,обаче то какъв форум,вие ме вкарахте в МАТРИЦАТА бе .Имам чувството,че сте на панаир,една свястна приказка за колата няма,всичко е мерене на знаете какво.Въпроса ми е следния,плюсове и минуси, навийте ме да си я купя, както е казал Ричард Хаманд- Трябва да обичаме "Алфа" защото такъв е законът.
    Благодаря предварително!


    ,,Навийте ме,, Колега човек няма ли собствено мнение в тоя живот,цял живот е на камък.Когато се сблъскам с определен автомобил от първо лице единствено число,ала минут решавам има ли шансове да се класира.Това кой какво ми е казал,или съм прочел в гугъл го оставям за след 23:00ч. когато съм на едно шише пещерска гроздова.И за да не съм off ще кажа че ми харесва единствено че е по млада от 156.Иначе си е 156 фейслифт.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 17-02-2015 at 03:50.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •