Page 41 of 54 FirstFirst ... 31394041424351 ... LastLast
Results 601 to 615 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #601

    Default

    Аз съм се ориентирам към оригинална такава.

    С някакъв вид пластмаса/текстолит или смола е правена/излята - за турбината говоря.

    Бях се ориентирам към Graff защото са с метална, но общо взето се отказах - било защото няма гаранция че е тенекия и ще ръждясва, било защото "се изяжда" както пишат по форуми при свалена метална такава.

    За да сложат заводски оригинална пластмасова/епоксидна или някакъв композит предполагам са имали нещо предвид.

    Ще мисля и като дойде време ще решавам.
    Last edited by alfa racer GTA; 13-02-2019 at 09:40.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #602
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не говорим за турбина от кремиковско тенеке. Иде реч за отливка, която в комбинация с читав антифриз ще надживее няколко пъти лагерния пакет.

    А пластмасарията си е евтиния откъдето и да го погледнеш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #603

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не говорим за турбина от кремиковско тенеке. Иде реч за отливка, която в комбинация с читав антифриз ще надживее няколко пъти лагерния пакет.

    А пластмасарията си е евтиния откъдето и да го погледнеш.
    Попадам само на такива ,които са точково заварени или запоени.....специално за 159ка дизел говоря.

    За металните съм попадал на мнения(в руски форуми),че се износва и финия метален прах оставал в системата,което не е ОК,докато за пластмасата,че пък се разграждала,разпадала,чупела и т.н. от температурата...НО все си мисля,че това са мнения за някакви калпави ментаци от материали ,които дори на рафта в магазина вече ги ядат и молците.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #604

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Попадам само на такива ,които са точково заварени или запоени.....специално за 159ка дизел говоря.

    За металните съм попадал на мнения(в руски форуми),че се износва и финия метален прах оставал в системата,което не е ОК,докато за пластмасата,че пък се разграждала,разпадала,чупела и т.н. от температурата...НО все си мисля,че това са мнения за някакви калпави ментаци от материали ,които дори на рафта в магазина вече ги ядат и молците.....
    Скоро сменях помпите на две от колите, бяха с пластмасови турбини или каквото е там, бяха перфектни, като нови. а са на доста километри и години. Сега са с метални новите помпи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #605

    Default

    "Излишните експерименти са потенциални главоболия."

    Най-вероятно и с двата вида помпи няма да имаш проблеми, но виж с каква помпа си сега, и щом си нямал оплаквания, си вземи абсолютно същата. Така ще си най-спокоен.

  6. #606
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    "Излишните експерименти са потенциални главоболия."

    Най-вероятно и с двата вида помпи няма да имаш проблеми, но виж с каква помпа си сега, и щом си нямал оплаквания, си вземи абсолютно същата. Така ще си най-спокоен.
    Това не са експерименти. Открай време помпите са били с метални отливки и се се доказали във времето, дори и, когато не е имало качествени антифризи.

    После се появиха пласмасариите, очевидно с цел оптимизация на разходи.

    От друга страна, ако е качествен полимер, едва ли ще е по-зле от някое точковано тенеке.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #607

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    "Излишните експерименти са потенциални главоболия."

    Най-вероятно и с двата вида помпи няма да имаш проблеми, но виж с каква помпа си сега, и щом си нямал оплаквания, си вземи абсолютно същата. Така ще си най-спокоен.
    Съгласен съм.....не знам ще имам ли достъп да погледна за надпис или щампа,мислих го ...но ме съмнява без да се налага някакъв демонтаж на разни неща....

    Просто ми се иска повече колеги да се произнесат,все пак ще е полезно и за други ....специално към кои клонят везните-пластмасовите или новото поколение метални.
    Аз лично към метална на Hepu се ориентирам ,евентуално ако нещо продължа да се чудя.
    Нямам представа оригиналните намират ли се,колко марки струват и т.н.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #608
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    След близо половин година с "дзверо", мога да обобщя впечатленията си от моята до момента.
    Плюсовете:
    -доста по-солидна и рафинирана кола от 146 и 156.
    -красив и удобен кокпит. Всичко е ориентирано към водача
    - приятно съм изненадан от някои глезотийки като сензора за мръсен въздух навън и този за запотяване на стъклата, които освен всичко работят... музикалната уредба, електрохроматичното огледало
    - обслужването е доста под това на Спарка като кинти
    - върви на змей, особено над 2500 оборота. Тук разликата със Спарка е доста осезаема, макар да е само 110 коня отгоре. Не е кола за градски гонки, защото има лeeeеко муден старт (особено с ASR ON), но шестакът звучи доста добре и понавървява доста на доускорение.
    - e-Q2 - електронният диференциал, който много хора плюят за мен върши доста добра работа, защото недозавиването е намалено чувствително. Вчера неволно го изпробвах, защото подцених ситуацията и влязох с повече от адекватната скорост в един завой със спускане и леко хлъзгава настилка. Усетих корекцията в момента, в който колата тръгна да недозавива. Намесата беше навременна и учудващо точна, защото: първо изпревари моята реакция и второ, ме върна неусетно точно там, където трябваше да бъда и преустанови интервенцията. Чувството бе, сякаш колата се завъртя около оста си.
    -маневреност - да, малко странно, но 159-ката Спортвагон е по-маневрена от 146 ТИ, която завиваше буквално като КамАЗ. Отделно има доста добра обратна връзка с пътя. Може би голяма заслуга имат и гумите Тойо, които сложих, както и фактът, че съм с 19ки, но буквално усещам какво се случва на пътя във всеки един момент. За мен това е голям +

    Минусите:
    - разход на бензин (знаех го още преди да я взема)
    - Директния Инжекцион и всички производни проблеми като разход на масло, който варира сериозно в зависимост от начина, по който се кара колата, нагари и прочее
    - нисък таван
    - изофикса е малко неудобен, но не е кой знае какъв минус
    - автоматичната функция на чистачките - това е може би най-дразнещо от всичко в тази кола, според мен
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  9. #609

    Default

    Какъв разход на масло ти дава?



  10. #610

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    - автоматичната функция на чистачките - това е може би най-дразнещо от всичко в тази кола, според мен
    За 15 мин. може да се премахне въпросната функция.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #611

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Минусите:
    - нисък таван
    Шибидах ли имаш?
    Той сваля 6-8см, мисля.

  12. #612
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    За 15 мин. може да се премахне въпросната функция.
    Може ли повече инфо? И мен ме дразни.

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  13. #613

    Default

    Още нещо хубаво да кажа и аз.

    Тъкмо преди малко ме повози един пич от форума в 159 2.4 автомат. Оказа се че живеем наблизо и се видяхме.

    Кутията ми хареса много. Превключва мазно и неусетно, по нищо не отстъпва на немските от това поколение.

  14. #614
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Какъв разход на масло ти дава?
    По книжка го дават до 400 мл на 1000 км.за нормално.Аз съм някъде около 300ина. Много силно зависи от стила на каране,което го пише и в ръководството, но се и убедих лично.Ако я настъпваш яко,разходът скача доста и на бензин и на масло. Също така на дълго разстояние разходът на масло е значително по-нисък отколкото в градско на къси разстояния. Мисля да мина на 10в60 скоро.Изчетох доста за ДИ и маслото е от голямо значение,за да не се смесва с бензина при определени условия.

    Quote Originally Posted by undy View Post
    За 15 мин. може да се премахне въпросната функция.
    Целият съм слух!
    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Шибидах ли имаш?
    Той сваля 6-8см, мисля.
    Имам,да,но и без него не бих могъл да седна спокойно на задните седалки. Около 5 санта сваля,но пък е много готина екстра. Отпред е ОК,защото седалката има доста опции за настройка, а и таванът се скосява назад.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  15. #615

    Default

    Сваля се капачето на огледалото, прекъсва се въпросния проводник, изолирате краищата и сглобявате. Софтуерно( с МЕС) му се задава "изключване" и това е. Лесно е.


    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...6&postcount=55

    При колегата цветовете бяха други, но е същия кабел. Поствам и неговия пост за да стане ясно, защо трябва и софтуерно да се пипне.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...1&postcount=58
    Last edited by undy; 21-02-2019 at 00:54.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 41 of 54 FirstFirst ... 31394041424351 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •