Page 52 of 54 FirstFirst ... 2425051525354 LastLast
Results 766 to 780 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

  1. #766
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Тромава барака, голяма отвън и тясна отвътре.
    Удобна е за двама възрастни с деца, не гори кой знае какво и консумативите ѝ са посредствени.
    Сравнително безшумна, но НЕ предразполага за агресивно каране. По-скоро за спокойно возене.
    156 по- широка ли е вътре ? Повече ли предразполага за агресивно каране ?
    Имам приятел, който имаше 156 висок близ 1.90 и си я караше с кеф.
    Возил ме е .. но не ми остана време да гледам колата, докато стисках дръжката 2.0ts с ремап и си вървеше добре.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #767
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    малко по като седнал на земята си в 156 и е по лека. мезарати от али експрес
    JTDm 170+

  3. #768
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    156 по- широка ли е вътре ? Повече ли предразполага за агресивно каране ?
    Имам приятел, който имаше 156 висок близ 1.90 и си я караше с кеф.
    Возил ме е .. но не ми остана време да гледам колата, докато стисках дръжката 2.0ts с ремап и си вървеше добре.
    Субективно е в повечето случаи обаче за мен:
    159 е усещам по-тясна вътре от 156, дали е така като размер не знам, така се усеща. И двете са тесни обаче.

    159 предразполага за по-бързо каране, 156 за по-агресивно. Примерно с 156-цата по планински пътища ми е било повече кеф отколкото с 159-ката, на магистралата или скучни извънградски пътища обратното.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  4. #769

    Default

    Съгласен съм с горните мнения.
    Същите отзиви съм ги писал и аз, когато имах 156 и 159 по едно и също време.

    159 е удобна кола (за двама) за дълъг път и високи скорости. За спортно каране е скучна и тежка.
    156 е палав картинг за каране за удоволствие по завои и градско. На магистрала и при високи скорости не е толкова сигурна и измаря, защото е лека и е с бърза рейка.

    156 със сигурност е по-удобна и има повече място за седящите отзад. За отпред е все тая.

  5. #770
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Съгласен съм с горните мнения.
    Същите отзиви съм ги писал и аз, когато имах 156 и 159 по едно и също време.

    159 е удобна кола (за двама) за дълъг път и високи скорости. За спортно каране е скучна и тежка.
    156 е палав картинг за каране за удоволствие по завои и градско. На магистрала и при високи скорости не е толкова сигурна и измаря, защото е лека и е с бърза рейка.

    156 със сигурност е по-удобна и има повече място за седящите отзад. За отпред е все тая.
    Какъв палав картинг е 156...?....нямаш опит....това може да се каже за Ланчия Делта първа серия..159 е красиво продължение на 156....а 155 е легенда.....образно казано Фиат със свойте плюсове и минуси....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #771
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    156 определено ми беше тясна за бутовете (над 100кг съм, не особено висок) , 159 ми е по комфортна (по лесно мога да си почеша топките докато карам), говоря за шофьорската позиция, на другите места не съм се возил. На дълъг път 159 по не уморява и определно е като голям кораб. За града 156 беше по пъргава, а беше 115кс.

    Иначе 156 SW си е малка, с голф не знам колко 2017 модела, разликата на дължина е 5см (в силно напито състояние с приятел спорихме и извадихме упътванията да сравняваме габарити)
    Last edited by Travel_Mate; 15-07-2022 at 09:50.

  7. #772
    започва да се пристрастява Gamma's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас/София
    Age
    46
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Като влезеш ти кажи ..
    Очарован съм от сглобката вътре в купето, екстрите и най-вече, че всичко работи! Да, по-тясно е от другите комбита, но с жената не сме от най-високите и това си ни харесва. Предните седалки са удобни, от зад не смятам да се возя и не ми пука.
    Като минус бих отбелязал, че е много ниска - 10-тина см. от земята до кората под двигателя! И като добавим гуми 19" 245х35, то си промених стила на каране - вече особено много внимавам за дупки и по-бавничко из малките улици.
    Като динамика за момента не мога да кажа нищо, защото според сервизната книжка ангренажа последно е сменян преди 90к км. и първо е добре да го сменя и аз.
    Като цяло колата ми харесва. Много!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Ti
    Fiat Marea 1.6 16V ELX
    Chrysler PT Cruiser 1.6i

  8. #773

    Default

    Честито!
    Похвали се със снимки.

  9. #774
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Gamma View Post
    Очарован съм от сглобката вътре в купето, екстрите и най-вече, че всичко работи! Да, по-тясно е от другите комбита, но с жената не сме от най-високите и това си ни харесва. Предните седалки са удобни, от зад не смятам да се возя и не ми пука.
    Като минус бих отбелязал, че е много ниска - 10-тина см. от земята до кората под двигателя! И като добавим гуми 19" 245х35, то си промених стила на каране - вече особено много внимавам за дупки и по-бавничко из малките улици.
    Като динамика за момента не мога да кажа нищо, защото според сервизната книжка ангренажа последно е сменян преди 90к км. и първо е добре да го сменя и аз.
    Като цяло колата ми харесва. Много!
    От форумите и видеото на бричка в ютуб, имам спомен че заводски е малко по- ниска от останалите версии.
    Не е заради 19ките, но определено не мисля че са за нашите пътища на тази кола. - именно заради комфорта. Както и ми е смешно, като видя някой с 16ки
    Както и ми е смешно, като видя някой с 16ки
    Посети форумен сервиз да те инструктират, какво още е добре да се смени превантивно, за да не станещ Алфо-мразец и да плюеш марката по форумите и авто публикации.
    Нов внос или с БГ регистрация ?
    Със здраве да си я караш ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #775
    започва да се пристрастява Gamma's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас/София
    Age
    46
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    ...за да не станещ Алфо-мразец и да плюеш марката по форумите и авто публикации.
    Няма да се случи, вЕрвай ми! Другата ми кола е Фиат Мареа (от аватара) и ако знаеш на колко глупости за италианските автомобили съм се наслушал...

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Нов внос или с БГ регистрация ?
    Нов внос от Швейцария, 240000км. Не исках по нея да са пипали ръчичките на незнайни "майстори"! Вчера я вдигнах на подемник, за да сменя масла, филтри и накладки. Поръждясала е от долу, но нищо фрапиращо. Има няколко тампона за смяна, ангренажа, пистовите ремъци и водната помпа също си чакат реда. Имам всички фактури от сервизите там. Интересно, че 2019 са сменени носачи, пружини, амортисьори и ЕКУ-то (!). Всъщност тогава е било и последното (документирано) обслужване.
    Всичко по-горе потвърждава мнението, че е до късмет, когато вземаш употребявана кола - или съм уцелил от тотото, или съм се прекарал. Надявам се да е първото
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Ti
    Fiat Marea 1.6 16V ELX
    Chrysler PT Cruiser 1.6i

  11. #776

    Default

    Честито! Дълъг и безавариен пробег.
    Ще трябва доста да я пазиш от "изхвръкнали" шахти по средата на улицата и от разни "издатини".

    Моята беше с малко по-ниски гуми 235/45/17 и се усещаше - като я зажулих 1-2 пъти все на тръни бях докато купих нормален размер гуми.

    Твоята по дефиниция е по-ниска от останалите.

    Това което мога да препоръчам да погледнеш на този пробег е щеката на вихровите клапи и най-вече всяко едно от вихровите клапи- там където опират/лягат във входящия колектор - ако 1 или повече имат омасляване в основата си там където пластмасата лежи(е леглото/дупката) през която влиза в колектора, то тогава входящият колектор е или за почистване или за смяна с нов или за рециклиране: (3) Comment Diagnostiquer et Bloquer les Papillons SWIRL - 1.9 & 2.4 JTDm - CDTI - TiD �� Meca Maniaque �� - YouTube Със синята стрелка на 1.50 минута показват омасляването къде да го търсиш.

    Входящият колектор е отзад на двигателя откъм предния прозорец на колата : (3) 2.4 JTDm 20V inlet manifold swirl flaps - YouTube ===> до 9-тата секунда се вижда ясно отгоре къде влиза пластмасовата клапа в колектора, след това се показват и другите вихрови клапи по дължина на щеката им.

    Ако горе има започнало омасляване е за поправка(има ремонтни комплекти) или нов колектор(според както решиш). Ако е само запушена може и само с почистване.

    Твоят колектор може и да е сменен, предвид, че явно предишния собственик не се е стискал да сменя.Ама ако сваляш колектор(за почистване) направи и клапи дори да няма омасляване - парите за демонтиране/монтиране на входящ колектор все ще се дават...

    Със смяната на ремъците смени и демпферната шайба.Дайко най-много прилича на оригинала и по вид и като тегло и отделно има технически указания на самата шайба .
    Аз съм със SNR и досега близо 2 години нямам проблем.
    Last edited by alfa racer GTA; 16-07-2022 at 14:21.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #777
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Поздравления и от мен!

    Колата си има недостатъци, но една от несъмнените ѝ силни страни е, че е много удобна за шофьора и човека до него.

    Колкото за ръждите - обикновено задния мост и рамената му хващат язви и правят дупки, но изобщо не е болка. Ако е чак толкова голяма дупката може да се закърпи с планка от заварчик, не препоръчвам смяна на цял мост, предвид колко неща има за прехвърляне.

    Вихровите клапи създават главоболия, но и те се лекуват, както вече е писал колегата. ДПФ'а изобщо не харесва нашите горива, но все пак това си е сравнително съвременен автомобил.

    Обърни внимание на т.нар inertial switch - "инерционен прекъвсач" на горивната система (под шофьорската седалка вдясно е). Крайно неприятно е, някой на някоя автомивка да го натисне без да разбере.

    И в крайна сметка - щом работи, пали, върви нормално, вътре не е захабена, и отдолу не се виждат разни кошмари, най-вероятно си спечелил от тотото

    Поздравления!
    Last edited by boris037; 17-07-2022 at 00:14.
    alfa romeo sprint 1984

  13. #778
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Със смяната на ремъците смени и демпферната шайба.Дайко най-много прилича на оригинала и по вид и като тегло и отделно има технически указания на самата шайба .
    Аз съм със SNR и досега близо 2 години нямам проблем.
    Защо да не сложи оригиналната Corteco ?
    Аз си я купих от аутодок и вече карам с нея 2-3 години.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #779
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Gamma View Post
    Очарован съм от сглобката вътре в купето, екстрите и най-вече, че всичко работи! Да, по-тясно е от другите комбита, но с жената не сме от най-високите и това си ни харесва. Предните седалки са удобни, от зад не смятам да се возя и не ми пука.
    Като минус бих отбелязал, че е много ниска - 10-тина см. от земята до кората под двигателя! И като добавим гуми 19" 245х35, то си промених стила на каране - вече особено много внимавам за дупки и по-бавничко из малките улици.
    Като динамика за момента не мога да кажа нищо, защото според сервизната книжка ангренажа последно е сменян преди 90к км. и първо е добре да го сменя и аз.
    Като цяло колата ми харесва. Много!
    Понеже си от Бургас, знаеш ли къде да я обслужваш и да ти я ремонтират КАЧЕСТВЕНО ! ?
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #780
    започва да се пристрастява Gamma's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас/София
    Age
    46
    Posts
    80

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	received_769007760786674.jpg 
Views:	66 
Size:	20.1 KB 
ID:	172657
    Click image for larger version. 

Name:	received_416999463532223.jpg 
Views:	53 
Size:	20.0 KB 
ID:	172658
    Click image for larger version. 

Name:	received_2823327904641927.jpg 
Views:	55 
Size:	20.0 KB 
ID:	172659
    Click image for larger version. 

Name:	received_344157624573952.jpg 
Views:	56 
Size:	20.3 KB 
ID:	172660
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Ti
    Fiat Marea 1.6 16V ELX
    Chrysler PT Cruiser 1.6i

Page 52 of 54 FirstFirst ... 2425051525354 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •