Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Докарване на 159 от Европата...

  1. #16
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Имам приятели от Видин, които преди време караха коли от Австрия и Германия. Вземаха по 800 лв на кола от клиента, като обикновено се докарваха по 2 или 3 коли. Две - една на камиона и една на платформата, която тегли. Три ако единия от тях шофира третата. Та како искаш евтино - може.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #17
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Кики е напълно прав за парите.
    Преди 3 месеца 2-ма мои приятели така си правиха сметката за докарване на кола от Германия.
    Е, докараха я и накрая бяха дали точно 1800 лева.
    И това е както каза Явор - с храна Алди стил и подобия.
    А Русия верно живее в стил Джеймс Бонд.
    Тръгваш Русе - Щутгарт - Русе на един дъх.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #18
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    - билет след 16 дена до Нуренберг е 100 лв. Ти да не планираш тръгване днес? 115 лв е след 8 дена.
    - след 17 дена от Сф е 100 лв. 150 лв е ако тръгнеш след 8 дни.
    - храна макс 20 евро са ти предостатъчно и няма да мизерстващ.
    - приличен хотел 40 евра с паркинг + интернетмин -
    - влаковете са много редовни на 30 - 1 час...
    - такси 10-20 евра
    - автобус 3 евра, и са редовни

    - В сервиз там какво ще ти кажат? да добре е ходовата част, тръгвай?

    - С рапатрак е между 800-1000 лв докарване - намираш си 3-4 обяви в един регион, и си ти...колко отгоре са ти разходите, имате една нощувка на връщане + храна за 2 дена...+ 80 евро са това!

    Нищо лично, но съм минал по този път, търсейки рапатрак, хотел, 3 дена бе целия трип, даже по телефона договарях цената, защото не аз ходих за кола.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #19
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Всичко е много относително относно докарването на кола.

    Аз съм си докарвал кола сам, която намерих в нета, спазарихме се с човека по телефона, дори и WIZZ си купих на тънка цена за след 10 дни.

    Билета по спомен беше около 90-100лв
    После билет за влака 20 евро
    Една нощувка защото самолета кацна в 9 вечерта 30 евро
    От там номера и застраховка за около 120 евро по спомен
    И следва бензин и таксите по магистралите

    Може да се докара кола под 1000лв, но да си сам човек, да имаш стегната програма и да си починал.

    В моя случай нямаше сервиз, защото колата беше на 30 000км и счетох, че е излишно. Продадох я на малко под 100 000 и на тази кола нищо не съм й сменял освен масла и филтри. Беше Пежо, но новото си е ново. Коли под 8 000лв обаче според мен е нерентабилно да се докарват от където и да е било.

  5. #20
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Tия с лоукостовете съм ги слууушал,ум да ти зайде,ама като дойде времето,и оп ама то нямало такива билети.Мнооого време слушам как разни мои познати,летят до Лондон за по 70-80 лв.,изведнъж се оказа,че няма билети за под 75 евра за след 2 месеца !!!!!!!
    А бе има такива билети, ама си трябва планиране.
    В случая при покупка на автомобил това не може да стане.
    Само си представям да звъннеш на бай Гюнтер и да му кажеш - а бе пази ми колата 1-2-3-4 седмици, че тогава ще мога да дойда да я видя.
    Не знам някои хора как си представят да летят с лоу-кост билети за покупка на автомобил от сайт.
    Ма както виждаш - теории много. Практиката показва малко по-различни цифри.
    Като да речем ядене за 10Е без да се ограничаваш.
    Ето примерно последното ми ядене там, като това е абсолютно нормално ядене, в абсолютно нормално заведение, без изхвърляне.
    Вечеря = 31.50Е
    Обяд = 12.65Е - от магазин за хранителни стоки, не заведение/ресторант за хранене.
    Закуска (безплатно към хотела).
    Хотел = няма да го споменавам, защото е на по-висока цена.
    Да, ако си вземеш кутии Русенско Варено и си напълниш куфара с тах, ако има кой да те изчака Х седмици до нискотарифния полет, то има шанс и да минеш тънко.
    Но никой няма да те чака защото си готин, ако не дадеш капаро. А никой (или поне логично за мен) няма да даде капаро за автомобил, който не е виждал. И за това влизаш в един кръг, за който ти трябват поне 1500 лв., за да може да отидеш, да видиш и да се прибереш с "нов" автомобил.

    Цените са от средата на октомври 2014. Имам и касовите бележки ако някой не вярва.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Low-cost билети има! И то селд 10 дни. Дал съм ви линкове, гледайте.
    Ако искаш да летиш след седица е 150 лв от Сф билета!

    - Храна - прясно се върнах от изложение от Кьолн преди 4 дена - 27 евро.
    = закуска в хотела
    = обяд немски наденички, някакви кюфтенца, гарнитура и за пиене 8 евро
    = в ресторантче - паста, чаша винце 19 евро.

    - Никой не тръгва след като е видял кола на следващия ден, най-малкото отпуска ще си вземеш, ще помислиш ден-два, ще подготвиш парата, ще подготвиш продавача.

    - Не виждам какво се спестява Куку, това са си нормалните разходи. (Интересен случай си ти). После ми обясняваш, че съм луд, че съм си купил 159-ка!

    Няма как да ме убедите, след като тази схема е правена не от един.
    Има автобуси всеки ден по няколко от Сф до Мюнхен за 150-180 лв...

    А от 3-4 обяви да не харесаш никоя, е трудна работа...но все пак си е винаги риск...Ако търсиш внимателно, ще намериш добри екземпляри...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22

    Default

    Коле, ти къде видя екскурзия в написаното от мен?

    1. Никога не пътувам сам на такива разстояния!!!
    Пътуваме с кола, защото дава независимост и сигурност.
    Спираме, тръгваме, бързаме, туткаме се, не носим багажа на гръб, топло ни е, студено ни е, ядем, кендзаме.... сами си решаваме!
    Ако речем, дори инструменти и части може да си носим
    После не се съборазяваме с влакове, рейсове, таксита, маршрутки, джамбази и прочие.
    Логично, плащаме само горивото и пътните такси.(300лв.)
    2. С лична кола там имаме предимството да обикаляме повече от 3 набелязани коли, което пък ни дава шанс да намерим по-запазен екземпляр или по-изгодна оферта, или просто да знаем, че сме обиколили всичко наоколо, преди да купим дадена кола! (50лв.)
    3. За целите на правилната покупка и конкретно обикалянето, логично, е нужно да се отдели повече време, което означава, че ще трябва да ползваме хотел.
    Най-малкото би било нехигиенично да го пропуснем (100лв.)
    4. Ако за вас информацията от преглед в сервиз не значи нищо, то за някой може да означава много, особено, когато предстоят 2000км. пробег през чужди държави.(150лв.)
    5. Транзитните номера с червена лента са задължителни.(250лв.)
    6. След обикаляне цял ден и намирането на конкретната кола, логично, ще трябва почивка, преди потегляне обратно за България, което означава още веднъж да ползваме хотел.(100лв.)
    7. Гориво и такси за 2 коли на връщане.(600лв.)
    8. И през цялото това време, с ръка на сърцето признавам, че не сме се лишавали от никаква храна - хот-дог, гулаш, СъбУей, стек, солети, Сникерс, минерална вода от бензиностанция и т.н....(150-200лв.)

    Та, Коле, ще ми посочиш ли къде видя екскурзия и кое намираш за разточително в тези разходи, при положение, че разходките по центъра са безплатни, както и разглеждането на забележителности в града.... ако остане време, разбира се, защото основната цел на пътуването е покупката кола, но понякога съдбата ни се усмихва и остава свободен следобед, преди заминаването

    Аз съм на мнение, че така го правят нормалните хора и така е редно да се прави, и колкото вие да ми обяснявате, че има по-евтини начини - ДА, има, но мен ме боли дедовия за другите начини, защото аз не съм човек за един ден

    Предпочитам да си платя, всичко да върви гладко и спокойно, вместо да се бия в гърдите, че съм спестил 500лв..... и съм Бай Ганьо!

    П.П.
    Рус, ако някой раздели темите, може да продължиш да ми наливаш акъл
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #23

    Default Докарване на 159 от Европата...

    ...
    Last edited by thecleaner; 15-02-2015 at 13:04.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #24
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Докарване на лек автомобил от Улм до Русе на платформа - 900 лева. Преди 2 седмици ми докараха едно Нисанче.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  10. #25

    Default

    А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
    Обиколи ли други две-три коли в района?
    Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

    То е ясно, че за можене - може!
    Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #26
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
    Обиколи ли други две-три коли в района?
    Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

    То е ясно, че за можене - може!
    Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое?
    Посления въпрос какво общо има с темата? Отговорите си ги знаеш .. сигурен съм !
    Last edited by DiStefan0; 16-02-2015 at 19:44.

  12. #27

    Default

    Стефчо, общото е (от където тръгна и цялата плява, благодарение на мен), че виждаш ли всеки е тръгнал да докарва коли от чужбина, защото виждаш ли то ставало като щракане с пръсти
    Тук никой не говори за изтупване на джобовете по кошове за 300€ - коментират се таратайки по 10'000€!!!
    Та в тоя ред на мисли - като е тръгнал някой да дава 15'000-20'000лв. за кола, защо се стиска за 200лв.?

    Аз съм съгласен, че може да се докара кола за 800-900лв., ама защо никой не е съгласен, че така се прави по Ганьовски?
    Страх ги е хората да си признаят, че са Ганьовци, защото ще им изчезне гъзарския ореол!!! ....което всъщност е и отговора на въпроса ми.

    Ако някой е решил да си купи кола за 1000€ и да се чуди, как да спести малко пари - О'к.
    Ама то не бяха 159-ки, то не бяха ТИ-ки, то не бе чудо - ега ги у баровците....



    П.П.
    Аз съм сигурен, че 99% от четящите тук много добре ме разбират, но недоумявам, защото трябва да спорим по този начин?!

    Може да се докара за 900лв.
    Може да се докара за 1500лв.
    Всеки сам си избира начина!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #28
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не бе куку, то и за 3000 можеш да направиш разходи по докраване, според зависи....
    В случая се пита ясно колко струва конкретни случаи...
    Сега ако става дума то има хора дето не им се бият 200 км кола в бг да видят...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #29
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Кире,
    Съгласен съм .. обаче колко сме тука дето сме заделили 15-20 бона за кола ? Повечето сме до 10-на хилки .. и сме с адските месечни разходи - деца, ипотеки, жени и прочее .. тея неща съм сигурен, че са ти пределно ясни. То ясно, че има и такива дето и с 20 бона в джоба пак ше жулат лютеница и шпек ама ...

    Мисълта ми е, че ти си внасял нещо по премиум така .. и си гледаш от твоята камбанария .. за 159 да строшиш 2 бона разходи по докарване е безмислено ... впрочем както и за всяка Алфа.

  15. #30

    Default

    Да, аз много добре разбирам, НО не е съвсем така, момчета
    То това не е съвсем до вида и цената на колата - човека е основен фактор.
    Дали на 200км. или на 2000км., ако някой си е циция, той си остава циция навсякъде!
    Вие, какво мислите, че аз не съм ял домати със сирене на капака на колата в покрайнините на Бохум?
    -Ял съм! НО не защото така съм искал.... там се корени и моята идея - пътуването за кола (а и всяко друго) да бъде, както бих искал, а не с триста зора и сетни мъки, само за да докажа нещо.
    Правил съм всичките тези неща, за които говорим и точно за това не бих ги правил отново - просто не ми харесва този начин
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •