Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Двигател 1.3DDiS

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Салата трудната работа да става точно на този мотор С очите си съм виждал 3 автомобила със скъсани вериги. Само слагаш новата комеплект, зацепваш и газ. Няма ударени клапани, няма ядове.
    Не е и баш така. Истината е, че не кривят клапани, но чупят кобилиците на клапаните. Сменят се кобилиците, нова комплект верига+обтегач+успокоители и тогава газ. Но поне главата не се сваля.
    А и важното е, че ангренажния комплект не е скъп. Доста мотори има с ремък, на които комплекта им е по-скъп от този на на 1.3 Mjet. А веригата си кара без грижи поне 150 000 км, ако се сменят маслата навреме.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Чупят кобилици, ако премятането на веригата се случи при режим на празен ход.
    Случаите които аз съм виждал, бяха повече от трагични, освен кобилици счупени и криви клапани, имаше и скъсани разпределителни валове.
    Но пак казвам, ако има някакъв проблем с мотора, то той се усеща, звука му се променя, започва да се чува шум от ангренажа, стържене и т.н.
    Автомобилите с тези аварии бяха служебни и се караха на пълна газ, без значение дали тракат или не тракат и крахът на повечето дойде на пробег по-малък от 100 000 км.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Благоевград
    Posts
    69

    Default

    Има си коли,и коли.
    Гранде Пунто 1.3мжет, 300000км,кошник от Италия,проблем със свещите,неравномерна работа на мотора,смяна на турбина. За верига и прочие не упомена майстора,защото не му се задълбочаваше.
    Добло 1.3мжет,160000км,реални,закупено от първи собственик в България. Единствената забележка - протрита седалка(3см по борда). Човека каза,че е сменявал един път веригата,на 140 или 150хил.км,просто профилактично,за да си е спокоен. Другото само масло и филтри.
    Сузуки Игнис 1.3мжет,отново към 160/70хил.км, от Италия,видимо в добро състояние,без шумове в двигателя или проблеми с паленето,свещи и т.н.
    И на трите коли им навъртях по 1500км,Пунтото беше най-пъргаво,след това Доблото. Последно Игниса,не ми хареса изобщо. Фиатовете,струва ми се,се държат по-добре на пъта,по-лесно ускоряват и са по-маневрени. Игниса направо си гаснеше при потегляне,не завиваше както трябва,ако не помагаш с газта.
    Може и да е безполезен коментарът ми,но реших да споделя мнение. Пийс.

  4. #19
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by angelivanov View Post
    Има си коли,и коли.
    Гранде Пунто 1.3мжет, 300000км,кошник от Италия,проблем със свещите,неравномерна работа на мотора,смяна на турбина. За верига и прочие не упомена майстора,защото не му се задълбочаваше.
    Добло 1.3мжет,160000км,реални,закупено от първи собственик в България. Единствената забележка - протрита седалка(3см по борда). Човека каза,че е сменявал един път веригата,на 140 или 150хил.км,просто профилактично,за да си е спокоен. Другото само масло и филтри.
    Сузуки Игнис 1.3мжет,отново към 160/70хил.км, от Италия,видимо в добро състояние,без шумове в двигателя или проблеми с паленето,свещи и т.н.
    И на трите коли им навъртях по 1500км,Пунтото беше най-пъргаво,след това Доблото. Последно Игниса,не ми хареса изобщо. Фиатовете,струва ми се,се държат по-добре на пъта,по-лесно ускоряват и са по-маневрени. Игниса направо си гаснеше при потегляне,не завиваше както трябва,ако не помагаш с газта.
    Може и да е безполезен коментарът ми,но реших да споделя мнение. Пийс.
    Напротив колега, мерси за споделеното мнение!

    Оказа се,че мотора има следният проблем:
    При студен мотор,на минус 5-6 пали без никакъв проблем,а като загрее до работна температура и има грижи с паленето - пали от 3-4 път и то след дълго въртене от стартера.
    Какъв му е дерта - датчик колянов вал?или....?

  5. #20
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Напротив колега, мерси за споделеното мнение!

    Оказа се,че мотора има следният проблем:
    При студен мотор,на минус 5-6 пали без никакъв проблем,а като загрее до работна температура и има грижи с паленето - пали от 3-4 път и то след дълго въртене от стартера.
    Какъв му е дерта - датчик колянов вал?или....?
    Едва ли е датчик. Така се държат издуханите дизелови мотори, но може и друго да е - рейка, дюзи и т.н. Опитен диагностик би могъл да те ориетнира.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •