Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: Докарване на 159 от Европата...

  1. #31
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefan0 View Post
    Кире,
    Съгласен съм .. обаче колко сме тука дето сме заделили 15-20 бона за кола ? Повечето сме до 10-на хилки ...

    .. за 159 да строшиш 2 бона разходи по докарване е безмислено ... впрочем както и за всяка Алфа.
    Абе не знам дали повечето са до 10-ина хилки, ама Кики е прав че в темата за обявите масово се коментират ТИ-ки у Германия и не знам кви 159-ки дето в европа гонят 10К евро.
    И за второто не съм съгласен - в западна европа Алфи произведени 2010-2011 дето се продават за по близо 15 К евро колкото искаш. Включително има и 159-ки такива - серия 3. Така че ако някой е решил да си вземе такава кола, която смята после да кара повече време и по-дълго да е него, а не след 2 години да я хвърля, по-скоро си заслужава да даде някой лев повече за да иде да я види. Тъй че е малко относително колко пари си заслужават за внасянето на "всяка Алфа"


    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Правил съм всичките тези неща, за които говорим и точно за това не бих ги правил отново - просто не ми харесва този начин
    Мене ако питаш, таа китна страна е пълна с хора които гледат от всяко нещо да измизерстват и то не защото им се налага или защото нямат възможност за нещо повече, а защото просто така им харесва Кефи ги Ма тва е друга тема.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  2. #32
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Киро, презумцията (а и всеобща заблуда), когато някой тръгне да носи кола отвън, е, че разходите трябва да са минимални. Иначе можеш да намериш нещо с надежден произход, състояние и история и тук, но на по-висока цена. Аз лично втори път залагам на второто и за момента не съм останал разочарован, но това е отделна тема.
    Реално погледнато, ако не държиш ти да я пипнеш лично колата, по-изгодно ще ти е да платиш на някого да ти я докара. Вместо да даваш 1500 лв за твоите разходи, ще дадеш 800+ още там някъде на човека за докарването. Ти ще си ядеш в ресторанта, а този някой ще яде и спи където и каквото си иска.
    Напълно споделям философията ти, че не бива да се стиска човек, тръгнал за кола за тея пари, освен ако не е търговец. Както и това да не тръгваш сам на такова пътуване.
    При всички положения ти желая успех и късмета да откриеш най-добрия екземпляр!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #33
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
    Обиколи ли други две-три коли в района?
    Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

    То е ясно, че за можене - може!
    Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое?
    Ти си пуснал темата и тя е "Докарване ...". Аз споделям реално колко съм платил. Колата я купи мой приятел, който живее там, от частна обява, от немец, с ясна история и т.н. Само да ти споделя, че докато попаднем на въпросното нисанче гледахме обяви, и приятеля ходи на 4 огледа. Това във времето представлява 3 месеца. И не на последно място такива нисанчета тук има по авто-моргите, пардон, авто-къщите за по 3000 - 4000 лв. На мен ми излезе 6300. Това е стойността на колата закупена там, докарване да България, регистрация, данъци и техническо обслужване.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  4. #34
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by CBET View Post
    ...Колата я купи мой приятел, който живее там, от частна обява, от немец, с ясна история и т.н. ...
    Е нормално, ако имаш твой човек там, доверен, който да ходи по огледи на коли от първи собственик, ясно че ше ти излезе по-евтино - горе долу само автовоза и там разходите за огледите Ама ако нямаш човек там и трябва да пътуваш ти, разходите стават други
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #35

    Default

    Момчета, НЕ съм пуснал аз темата - това е отделена част от дискусията в темата за покупка на 159
    Аз бях причината за тази плява, защото задавах въпроси и спорих (както е видно), та за това мнението ми е на първо място
    Както и да е....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #36
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Аз само споделям опит от първо лице единствено число. Според мен моят вариант излезе максимално изстискан като разходи. Но пък задължително условие е да имаш доверен човек там, който да ходи по огледи и да купи и прибере колата, като се появи това, което търсиш. Ако тепърва ще тръгваш на сляпо с надеждата там нещо да си харесаш и да ходиш по огледи - Kuku е направил доста ясна и според мен правдоподобна сметка.

    Джамбазите са "друга бира" и с тях не трябва да се правят сравнения. Те купуват на едро, за максимум 800-1000 EUR/бр., коли без TUV, размазани, с проблеми и т.н. Смятам всички знаем за какво става дума и няма нужда да изпадаме в детайли.

    Още веднъж - докарване на лек автомобил от Германия до България може да се извърши с платформа/репатрак/автовоз, като цената на този вид услуга е от 700 до 1000 лева (в зависимост от крайните точки). Ако е на ход разходите са около 130 EUR за номера и застраховки + около 50 EUR пътни такси + около 150-200 EUR за гориво + риска от авария.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  7. #37
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Значи,най- ефтиния,ще ти излезе да си търсиш от кола от България.Това да ходиш със самолети или с две коли да гониш михаля е свързано с толкова много обстоятелства,че за да ти се получат нещата всички тези обстоятелства трябва да са на твоя на страна.Обърка ли се нещо,тази кола ще ти излезе златна.Най-добрия и ефтин вариянт е да имаш човек там,който да я огледа и да знае как да са пазари с немците.Може и при огледа да си направите връзка по skype така ще участваш и ти и ще си преценяваш.Хвърлих едно око на ,,сметките ви,, така забрави да си докараш кола.Аз винаги съм смятал разхода на автомобила,който докарвам с един литър отгоре на 100км+ като цяло един резервен пълен резервоар за всеки случай.Не знае път може да е затворен някъде и да се наложи да обикалям, или да объркам пътищата някъде и т.н т.н + което винаги слагам едни най-малко 400 евро към сметката ей така за всеки случай.Не знаеш къде какво може да стане и ако нямаш екстра кинти умираш точно за две секунди.За мен най-добрия вариянт е да имаш човек там и той да ти свърши работата.Като вземи колата и и закачи транзитните,казва ти -Брато чакам те след 2 дена в тоя и тоя град на това и това място,фащаш един автобус за 50-60 евро отиваш и си я докарваш колата.Всичко друго си е търсене на силни усещения.Мойте тарифи са 50 евро на ден+пътните разходи,пускамтия на скайп,ако знаеш 5 думи на английски пазариш се лично ако искаш.Ако е в моя район мога да ти направа и 4 огледа за един ден и пътните да ти стъпат много ефтино,ако колата е на 200-300км ще е един оглед за един ден.Имам мои хора със сервизи,ако държиш на диагностика и да ти я огледат преди да тръгнеш.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 19-02-2015 at 21:17.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    А как стоят нещата с докарване на ход от Италия, още ли не се издават транзитни номера за експорт ?
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  9. #39
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by vencialfa View Post
    А как стоят нещата с докарване на ход от Италия, още ли не се издават транзитни номера за експорт ?
    От Италия, по новия закон доколкото знам вече можеш да си я докараш на ход с постоянните италиански номера и после да ги пратиш обратно в италия за да се отпише. Няма нужда от транзитни.
    Само че трябва да й платиш застраховка, пък тя не е като да е без пари
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  10. #40

    Default

    Чак пък "да ги пратиш" ...не е...

    Идваш си със италианските номера, все едно си купуваш от Бургас например, след което отиваш в КАТ с преведен договор за покупка, замяна или какъвто и да е друг договор за придобиване на 159-ката.Мисля имаше и декларация попълнена и подписана пред нотариус(но не съм сигурен, четох наредбата юли месец 2014 година и съм я позабравил) .

    След което следва регистрацията.
    За автомобили с изтичащ или изтекъл срок на техническия преглед( но това ще е за докараните с автовоз иначе не виждам как ще дойде на ход от Италия без технически преглед) се преминава и технически преглед със съответната такса.

    При регистрация КАТ ти свалят номерата и ги унищожават(не пише какво правят с тях, може и да ги връщат служебно, но едва ли), като уведомяват съответните органи(най-вероятно на Пътна полиция) в съответната държава по последна регистрация -Италия да кажем, че я регистрират в България, да бъде свалена от регистрация в Италия.

    Проблемът е, че доколкото знам от мой познат Т'алянците ги е страх да си дават автомобилите на чужденци с т'алянските регистрационни номера и все мрънкат/препеликват да се снема от регистрация в Италия и купувача да се оправя без техните номера, ако ще да си наема цял автовоз ...

  11. #41
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    В нашия КАТ :
    - носиш докиментите + ксерокопия на всичките
    - преди КАТ правиш гражданска и плащаш Екотакса
    - договора от физическото лице - преведен и легализиран - 1 страничка - 3 изречения - 15 лв - за 30 минути
    - легализирания докимент - при шефа на КАТ - в нашия случай Бекяров (кисел като лимон) - подписва го, че разрешава регистрация и обратно на гишето
    - от гишето се дава въпросната ДЕКЛАРАЦИЯ - която попълваш, с което удостоверяваш, че на еди коя си дата в еди коя си държава, от еди кой си си купил кола с номер на рама еди коя си и по-долу се описва как е влязла колата в БГ - ако е на самоход е ясно, ако е на автовоз - номера на автовоза

    Останалото е ясно нататък.

    Сега по принцип в София се минава и без простотии като легализация, а и не само в София, ама ние в Пазарджик сме си още 85 година комунизъм.

    Ако некой не знае - при сключване на гражданска за нововнесен МПС задължително искате отстъпка от ЕКОТАКСАТА за същия - имате това право и повечето го предлагат, но си мълчат !!! Минимума, който може да изкрънкате е 20 лв. Бъдете нахални и Вие.

    И за последно апел към всичи - за Бога бъдете учтиви и възпитани в разговора си със служителите на такива органи като КАТ и МВР, но не позволявайте да ви правят на идиоти. Гражданинът е РАБОТОДАТЕЛ на тези чиновници. Неговата заплата зависи от ВАС !!!
    Last edited by DiStefan0; 25-02-2015 at 16:45.

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Благодаря за отговорите !
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  13. #43
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Абе колеги досега бяхте само заблудени мечтатели,сега вече сте и фантазиори джамбази,Другото Бекяра е един от наи грамотните мъже в кат Пазарджик ,грамотен си беше едно време,и сега си е същия,ако е кисел,сигурно понеже не понася смешници.Има ли поне един от вас кадето е докарал,не кола,колело от Италия и да ви светне как става,та да не пишете глупости.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #44
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Абе колеги досега бяхте само заблудени мечтатели,сега вече сте и фантазиори джамбази,Другото Бекяра е един от наи грамотните мъже в кат Пазарджик ,грамотен си беше едно време,и сега си е същия,ако е кисел,сигурно понеже не понася смешници.Има ли поне един от вас кадето е докарал,не кола,колело от Италия и да ви светне как става,та да не пишете глупости.
    Ми светнини де,за да не се излагаме.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  15. #45
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Абе колеги досега бяхте само заблудени мечтатели,сега вече сте и фантазиори джамбази,Другото Бекяра е един от наи грамотните мъже в кат Пазарджик ,грамотен си беше едно време,и сега си е същия,ако е кисел,сигурно понеже не понася смешници.Има ли поне един от вас кадето е докарал,не кола,колело от Италия и да ви светне как става,та да не пишете глупости.
    Пак ли си преял с макарони бе?
    Всяка година те нема по неколко месеца у форума и после се включваш за неколко седмици .. и после пак зачезваш ..
    Не знам кви апчета са ти изписали ама поне си ги вземай редовно.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •