Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Ремап на ALFA 156 1.9 JTD 105hp

  1. #16
    Младши алфист muro007's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Бобов дол
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Mony View Post
    Да де проблеми няма, само е убил съединителя хахах. Да качваш случаен софтуер, който не знаеш от кого е правен е много разумно решение Нищо де добре спестени пари...
    Колега наистина се оказа че няма проблем просто саединителя беше мн зле както и притискателя!!! Смених го с едно комплектче валео и вече всичко е 6

    ---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

    В началото забравих да спомена че файловете който имам не са от нета, а от едно приятелче което работи в известен сервиз като помощник!!! Първо го помолих той да ми направи ремапа но ми каза че вляза ли в сервиза трябва да ме таксува 350лв!!! Но на следващия ден ми беше качил файловете за мойта кола на една флашка и ми каза оправяй се

  2. #17
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    И сега кой се смее последен ?
    ...

  3. #18
    Младши алфист muro007's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Бобов дол
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    И сега кой се смее последен ?
    Незнам ти ще кажеш

  4. #19
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Отиди при Вальо. Той успешно ще eкспериментира с колата...от Пловдив, макс. до Пазарджик ти давам
    Странно, бившата ми кола е с ремап от Вальо и минах малко повече, около 35000, а момчето на което я продадох е минал още 20000 и все още се движи някак. На сегашната ми вече 8000км и още е в движение. Как ги прецени тия 40км?
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  5. #20
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Имам три коли мапвани от Вальо ! Около 60 - 70 000 км.
    Ама по въпросния път Пловдив - Пазарджик не съм минавал !
    Кво сега да не минавам ли от там ? Добре де няма да минавам, да не вземе да се чупи колата.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #21
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Той пътя за Пазарджик в момента е отбит по едни дупки , нормално да не стигнете с тея носачи от кашкавал.

    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Отиди при Вальо. Той успешно ще eкспериментира с колата...от Пловдив, макс. до Пазарджик ти давам
    Мммдаа,на двете ми алфи качих чип от Вальо иииииии, ами спрях да минавам по пазарджишкия път
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Без да се опитвам да адвокатствам, ама също съм с ремап от Вальо, вече над 2 години - нищо лошо не мога да кажа от момента когато го записахме, всичко беше коментирано и коректно тествано, обяснявано, както се оказа и в последствие - колата стана доста пъргава и приятна за каране, 3-4-5-та по-еластични, разход - една идея по-нисък, ако се кара спокойно, без никакви преправяния в последствие и експерименти.
    Предполагам, колегата е имал проблем(и) с нещо друго по-колата си, та да е станал фал, точно след като са я мапнали...
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  9. #24
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    Тука като гледам всички при Вальо са ходили,само аз не съм,но мисля и аз да го посетя скоро време!!!
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  10. #25
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    То това ремапа при дизела стана като газов инжекцион при бензина само че при едното излиза 3 пъти по евтино отколкото при другото
    и тея яки бегачки по 105 коня да станат 136 направо са като yamaha R1 не можеш да ги видиш
    Last edited by SandoOne; 15-02-2015 at 22:18.
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #26
    Младши алфист muro007's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Бобов дол
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Имам три коли мапвани от Вальо ! Около 60 - 70 000 км.
    Ама по въпросния път Пловдив - Пазарджик не съм минавал !
    Кво сега да не минавам ли от там ? Добре де няма да минавам, да не вземе да се чупи колата.
    Темата ми стана малко като реклама на тоя Вальо,ще трябва да ме почерпи иначе аз пък знам една алфичка пак жтд със софт свален от ИНТЕРНЕТ мръднала е повече от 1 метър!!!,,,навъртяла е 56000 км. и продължава все така добре да си върви без абсолютно никакъв проблем.

  12. #27
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Чета и се смея ..... та не ми стана ясно само колко километра пробег се считат за успешен ремап ?

    Аз никога няма да дам на някой случаен да ми пипа колите

    А за тия смелчаци дето наливат всичко що падне от нета - УСПЕХ момчета.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  13. #28
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Чета и се смея ..... та не ми стана ясно само колко километра пробег се считат за успешен ремап ?

    Аз никога няма да дам на някой случаен да ми пипа колите

    А за тия смелчаци дето наливат всичко що падне от нета - УСПЕХ момчета.
    Не знам Вальо ли визираш под случаен и що си мислите , че е случаен? И не е гаранция , че като идете в някой лъскав сервиз с много реклама, ще получите нещо по-добро и ще ви обърнат повече внимание. Пък , на който му е гробник колата и не знае как да е експлоатира може и 2 км да не мине.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  14. #29
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Без да се опитвам да адвокатствам, ама също съм с ремап от Вальо, вече над 2 години - нищо лошо не мога да кажа от момента когато го записахме, всичко беше коментирано и коректно тествано, обяснявано, както се оказа и в последствие - колата стана доста пъргава и приятна за каране, 3-4-5-та по-еластични, разход - една идея по-нисък, ако се кара спокойно, без никакви преправяния в последствие и експерименти.
    Предполагам, колегата е имал проблем(и) с нещо друго по-колата си, та да е станал фал, точно след като са я мапнали...
    Не става въпрос за адвокатстване или реклама.Става въпрос че има хора като GammaRay ,които като им подадеш пръст те ще ти отхапят ръката и когато решиш че на такива не искаш да им помагаш ВЕЧЕ ,те започват да злобеят и да плюят на всякъде.Но свят широк и хора всякакви. Аз още чакам GammaRay да сподели колко коли е натрошил колегата.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  15. #30
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Ма колеги няма значение колко километра колата ви е минала след ремапа , ако всичко ви е ОК по колата и в изправност ще си карате на дълго и широко но ако нещо си е затръгвало ще ускорите смяната му .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •