Page 5 of 54 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #61
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Извинявай, ама по книжка 1.9 JTS гори 12, не виждам как ще даде 3 литра надолу градско, освен ако не я караш само от Орлов Мост до околовръстното..
    По инерция с изгасен мотор...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #62
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Кефа цена няма .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  3. #63
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Поредният цирк......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Поредният цирк......
    Е, защо цирк? Човека питаше за определена 159 бензин в продажба.



  5. #65
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Е, защо цирк? Човека питаше за определена 159 бензин в продажба.
    Първия пост в темата е "... навийте ме да си я купя ..." и цялата тема се върти около това, чак на 4та страница се пита за конкретна бройка и разбира се после започна спор за разхода на гориво ...
    И за да не е само offtopic мнението ми ще напиша "нещо хубаво за 159": фаровете, интериор , екстериор.
    Last edited by Drag0; 14-02-2015 at 12:24.
    ...

  6. #66
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    1. Темата за обяви е заключена, за това човека е решил да пита тук.
    2. Не съм казвал дали харчи много или малко, а цитирах обявения разход от производителя. Не виждам смисъл да заблуждаваме човека и да си губи времето с грешни данни, едва ли и ти би искал да си в неговата ситуация.

    Вече ако някой го обръща на спор, търси под вола теле или просто му се е досрало и е решил да го направи тук си е негов проблем.
    Аз имах впредвид 9 смесено,няма как да е градско
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by Митко145 View Post
    Аз имах впредвид 9 смесено,няма как да е градско
    Може би колегата code я е сбъркал с дизел Случва се.



  8. #68
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    60 000км. с 159 ка.
    Ако питащият се интересува да види темата"какво се потроши по 159 ката" корекно съм описал ремонтите.В момента е на 112 000 км. и потропва леко, нормално вероятно е ляв горен носач, има една биалетка/вероятно/ за смяна.
    Колкото до разхода- ползвам Fuel log за андроид, та в момента ми казва следното:
    -най-висок разход 9.62 за 296 км.
    -най-нисък разход 3,87 за 190 км.
    -среден разход 6.54 за 10667 км.
    колата е от подписа 159 , 1,9 нафтова печка без ЕГР с ДПФ и чип от Ексриим/Бобо/
    разхода е грубо 65/35 % извънградско -градско каране.Имам възможност да бягам задръстванията и час пик/понякога/ .

    От тук нататък всеки сам си преценява, за мен след отстраняване на детските болести е един много приятен автомобил, малко ми е слабияък и все си мисля ,че някой друг кон отгоре би се отразил много добре на магарето зад волана ама.........

    п.с.Не знам защо още я нищим темата след като питащият има всичките 5 поста......
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  9. #69
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Колеги, чета ви и се смея с глас и от сърце.............
    Леко ми е на душата, че не съм сама в лудостта си
    В момента съм в процес на закупуване на 159- ка ( капарирана е ) и след някой и друг ден ще я огледа вещо лице и ако всичко е наред ще е моя до 2 недели ...
    От много , страшно много време мечтая за нея ... ходих , гледах , пазарих се и все на камък удрях , но ето , че уж на шега за 2-3 часа се откри колата за мен . Сега когато е толкова близо да стане моя започвам да се замислям : Ама нужна ли ми е изобщо - отговорът е НЕ ! Ама струва ли си в Бг да караш малко по не масов автомобил който не е Голф 3-ка и не можеш да отремонтираш в задния си двор , отговорът е НЕ . Това и + високият данък и + не евтината поддръжка и + не ниският разход на 2,4 двигателят в градско просто реших , че се живее веднъж и като цигане не държи кисело млеко така и аз реших да скоча па каквото ще да става. Похвално е, че не само аз съм ку ку и не само аз бих сядала всеки ден с кеф в нея и бих си я поглеждала от джама от време на време когато ми е кофти и като я видя паркирана отвън ще се усмихвам . Похвално е, че има доста хора като мен водещи се по сърцето , а не по разума . Истината е една ... ако някой иска такава кола , просто да си я вземе , защото аз не бих си дала парите за друга кола и колкото и евтина да е поддръжката им дори 5 лв да ми е пистовият ремък пак няма да ми се дават ... за това дерзайте , че днес сме тук , а за утре не се знае .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  10. #70
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    То ако ще е нещо дето да го отремонтираш в задния двор, вземай една ладичка или москвич и няма да имаш проблеми.
    Алфа се купува с душа, не с разум...скачаш пък каквото ще да стане...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #71
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    И аз така реших и ще видим какво ще излезне .... предната 156-ца взех на шега и излезна страхотна кола която уви беше добре подредена от майстори , сега ще съм доста по - внимателна когато се наложи да ходя по такива .
    Иначе не знам как ще спя следващите 2 седмици ... ама ще броя дните гарантирано .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Ама нужна ли ми е изобщо - отговорът е НЕ ! Ама струва ли си в Бг да караш малко по не масов автомобил който не е Голф 3-ка и не можеш да отремонтираш в задния си двор , отговорът е НЕ . Това и + високият данък и + не евтината поддръжка и + не ниският разход на 2,4 двигателят в градско просто реших , че се живее веднъж и като цигане не държи кисело млеко така и аз реших да скоча па каквото ще да става.
    Браво От Бг ли ще я взимаш и от онлайн обява ли я намери?



  13. #73
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Син на мой Колега се занимава с внос на коли от около 5 год и му споменах и така се случи ... силно се надявам колата да е читава , защото вече много , ама много ми се кара такава колица .... и нямам търпение .
    Колата в момента е в Италия .
    Имам един страничен въпрос и моля някой да ми даде отговор на език разбираем за жена или да ме насочи към такава тема , що е то " премахнати егр, дпф и клапи " и защо се премахва ?
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  14. #74
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Texas-159 View Post
    Здравейте,бъдещи колеги.Реших да си взема нова кола и мечтата ми беше 159. Преди да тръгна по трудния път да си избирам,реших да хвърля едно око на форума и да прочета малко,обаче то какъв форум,вие ме вкарахте в МАТРИЦАТА бе .Имам чувството,че сте на панаир,една свястна приказка за колата няма,всичко е мерене на знаете какво.Въпроса ми е следния,плюсове и минуси, навийте ме да си я купя, както е казал Ричард Хаманд- Трябва да обичаме "Алфа" защото такъв е законът.
    Благодаря предварително!


    ,,Навийте ме,, Колега човек няма ли собствено мнение в тоя живот,цял живот е на камък.Когато се сблъскам с определен автомобил от първо лице единствено число,ала минут решавам има ли шансове да се класира.Това кой какво ми е казал,или съм прочел в гугъл го оставям за след 23:00ч. когато съм на едно шише пещерска гроздова.И за да не съм off ще кажа че ми харесва единствено че е по млада от 156.Иначе си е 156 фейслифт.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 17-02-2015 at 02:50.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  15. #75
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    товa с фейслифтa го говори гроздовaтa, нaли ? Зaщото освен някои линии външно, по които двете коли имaт визуaлнa приликa, по друго нямaт нищо общо. Особено пък aко говорим зa возия, стойкa нa пътя, но който ги е кaрaл и двете ще ме рaзбере
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 5 of 54 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •