Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: не пали - алфа 145 ТС

  1. #1
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default не пали - алфа 145 ТС

    Колеги помагайте от един месец ми скъса нервите алфетката неще да запали и неще то не инсталация то не нов датчик колянов вал то не ново еко имо и ключ та и друг датчик разпределителен вал който на диаг показва че не работи алфата е 145 1.4 16в тс 99 а мотора е пи стария 97 на диага изписа че датчика неподава сигнал към еку и затова не е включило индикацията на таблото тоезт дюзата и от там кода на ключа някой с идея каква е ролята на датчика четах че прекъсва линия на екуто и захранване на имото

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by rumencho83 View Post
    Колеги помагайте от един месец ми скъса нервите алфетката неще да запали и неще то не инсталация то не нов датчик колянов вал то не ново еко имо и ключ та и друг датчик разпределителен вал който на диаг показва че не работи алфата е 145 1.4 16в тс 99 а мотора е пи стария 97 на диага изписа че датчика неподава сигнал към еку и затова не е включило индикацията на таблото тоезт дюзата и от там кода на ключа някой с идея каква е ролята на датчика четах че прекъсва линия на екуто и захранване на имото
    Обясни точно какво сте магерили по- колата, в други теми четя екута си сменял мотори ала бала. Подробно обясни да се ориентираме
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by rumencho83 View Post
    Колеги помагайте от един месец ми скъса нервите алфетката неще да запали и неще то не инсталация то не нов датчик колянов вал то не ново еко имо и ключ та и друг датчик разпределителен вал който на диаг показва че не работи алфата е 145 1.4 16в тс 99 а мотора е пи стария 97 на диага изписа че датчика неподава сигнал към еку и затова не е включило индикацията на таблото тоезт дюзата и от там кода на ключа някой с идея каква е ролята на датчика четах че прекъсва линия на екуто и захранване на имото
    Ето ти ценен цъвет! Товариш на пътна помощ и водиш колата в някой от сервизите рекламиращи се тук във форума. Казваш какво е правено междувременно и до ден два си взимаш работеща колата !

  4. #4
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Смениха ми едни некадърници двигатела стария е 99 а тоя дет купих 97 год на първи поглед ок но малки разлики в датчика на разпределитела който не ми го смениха и датчика на кол вал всичко е прехвърлено от моя мотор само на рапределитела са резнали буксата и са наставили моята и сглабят и неще да запали и неще давали са ток директно от акумулатора какви л и не щуротии съмнявам се че като са извадили колата от сервиза не им се е бутало и са въртяли на стартер на скорост без да закачат колектора и да включат компа тоезт екуто мисля че в този момент са ми изгорили блока на абс-а компа на аербега и имобилайзера поне така мисля може и да греша закачих я на диаг и ми изписва грешка U1600 грешен сигнал фатално вкл.инд. това излиза на диагностика и най отдолу пише на бг грешката е рег порати лош сигнал на датчика сменете датчика изтриите грешката и продължете работа. Тази грешка не е активирала индикатора. На контакт не ми свети ключа и дюзата след поредица тестове истанових че липсва дирекния плюс на имото и по черния кабел тоезт масата протича напрежение 11в все едно е захранващ и крушката на дюзата на таблото е изгоряла ако не беше щах механично да я запаля това е дълъг роман голями премеждия

    ---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 18:40 ----------

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Ето ти ценен цъвет! Товариш на пътна помощ и водиш колата в някой от сервизите рекламиращи се тук във форума. Казваш какво е правено междувременно и до ден два си взимаш работеща колата !
    Срещу някоя сума от 500-600лв мерси по добре на рапатрак и в моргата до тук се наблъсках 1500лв по нвкадърни сервизи

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by rumencho83 View Post
    Смениха ми едни некадърници двигатела стария е 99 а тоя дет купих 97 год на първи поглед ок но малки разлики в датчика на разпределитела който не ми го смениха и датчика на кол вал всичко е прехвърлено от моя мотор само на рапределитела са резнали буксата и са наставили моята и сглабят и неще да запали и неще давали са ток директно от акумулатора какви л и не щуротии съмнявам се че като са извадили колата от сервиза не им се е бутало и са въртяли на стартер на скорост без да закачат колектора и да включат компа тоезт екуто мисля че в този момент са ми изгорили блока на абс-а компа на аербега и имобилайзера поне така мисля може и да греша закачих я на диаг и ми изписва грешка U1600 грешен сигнал фатално вкл.инд. това излиза на диагностика и най отдолу пише на бг грешката е рег порати лош сигнал на датчика сменете датчика изтриите грешката и продължете работа. Тази грешка не е активирала индикатора. На контакт не ми свети ключа и дюзата след поредица тестове истанових че липсва дирекния плюс на имото и по черния кабел тоезт масата протича напрежение 11в все едно е захранващ и крушката на дюзата на таблото е изгоряла ако не беше щах механично да я запаля това е дълъг роман голями премеждия

    ---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 18:40 ----------



    Срещу някоя сума от 500-600лв мерси по добре на рапатрак и в моргата до тук се наблъсках 1500лв по нвкадърни сервизи
    Пак не ми стана много ясно какво е правено но, ангренаните колела на разпределителния вал са различни на CF1 и CF2 мотора, тоест ако си с Еку от ЦФ2 и сте метнали мотор от ЦФ1 и сте със колелото от ЦФ1 мотора това може да е една от причините. А 500-600лв. за един кирлив TS Които не пали е скъпо
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6

    Default

    така трябва!

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Toъ пъ бруталист с очила

  8. #8
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    смених колелото и датчика но ми дава грешка в имото и няма плюса на имото и при даден контакт по масата на имото протича волтаж

    ---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

    и защо така да трябва ако ме извикаш да ти ремонтирам банята и след мен изпадат плочките! как ще се почувстваш така ли трябва да е

  9. #9
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Заведи я в читав сервиз колега. Тея суми дет ги спрягаш може да се окажат далеч от реалността !!! Хората ще видят за какво става въпрос и ще те офертират.

  10. #10
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    така трябва!
    нали знаеш поговорката с твоите камъни по твоята глава! да ти се връщат тези думи 10-20-30 пъти пожелавам ти го от сърце

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Заведи я в читав сервиз колега. Тея суми дет ги спрягаш може да се окажат далеч от реалността !!! Хората ще видят за какво става въпрос и ще те офертират.
    със сигурност имото е заминало 50 лв имо 100 лв кодиране някоя др. диаг и някой друг датчик горе долу 300-400 ключар днес ми искаше 250 лв да ми байпасне компа

    ---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

    несъм се ядосал и нямам време от сутрин до вечер съм на работа ще извикам един колега и с осцилоскопа и мултицета за два ни ще е бръмнала

    ---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

    Quote Originally Posted by rumencho83 View Post
    нали знаеш поговорката с твоите камъни по твоята глава! да ти се връщат тези думи 10-20-30 пъти пожелавам ти го от сърце

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:13 ----------



    със сигурност имото е заминало 50 лв имо 100 лв кодиране някоя др. диаг и някой друг датчик горе долу 300-400 ключар днес ми искаше 250 лв да ми байпасне компа

    ---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

    несъм се ядосал и нямам време от сутрин до вечер съм на работа ще извикам един колега и с осцилоскопа и мултицета за два ни ще е бръмнала
    на тези дето казват и аз несъм добре но и на вуте да му е зле това е завистта и алчността българска

  11. #11

    Default

    честно се забавлявам с темата и повярвай съм доста над нещата някой да ме кълне във форум.

    Почти 100% сигурен съм, че хората вкарали те в тоя филм не са нито един от сервизите описани във форума.

    Па ако ти е имото проблем, кажи с кой мотроник си и помоли някой да ти услужи с комп с премахнат такъв.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    щом си решил по този начин... аз много често залагам на това да не се занимавам и хабя нервите да уча ненужни за мен неща. Има хора за всичко, само българчетата мислят и искат да могат всичко.... както примера с плочките.. всеки може да се научи...ама нужно ли е ?

  13. #13
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    щом си решил по този начин... аз много често залагам на това да не се занимавам и хабя нервите да уча ненужни за мен неща. Има хора за всичко, само българчетата мислят и искат да могат всичко.... както примера с плочките.. всеки може да се научи...ама нужно ли е ?
    правилно всяка жаба да си знае гьола и аз моя но когато и с каквото съм имал възможност съм помагал на всеки и никога с лошо към никой но явно на колегата му доставя удоволствие да наранява хората в моето полужение дето понякога им идва да вземат една базука и цялата измет в казана на сапун и супа

    ---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    честно се забавлявам с темата и повярвай съм доста над нещата някой да ме кълне във форум.

    Почти 100% сигурен съм, че хората вкарали те в тоя филм не са нито един от сервизите описани във форума.

    Па ако ти е имото проблем, кажи с кой мотроник си и помоли някой да ти услужи с комп с премахнат такъв.
    не намирам такъв а и дори да има ще е от порядъка на 200-300 лв всеки гледа в труден момент да те изклати както може като колегата асенси с моргата от десет една работеща час и това анархията

    ---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    честно се забавлявам с темата и повярвай съм доста над нещата някой да ме кълне във форум.

    Почти 100% сигурен съм, че хората вкарали те в тоя филм не са нито един от сервизите описани във форума.

    Па ако ти е имото проблем, кажи с кой мотроник си и помоли някой да ти услужи с комп с премахнат такъв.
    не са от тук уважавам сервизите тук но ако се бях обърнал към някой от сервизите на празниците щяха да ми обърнат внимание сега след всички празници и смяната на двигател с киченето и с преправките нямаше да е по малко от 500 лв

  14. #14

    Default

    виж пич, видях че двигателят ти бил 99-- ама от опит знам, че при жабарите това нищо не значи и може да си поне с два различни инжекциона. Питах те с кой си, ти само лаеш. Ами кво да ти кажа. Колега те пита и той преди това пак нищо. Това с колелата беше много важно... ти пак имото та имото...

    и да нямаше да е под 500 лева, ама за под 500 лева те ти булка късмет

    и за плочкаджиите... мен ми искат 30 лева да лепат плочки най-евтино
    Last edited by ne0; 16-02-2015 at 22:45.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    виж пич, видях че двигателят ти бил 99-- ама от опит знам, че при жабарите това нищо не значи и може да си поне с два различни инжекциона. Питах те с кой си, ти само лаеш. Ами кво да ти кажа. Колега те пита и той преди това пак нищо. Това с колелата беше много важно... ти пак имото та имото...

    и да нямаше да е под 500 лева, ама за под 500 лева те ти булка късмет

    и за плочкаджиите... мен ми искат 30 лева да лепат плочки най-евтино
    хаха 30 лв и след две седмици нови! относно колелото сменено е и датчика също инжекциона е м 1.5.5 съотвестващ с всички компоненти датчик на коленов вал датчик на разпределитела датчик детонация и т.н явно тъпанарите са закачили акумулатора и са извадили колата на скорост въртеики на стартер без включено еко така си мисля аз та са ми изгорели блока на абс и компа на аербега и имото това е мое мислене може и да греша

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •