Page 47 of 54 FirstFirst ... 374546474849 ... LastLast
Results 691 to 705 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #691
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    И аз отначало набутах зарядното, но с това е много по- удобно и практично
    Click image for larger version. 

Name:	VODOOL-DC-to-DC-Converter-Regulator-12V-to-5V-3A-15W-Car-Led-Display-Power-Supply (Mobile).jpg 
Views:	36 
Size:	27.1 KB 
ID:	171290
    Заема по- малко място и не навдига капака .. не хлопа в неравностите, по- добри връзки.
    Всеки си решава, разбира се .. При мен няма проблем с трептене и тн.. вече от близо 2 години.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #692
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    За да не отварям нова тема ще питам тук.
    Препоръчайте препарат/крем/лосион с който да си поомекотя кожения салон. Доста твърд ми се струва, повечето неща са за подхранване, почистване, които гледам да се продават.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  3. #693

    Default

    Крем за ръце нивеа.

  4. #694

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    За да не отварям нова тема ще питам тук.
    Препоръчайте препарат/крем/лосион с който да си поомекотя кожения салон. Доста твърд ми се струва, повечето неща са за подхранване, почистване, които гледам да се продават.


    Този, ако не искаш кожата да стане блестяща, мазна, хлъзгава и скърцаща след това.



  5. #695

    Default

    A "кожен" ли ти е салона?

    Аз лично този горният на Карплан не го харесвам- ползвах го цяла бутилка и с удоволствие изразходих последното.

    Мога да препоръчам от ЛИДЛ - не е скъп, около 4 лв и след като се намаже с него попива и остава прозрачен повърхностен слой като восък.Той пази кожата от изсъхване и донякъде от слънчевите лъчи.

    Така или иначе избирай препарат който да става и за естествена и за изкуствена кожа, защото седалките са предимно от изкуствена по краищата си.
    А и се износват предимно по краищата където са ръбовете на седалката.

    За външна вакса също мога да препоръчам ЛИДЛ, която държи по 2 месеца 2.5 месеца с едно мазане и лъскане като изсъхне.

    За сравнение имам и ползвам още две вакси - първата си е щатска, made in USA, втората е Търтъл вакс.

    Като щатската има по-траен резултат, но я ползвам преди зимата точно по тази причина.

    Turtle имат външна вакса с различни цветове - та няма да е зле да провериш дали нямат и за кожен салон с цветове за различните цветове кожа в салона.
    Last edited by alfa racer GTA; 23-06-2020 at 08:47.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #696

    Default

    Кои са тези лидълските? W5 марката ли ?
    Тази на Carplan и аз я ползвам, не съм особено доволен/ вЧепатлен...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  7. #697
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    240

    Default

    Carplan не стават въобще, иначе Turtle имат вакса за кожа. Тя е светлобежов цвят, която в случая съвпада с цвета на моя салон, но иначе смятам че е универсална, а и нямат други цветове но пък върши работа, но не е много евтина.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  8. #698

    Default

    Точно на Turtle препарата едва го изчистих от седалките.



  9. #699
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    В началото третирах салона с Нивеа(преди година, година и половина), обаче не мога да си спомня какви резултати имаше, понеже почти не карах тогава колата. След това минах на това Carplan, имам още доста от него, но резултатите не ми харесват. Мирише ужасно, единственото което прави е че кожата седи лъскава. Може би ще пробвам пак с нивеата, поне лесно се намира.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  10. #700
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Колеги, дайте мнение за 3.2 JTS Q4. Плюсове, минуси. Решил съм следващата кола да е бензин и съм се спрял на този двигател понеже TBi няма Q4.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  11. #701

    Default

    Ако можеш да си позволиш разхода, добре, но зависи и колко километри правиш на година. Не се надявай, че горивата ще си останат с тея цени за постоянно.
    Като стане пак бензина 2.50 а тоя змей гори 12-15/100 средно, много бързо ще ти мине мерака.

    Впрочем пробвах няколко от автокъщи и не останах очарован от вървежа. Тея коне са измислени според мен, едва ли е повече от 220 реално.

    Пробвай един петак с автомат, не му липсва 4х4-то особено. На чист асфалт се изстрелва от място без да върти гуми с газта до долу.

    И аз не съм фен на дизела, но като съберем за Giulia, тогава ще караме бензинки. При 159 няма смисъл.

  12. #702

    Default

    Na LIDL ваксите и външна и за кожа си имат съответните добавки и не са скъпи.Например външната за боята е с карнауба лятото държи по 2 месеца птичите курешки да не могат да залепват по боята/колата. Водата я държи да "бяга" от колата поне 2.5 месеца.

    Сега, взех и един немски крем от Кауфланд в червена плоска тубичка - за мен той е превъзходен избор, млечно бял е, но засилва цвета на кожата в която е боядисана.




    Че тя четирицилиндровата бензинова джулия, да не мислиш, че ще нещо много повече от дизеловия 5-так на 159-ката???

    Голямата разлика е QV и всички останали Джулии...
    Last edited by alfa racer GTA; 23-06-2020 at 12:19.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #703

    Default

    Имаш ли снимка на ваксите? И с какво я нанасяш? Кръгови движения с парцал ли ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  14. #704

    Default

    За кожения салон я нанасях преди с микрофибърна кърпа, та донякъде и да чисти, но последните 2 пъти крема го нанасях с пръсти.Според мен е по-добрият вариант.

    Ако кожата ти е мръсна - по-добре използвай някакъв препарат за почистване на алкохолна основа, и след това с микрофибърната кърпа, защото тя донякъде обира и мръсотията(ако е останала след първоначалното почистване.


    За снимките търсих в нета, но не успах да намеря, но немския крем е популярен и пише че е за кожени мебели. Изпозлвал съм го и за обувки и за кожена чанта и мога да кажа, че е страхотен.
    Обаче на 159-ката салона не е изцяло от естествена кожа.
    Единствено на ТИ, не съм сигурен, но едва ли е нещо повече.

    ================================================== =

    Външните вакси съм ги нанасял и с микфибърна кърпича и с пръсти - щатската вакса си е твърда и нея я нанасям с микрофибърна кърпа, а само на най-пипкавите места с пръсти, но по-спомен тя се "топеше" от температурата на тялото.

    На ЛИДЛ първият път с микфобър, следващите пъти само с пръсти.Докато стигна до задната част предната е изсъхнала и започва "търкането" ...

    ==============================================

    Ще снимам специално за теб немския крем за кожа като се прибера и ще кача снимката.
    Last edited by alfa racer GTA; 23-06-2020 at 12:35.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #705

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Че тя четирицилиндровата бензинова джулия, да не мислиш, че ще нещо много повече от дизеловия 5-так на 159-ката???
    Много повече е
    Карах, повозих се.
    4 цилиндровата бензинова джулия с чип е 310-320 коня.
    Петака с чип е 220-230 реално и оптимистично.

    100 коня разлика, 200 килограма по-лека и доста по-бърза кутия с 8 предавки....

    Нищо общо нямат, поведението им също е коренно различно.

Page 47 of 54 FirstFirst ... 374546474849 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •