Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Докарване на 159 от Европата...

  1. #1

    Default Докарване на 159 от Европата...

    Колеги, сигурен съм, че много от вас са смятали, колко струва да си докараш ЛИЧНО кола от Германия - пуснете някоя и друга цифра публично ?!?!?!?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    - 1000 лв ако тръгнеш с рапатрак от Русе, цената е от опит.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3

    Default

    Аз от къде да го взема тоя репатрак?
    А с какво да го влача?

    Дай малко по-подробно - гориво, спане, храна, диагностики, сервизи, пътни такси, транзитни номера....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #4
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Кире,
    Почти във всеки град там .. особено от Нюрнберг до Розенхайм дремат наши автовози от Враца, Монтана, Видин, Пазарджик .. има и бусовe, че даже и коли с двойни платформи. И празни до БГ не се прибират. 800 лв е цената от Нюрнберг до София. Инфото ми е от 3 седмици. М/удругото във Фюрт случайно попаднах на прекрасен екземпляр 159 Тi на цена от 6500 ЕУР на табела с TUV и 800 EUR ддс в тази цена.

    В случай, че решиш да си докараш колата на ход - цуласунг, номера и застраховка ~ 150 EUR. Горивото до БГ вече е според зависи от колата, но БМВ 530D го прибрах с около 130 EUR дизел. Можеш да спиш най-евтино, но въпреки това културно и цивилизовано в някой гастхаус - почти навсякъде на цени от 18 до 25 евра стая с самостоятелен санитарен възел, тв и интернет. Някъде за WiFi искат по 3 до 5 евра отгоре. Пътни такси - зависи откъде ще минеш обратно до БГ. Аз минах Нюрнберг - Пасау - Линц - Виена - Гьор - Кечкемет - Сегед - Суботица - Нови Сад - Београд слязох на Парачин през Зайчар и влязох през Връшка Чука в БГ. По спомени през Австрия и Унгария 2-те такси ми излязоха под 20 евра .. някъде 18 с точност. Таксите в Сърбия грубо за целия маршрут - около 10 евро, но е досадно щото след всеки голям град спираш - прелка - плащаш и продължаваш .. добре, че поне не се чака .. много. Целия маршрут на връщане при желание можеш да го изминеш за 18 - 20 часа, със спиране за храна, пикаене или сране и освежаване. Има и друг маршрут - Германия - Австрия (през Грац) - Словения - Хърватска - Сърбия - БГ, но е по-дълго и по-скъпо - ако решиш да ползваш магистралите.

    Относно диагностики и сервизи не мога да ги кажа много, но има доста наши гастарбайтери дето бачкат по тамошни сервизи. Трябва предварително да си издириш контакт за такива. Общо взето и да минеш през сервиз, да се успокоиш - няма гаранция, че колата няма да ти извърти номер на връщане. Което пак не е кой знае какъв проблем, щото аз само докато бях спрял в Унгария около Тата Баня да ям гулаш покрай заведението минаха за половин час поне 5 БГ автовоза (автовозчета) и на някои от тях имаше място за товарене.

    Билет от БГ до Мюнхен с автобус, кола или бусче - цени от 75 до 205 лв. Зависи колко ше имаш нерви да го издържиш пътуването.

    Поздрави ..

    п.п. ако решиш да пътуваш - аз по всяка вероятност до месец пак заминавам за 10-на дни
    Last edited by DiStefan0; 01-02-2015 at 08:35.

  5. #5
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз също бях пред такива дилеми лятото и по доста мои сметки излизаше почти едно и също дали ще си докараш колата на ход или ще тия докара някой с платформа. Само дето като си на ход рискуваш да се счупи непознатата кола. Малар че реално това рядко се случва.

    Моята ми я докараха с платформа от района на Регенсбург, по точно от едно село на 20тина км. Не отидох да си я взема, защото имаше счупена предна броня и още някое друга забележка, заради колято нямаше да мога да я карам на ход. Взеха ми 500евра.
    Реално аз исках сам да си я докарам, ама обстоятелствата бяха против мен.

    А изнирането беше доста 'с главата в торбата'... Реално я харесах по снимки, пратих мой чвека да я види, запали и чуе, говорих няколко пъти с автокъщата по телефона и я запазих по мейла. После пратих платформата, познат човек, който живее на 200 метра от нас, дадох му парите - той също я видя, обади ми се да му потвърдя покупката и я плати, а я докара чак след 20 дни, като имаше свободно място на камиончето, защото е тежка и се притесняваше да я качи на платформата дето влачи зад него.

    Истината е че в цялата моя схема или трябва да имаш доверени хора като мен, или да не се захващаш по този начин. Вероятността да те измамятнякъде е огромна - я автокъщата, я тоя дето ти я докарва...

    А да отидеш да си я избереш и да тия докарат само, вече си става дебело, защото си става двойно ходене.
    Last edited by Yavor; 01-02-2015 at 09:09.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #6
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Струва си ако искаш да си направиш "разходка" и естествено ако си купуваш кола за теб. Ако е свързано с търговия си назад от такова пътуване. Имам предвид за кола до около 10 бона. Тези премиум колите вече с цени над 20 бона се избират.

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Аз от къде да го взема тоя репатрак?
    А с какво да го влача?

    Дай малко по-подробно - гориво, спане, храна, диагностики, сервизи, пътни такси, транзитни номера....
    Рапатрака си има шофьор, ако имаш избрана кола, отиваш и се връщаш след ден...толкова струва, докараме един джип преди 1 година.
    Ако колата е по-лека е по-евтино. Други разходи няма, тръгна се без да се спира, взе се колата, и обратно без почивка...
    Има си обяви, познати, автокъщи с тази услига, частници...
    До София е по-евтино...мъжа на майка ми се качи с рапатрака...тръгнаха от тук, аз по телефона договарях цената и смъкна 2000 евро само по тел...гледаш на място и преценяваш...ако искаш комп. диагностика търсиш сервиз там, не се дърпаха.

    Интересното беше, че джипа бе докаран от Италия да се продава в Германия
    голям бензинов мотор, няма кахъри засега.

    Да си я докараш сам според мен е по-готино, тръпка, и ще се разходиш ако имаш време.
    Излиза ти около 800 лв с транзитни номера, застраховки, хотел, пътни такси и гориво и храна.
    Набелязваш 3 в една облас и тръгваш смело, има самолети на wizzair за по 40 евра в едната посока от Букурещ. Преди седмица летях за 70 евра друпосочен по работа до Дортмунд.
    Last edited by rusiq86; 01-02-2015 at 12:37.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8

    Default

    Моята сметка показва малко по-различни резултати....

    С кола от София до Щутгарт - закръглявам на 2000км. (1600-1700км. път и 200-300км. обикалянето по автокъщи в района).
    300лв. гориво (20 х 6л. х 2,3лв. ).
    100лв. пътни такси (Сърбия 20лв., Хърватска 20лв., Словения 30лв., тунел 13лв., Австрия 16лв. ).
    200лв. за хотел (80лв. х 2нощ. + паркинг).
    150лв. храна за 4 дни за двама.
    150лв. за преглед в сервиз.
    300лв. транзитни номера (и то ако има валиден ТЮВ).


    С две коли на връщане - 1700км. (3400км. общо).
    500лв. гориво.
    200лв. такси.

    Въртя го, суча го - все към 2000лв. отива сметката....
    Няколко пъти съм го правил и все е същото!!!
    Не дай си Боже нещо да се обърка


    П.П.
    Писурските изпълнения на българските търгаши изобщо не ми ги пробутвайте като вариант за докарване на кола, защото ако трябва да гледате как да минете най-тънко, то къде изобщо сте тръгнали??? Бай Ганьо?!


    П.П.
    Рус, дай един лоу-кост до Щутгарт?
    Или сметни колко излиза самолета до Фракфурт и после с влака до Мюнхен?
    Last edited by Kuku; 01-02-2015 at 18:23.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  9. #9
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    ми аз минах през Истанбул .. ебах тия 18 часа .. с кибичене .. ма немах избор - от днес за утре е така

    мисълта ми е, че до доста немски градове - при това големи и известни - немаме директни

    ---------- Post added at 19:08 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

    Кире .. махни едната кола от сметката и ще видиш колко ще ти паднат разноските. Кола под наем там пак може да наемеш и то евтино ако имаш да обиколиш 200 - 300 км. Тунелите в Австрия могат да се заобиколят без да се плащат и без да се удължи пътя като цяло. Прегледа в сервиза нема смисъл от него .. нема да обеснявам защо - всички ги знаем нещата.

    Аз преди писах за сам човек. Тръгни си сам от София с рейсчето и после тегли калема. За двама души разходите много ясно, че ще са по две .. башка и, че две коли сте търкаляли.

  10. #10
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Аз преди писах за сам човек. Тръгни си сам от София с рейсчето и после тегли калема.

    Ако беше така лесно - всички автокъщи да са фалирали !
    Те хората от Бургас до Пловдив не ходят а ти искаш до .............
    Last edited by vovata; 01-02-2015 at 19:22.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пичове, храната не ти струва повече от 20 евро на ден.
    - Лоу-кост билети Букурещ - Дортмунд - 224 лей
    заминаване 27 сутринта 0600. Има промо в нета, че има полети за 80 лв, потърси.
    - има от Сф за 100 лв директен полет - https://wizzair.com/bg-BG/Select

    Дортмунд - Франкфурт - 3 часа, 30 евро билетчето. много са удобни, за 50 евро има бърз ICE влак.
    http://reiseauskunft.bahn.de/bin/que...&rt=1&OK#focus

    - 160 лв пътуване в едната посока...
    - 190 лв номера- 45 евро табели + данък за 30 дена и регестрация и застраховки(за 2 седмици застраховката е 52 евро) - проверено!
    - хотел на връщане - 40 евро с включен паркинг и закуска (проверено, мога да ти направя резервация където кажеш)
    - маршрут - Германия - Австрия - Унгария - Румъния - 41 лв винетни такси. - 20 часа каране...повече от две нощувки една в германия, и една в Румъния около Арад, няма да са ти нужни.
    - 260 лв гориво за 2000 км
    - храна за 2 дни - 30 евро

    Чертата идва на около 800 лв според зависи дали умееш да караш ан дълги дестинации сам.
    Често пътувам по работа до Будапеща или Виена с кола по работа, за 11 часа стигам през много юркане до Бъдапеща, +2 часа до Виена. Ок съм да взема такъ маршрут за един ден.
    Не съм отсядал някъде и да няма паркинг!!!
    Last edited by rusiq86; 01-02-2015 at 19:34.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Рапатрак от Русе до Мюнхен и обратно за джипка 2300 кг иска 1000 лв, и се возиш с него да си гледаш колата и да договаряш.
    За по-лека кола е 900 лв.
    До Сф е 800 лв...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Моята сметка показва малко по-различни резултати....

    С кола от София до Щутгарт - закръглявам на 2000км. (1600-1700км. път и 200-300км. обикалянето по автокъщи в района).
    300лв. гориво (20 х 6л. х 2,3лв. ).
    100лв. пътни такси (Сърбия 20лв., Хърватска 20лв., Словения 30лв., тунел 13лв., Австрия 16лв. ).
    200лв. за хотел (80лв. х 2нощ. + паркинг).
    150лв. храна за 4 дни за двама.
    150лв. за преглед в сервиз.
    300лв. транзитни номера (и то ако има валиден ТЮВ).


    С две коли на връщане - 1700км. (3400км. общо).
    500лв. гориво.
    200лв. такси.

    Въртя го, суча го - все към 2000лв. отива сметката....
    Няколко пъти съм го правил и все е същото!!!
    Не дай си Боже нещо да се обърка


    П.П.
    Писурските изпълнения на българските търгаши изобщо не ми ги пробутвайте като вариант за докарване на кола, защото ако трябва да гледате как да минете най-тънко, то къде изобщо сте тръгнали??? Бай Ганьо?!


    П.П.
    Рус, дай един лоу-кост до Щутгарт?
    Или сметни колко излиза самолета до Фракфурт и после с влака до Мюнхен?

    Кики, не знам нашата работа колко е Бай Ганьовска, ама твоята е твърде разточителна. Това си заслужава ако търсиш да купиш нещо за от 20 евра нагоре - я джип, я лимузина, я влекач или някаква по особена техника. Ноз а кола за 5 евра, твърде е натоварваща. Особено ме впечатли храната за 150 кинта - ми вие май само по ресторанти хапвате... Ако искаш да икономисаш мисля, че и с 30 евро може да се мине със същия ефект. Джамбазите пазаруват само в Алди и лидъл и им е по евтино отколото да си ядат в къщи. Само пример...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #14

    Default

    Явка, моля те - 80 евро за 2 души за 4 дни - 10€ на човек на ден

    Обяснете ми, МОЛЯ ВИ, от кое точно в горния списък мога да спестя, НО ми кажете и защо е нужно да го правя? ЗАЩО?

    Тръгнал съм да давам 15 бона за кола и си броя стотинките пред Лидл
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #15

    Default

    Рус, ти сериозно ли?
    Сам човек тръгваш на 2000км., да докарваш кола в неизяснено състояние и разчиташ на провидението.... може би?!
    Лоу-кост за 100лв. е след минимум един месец!
    Самолета и влака не те разтоварват пред автокъщата.
    Нито пък обикаляш с метрото до другите автокъщи.
    Проверката на колата не е като при бай Гошо за една бира.
    2 нощувки в хотел са критичен минимум, защото другия вариант е да финишираш в канафката....
    Не, че аз не съм карал София-Фракфурт за 17 часа, ама НЕ е приятно усещането в 2:00ч. през нощта да не помниш как си минал последните 15км.
    Някак нещата се натрупват във времето, освен ако не си 007
    За последните 10 години и над 15 пътувания с мой приятел до Германия, разходите по докарване на автомобили не са били под 1500лв.
    А рекордния ни минимум от 1500лв. го постигнахме преди година и половина, когато търговеца бе така добър да ни продаде колата с пълен резервоар
    Не знам, ние ли сме много тъпи, вие ли сте много хитри, но има една граница под която просто не си струва да се напъваш и да си мислиш, че може да ебеш дявола във въздуха
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •