Page 43 of 54 FirstFirst ... 33414243444553 ... LastLast
Results 631 to 645 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #631
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Добре че заработват в Италия, за да ги качат в хубава кола...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  2. #632

    Default

    До тука близо месец и 3000км със 159 2.4 автомат. Усещанията са 60:40, предимно положителни.

    Какво харесвам:

    1. Фаровете - много по-добри от на 156,
    2. Обезшумяването на купето,
    3. Музиката - много по-добра от заводската в 156,
    4. Кутията - успява да прикрие повечето недостатъци на тракалника. Често сменя точно когато аз искам, чете ми мислите.
    5. Предния диф. Не знам какво точно Q са измислили да скрият в тоя Q-tronic, но колата осезаемо тръгва от място с двете предни колелета наведнъж. 156 и 159 с ръчни скорости които съм пробвал тръгват да въртят едното колело само и ти кривят волана от ръцете, дори да искаш да тръгваш идеално направо.
    6. Парктроника. Мога да паркирам и без него, но с него е по-лесно.
    7. Парното. Почва да духа топло като бензинова кола, даже и по-бързо. Явно ми работи калорифера.
    8. Разхода. Очаквах да давам по 20лв+ на 100км, а давам по 15-16.
    9. Спирачките. Спира по-добре от 156.

    Какво не харесвам:

    1. Управлението, хидравликата на волана. Тая рейка не знам кой я е правил, но няма да се очудя ако пише АЗЛК на нея. Ако я карам цяла година тая кола ще стана по-як от Арнолд на 25 години, ебаси тежкия волан! После като седна в 156цата и мога да си въртя волана с малкия пръст.
    2. Пак управлението. Много се накланя в завои тая кола, трябва да проверя стаб. щангата как е, но не чувам тропане, така че сигурно си е наред...
    3. Трети път управлението. Много тежи отпред тоя петак, задницата е лека и е супер небалансирана колата. Както съм си карал 156цата, по същия начин 159 има нужда от ЕСП за да не излети от пътя или да не се завърти...
    4. Климатроника. Нещо се мисли за по-умен от мене, пуска се когато иска, усилва се, сменя си посоките, скоро ще се скараме, усещам.
    5. Средното огледало. Деба тея модерни електроники. Рядко успява да се затъмни само, нито пък се затъмнява достатъчно силно. Нормалното огледало на 156 ми е много по-удобно и не ме заслепяват тея зад мен като го щракна.
    6. Мотора. Най-вероятно е ремапнат, щото дава изненадващи времена 0-100 и неусетно вдига доста над 200, но когато се кара нормално под 2000 оборота е доста лагав и неадекватен. Спарка под 2000 оборота върви повече от великото жтдм под 2000 оборота...
    7. Хлъзгавите и твърди кожени седалки. Не знам кой луд я е измислил тази "екстра", и що другите луди доплащат за нея, но плюшените седалки са много по-комфортни за мен. Също и позицията на седене не е удобна. Свалил съм си седалката максимално надолу и пак седя високо като в СУВ...
    Last edited by dhtj; 08-01-2020 at 15:22.

  3. #633
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    15-16 лв. на сто е изключено.Поне за мен.
    Градско при мен е 40-50 лв на 100 км с нормално каране
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  4. #634

    Default

    Сипвам евтина нафта и карам предимно извънградско.
    А и всичките екологии ги е разкарал някой преди мен.

  5. #635
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    E и аз съм със всичко махнато.Не знам как го правиш.
    100 на темпомат е около 6/100.
    9,8 ми е средния за последните 2500 км.
    В момента за последните 100 км ми е среден разход 14.5 с нормалнокаране и няколко кик дауна.
    Та последното на тази е кола е разход,гори като камион
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  6. #636

    Default

    За точки :

    - 1.

    Смени си хидравличната течност с пълна синтетика. След 1 година след първата смяна я смени втори път.Воланът ще стане лек, дори много лек и ще се чудиш какво е било в началото.
    Ако имаш 72-74 излишни лева в повече смени и казанчето на хидравликата.


    -2 и 3 смени амортисьорите и пружините .

    Вземи си напомпай и гумите - предните поне на 2.4 зимата, лятото на 2.5 бара, това за стандартният размер 225/50/17. Задните на 2.3-2.4, може и на 2.2. зимата.

    - отново 3, смени си гумите, неподходящи са или са изпечени.И на мен старите гуми макар и с 4.5 милиметра грайфер на сух асфалт и при завои в планината се включваше, а с нови гуми ни на сухо, ни на мокро


    - 4. купи си двуцевка, но и тя няма да ти помогне .....

    - 5. не си прав когато шофираш или не ти работи огледалото.Или не си се научил да го включваш

    - 6. Зареди ЕКТО дизел или сложи 600 милилитра цетан бустер-керосин и може да стигнеш и минеш QV

    - 7. яж повече, 159-ката не е скакалци, а за улегнали хора







    Нещо за комфорта
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #637

    Default

    Гумите 2.4 предни и 2.2 задни за зимата не е ли малко ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #638

    Default

    На 2.5 съм ги надул и четирите.
    Иначе са нови и хубави, нокиан, но са летни. Ще видим лятото как ще се държи, но тежестта отпред си се усеща, не е в гумите проблема.

    А волана ако стане лек ще съм много доволен. Ще го направя това упражнение със смяната. Сега съм с червен сос, няма никакво виене или шумове. Зелен ли трябва да сипя?

    За амортисьори и пружини нещо не ми се ще да чувам. Сигурно ще олекна с поне 1000лв и ще е цял ден блъскане да ги сменя.
    156цата си е с оригиналните амортисьори и пружини и се държи по-добре деба, а е с 10 години по-дърта...

    Пък за огледалцето - знам аз как да го ползвам и как да стоя, виждам го че работи, просто слабичко се затъмнява.

  9. #639

    Default

    Ето това ти е правилното масло. А другата е за гумите
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture.jpg   23432.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  10. #640

    Default

    Не разчитай да стане лек волана, всеки път като седна на 147-цата, разликата е от земята до небето.



  11. #641

    Default

    Сменяй течността - два пъти съм я сменявал.Първият път с HEPA зелена и се усети предимно извънградско -магистрално, но след 3 месеца беше отново червена течността.Септември я смених за втори път но с равенол SSF пълна синтетика с диапазон -69 до +190 градуса целзии и сега е между нормално и тъмно зелена течността и ми се струва доста лагав/лек волана - не съм свикнал на такъв.

    Ако не смениш казанчето и не е сменявано има някаква пластмасова цедка-клапан която се "дезинтегрира" с времето и парчетата от пластмасовата цедка минават през помпата и ...

    Гумите са ти нормално напомпани за зимата, ако са 225/50/17.На пролет края на април да ги замериш отново колко бара се че сега при -5 градуса е едно, на +20 градуса е друго...


    Лятна гума трябваше да си похарчиш парите за италиански гуми: https://www.momotires.it/d/m1-toprun

    В САЩ същата гума се продава като всесезонна https://momo.com/en/product/tires/al...on/toprun-m30/

    Но не рънфлат, а обикновените гуми с борд.

    Но както се казва, парите са си твои и не ти плащам аз сметките, а сам си изкарваш парите и сам си плащаш сметките.



    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Гумите 2.4 предни и 2.2 задни за зимата не е ли малко ?
    За хубав асфалт и път е малко, за градско шофиране с много кръпки, дупки и пропадания е нормално, а в някой случаи е дори много.

    По нов хубав асфалт на нова част от магистралата с 2.7 предни и 2.6/2.5 задни "плува" над асфалта...
    Last edited by alfa racer GTA; 08-01-2020 at 21:28.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #642
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    Какво не харесвам:

    1. Управлението, хидравликата на волана. Тая рейка не знам кой я е правил, но няма да се очудя ако пише АЗЛК на нея. Ако я карам цяла година тая кола ще стана по-як от Арнолд на 25 години, ебаси тежкия волан! После като седна в 156цата и мога да си въртя волана с малкия пръст.
    2. Пак управлението. Много се накланя в завои тая кола, трябва да проверя стаб. щангата как е, но не чувам тропане, така че сигурно си е наред...
    3. Трети път управлението. Много тежи отпред тоя петак, задницата е лека и е супер небалансирана колата. Както съм си карал 156цата, по същия начин 159 има нужда от ЕСП за да не излети от пътя или да не се завърти...
    За тежкия волан си прав, особено ако сравняваш с бензинова кола. Иначе за стабилността не мога да се съглася. Колата е като залепена за пътя и грам не се накланя. Провери си окачването, явно има някакъв проблем. Също така недозавиването е много по-малко спрямо 156/147.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  13. #643
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    До тука близо месец и 3000км със 159 2.4 автомат. Усещанията са 60:40, предимно положителни.

    .
    И аз също минах от 156 бензин на 159 дизел, съответно:
    1.Съгласен.
    2.Съгласен.
    3.Аз съм с Босе, не знам как е заводската, обаче при 156 е доста зле.
    4.Ръчка ми бяха и двете коли, при 159 е по-лоша кутията.
    5.Тръгва доста по-добре от 156, не съм усетил да ми криви волана.
    6.Аз си признавам, без парктроника ми е голяма мъка да паркирам, съгласен съм съответно.
    7.Нямам калорифер, съответно си чакам доста повече в сравнение с бензиновата 156.
    8.1.9 съм , но също бях изненадан от разхода.
    9.Съгласен.

    1.Определено е по-тежък волана, но не е чак толкова голяма разликата, имаш нещо нередовно.
    2.156-цата ми беше с червен ейбах, но при 159 не съм усетил кой знае колко повече накланяне.
    3.Не мога да съм обективен, имам пружини отзад за смяна, съответно и при мен носи задницата, не е от гумите(летни чисто нови, зимни мишленки на 2 сезона).
    4.Една година имам колата, още не сме се разбрали...
    5.Моето е ръчно, не мога да ги сравня.
    6...
    7.За кожата съм напълно съгласен, твърда и спарва доста, не са хлъзга при мен обаче. Търсих плюш по едно време, но трудно се намира запазен.
    Позицията на седене обаче пък на мен ми се струва супер ниска, не знам как си останал с такова убеждение.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  14. #644

    Default

    Темата е за нещо хубаво да се каже, не плюйте.... хахаха... ако почна да изброявам, ще ми трябват 3 дена да я хваля и 4 да я оплюя хубаво...
    Last edited by undy; 09-01-2020 at 13:42.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #645

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Темата е за нещо хубаво да се каже, не плюйте.... хахаха... ако почна да изброявам, ще ми трябват 3 дена да я хваля и 4 да я оплюя хубаво...


    Я кажи ти, понеже си по-напред от нас с неколко години в карането на ДТ159, мислил ли си за слагане на турбо от 210 кс версията?
    Би трябвало да стане доста по-отзивчива и приятна за каране, щото новото турбо (Гарет) надува на 1500 оборота, а не на 2000 като старото (Борг-варнер). Пише че фланците са им еднакви, всичко пасва, само един маркуч за масло ти трябва от "донора", че е по-дълъг.
    Last edited by dhtj; 09-01-2020 at 14:16.

Page 43 of 54 FirstFirst ... 33414243444553 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •