Page 13 of 54 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #181
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    На предната броня нямам сензори. А въпросния бутон каква роля играе защото като го натискам и нищо ме се случва, а картинката ми прилича точно на парктроник.. опасенията ми бяха че може да е имала някога преден, но да е сменена бронята или нещо такова.. знам ли
    Не е ли за пускане и спиране на Hill control ?
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  2. #182
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Става въпрос за вдигане на прозорците за 159-ките след 2008 година, или от есента нататък.

    До есента/фейслифта на 159-ката проблем за вдигане на прозорците няма.
    Моята е 2007-ма и прозорците не се вдигат от дистанционното (само се отварят). Също така забелязах, че от панела за управление на прозорците, задните не се вдигат автоматично (трябва да задържа), а само се отварят с едно натискане. Бях чел някъде, че тия неща май са свързани с някаква директива в Европа и затова не всички екземпляри имат функцията за затваряне.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  3. #183

    Default

    Моите и се вдигат и се свалят.В упътването пише, че се задържа съответния бутон(за заключване или отключване) на дистанционното повече от 2 секунди.Тогава се свалят, съответно вдигат.

    При мен е така.Ноември 2006 година.

    Свалянето от дистанционното е полезно лятото когато приближаваш и 159-ката е била на слънце - от 20/30-на метра да свалиш всички прозорци, за да се проветри маранята вътре поне малко ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #184
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    P-то в ляво от волана е когато си спрял да си пуснеш габаритите, задръж 2-3 секунди и ще стане

  5. #185
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    На предната броня нямам сензори. А въпросния бутон каква роля играе защото като го натискам и нищо ме се случва, а картинката ми прилича точно на парктроник.. опасенията ми бяха че може да е имала някога преден, но да е сменена бронята или нещо такова.. знам ли
    Тук стана доста интересно. Принципно модулите за парктроника (или както им викат - централи) са два модела. Единият е само за коли, където има само заден парктроник, а другата, където има преден и заден. Руснаците твърдят, че не е необходимо да се сменя софтуера на бодито, когато към задния добавяш и преден - само се сменя централата и се пуска процедура proxy alignment, след което на дисплея вече ти се визуализира и предния парктроник. Такаааа, обаче ако си с преден и заден и някой датчик се скапе, парктроника спира да бачка. При теб наистина е много странно, че ти визуализира преден парктроник (а ти както казваш - нямаш такъв) и същевременно ти работи задния. Според мен нещо е пипано по софта.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #186
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Преди малко и аз изпробвах благинката "изпрати ме до вкъщи"
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  7. #187
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    На предната броня нямам сензори. А въпросния бутон каква роля играе защото като го натискам и нищо ме се случва, а картинката ми прилича точно на парктроник.. опасенията ми бяха че може да е имала някога преден, но да е сменена бронята или нещо такова.. знам ли
    Когато е само заден парктроник - сигнала е само звуков.
    Когато има преден и заден - има звук и визуализация.

    Предполагам по това което виждам, че си със сменена предна броня !
    Но това странно ли е ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #188
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Когато е само заден парктроник - сигнала е само звуков.
    Когато има преден и заден - има звук и визуализация.

    Предполагам по това което виждам, че си със сменена предна броня !
    Но това странно ли е ?
    Моята фабрично е само със заден, но от proxy alignment може да се пусне визуализация на малкия дисплей, и там показва и преден, и заден парктроник. Нямам преден, затова на предните датчици нищо не се случва. Друг е въпроса, че ако разчитам на визуализацията на задните, досега да съм боядисал бронята поне 3 пъти.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  9. #189
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    На предната броня нямам сензори. А въпросния бутон каква роля играе защото като го натискам и нищо ме се случва, а картинката ми прилича точно на парктроник.. опасенията ми бяха че може да е имала някога преден, но да е сменена бронята или нещо такова.. знам ли
    Защо бе, мисля че се справя много добре (поне при мен). Когато сигнала стане постоянен и свети последния сегмент от индикатора, разстоянието при мен е 30 см до препятствието - мерил съм го, че и аз съм Тома неверни.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  10. #190
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Ами нищо ме се случва с P бутона вляво от волана. Галя го натискам задържам.. няма ефект. Махам фаровете пускам ги пак същото.. майната му де.

    Другото което е, разпънката на пасажерската седалка неще да излиза напред. На какъв принцип е, някакво жило ли да има разкачено. Дръжката отдолу изглежда здрава..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20161123_080524.jpg  
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  11. #191

    Default

    Миличкия вземи си прочети упътването са собственици(ownerbook) - там е записано, че когато е изгасена и мисля с изваден ключ се натиска този бутон.Освен това с една от ръчките- мисля за мигачите се пускат съответно ляви мигачи или десни мигачи.Тоест натискаш бутона и заедно с него и ръчката.Това е когато е тъмно и си паркирал/аварирал, да не те удари някой в тъмницата.

    А и доколкото имам спомен, с това копче се включва изключва "Follow me" функцията.:














    Линк към упътването : https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=...+ownerhandbook


    Мераци за четене само да имаш - 380 страници е, а ако си и със заводската навигация има и за нея отделна " книжка"
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails follow me.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #192
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Бутонът "P" включва габаритите кагато колата не работи, като на таблото с оборотомера ти се появява една малка индикация!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #193
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Ами нищо ме се случва с P бутона вляво от волана. Галя го натискам задържам.. няма ефект. Махам фаровете пускам ги пак същото.. майната му де.

    Другото което е, разпънката на пасажерската седалка неще да излиза напред. На какъв принцип е, някакво жило ли да има разкачено. Дръжката отдолу изглежда здрава..
    Дърпаш/натискаш ръчката и същевременно натискаш разпънката навътре - към седалката - тогава се освобождава.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #194
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Моята фабрично е само със заден, но от proxy alignment може да се пусне визуализация на малкия дисплей, и там показва и преден, и заден парктроник. Нямам преден, затова на предните датчици нищо не се случва. Друг е въпроса, че ако разчитам на визуализацията на задните, досега да съм боядисал бронята поне 3 пъти.
    тва- proxy alignment , що е?
    аз съм само със заден парктроник и без визуализация, я освети ме леко.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #195
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    тва- proxy alignment , що е?
    аз съм само със заден парктроник и без визуализация, я освети ме леко.
    Това май съм го засичал в мултиекоскан... аз съм също само със заден парктроник, но ме интересува дали мога да добавя датчици и на предната броня? Че жената има проблем с габаритите...
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

Page 13 of 54 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •