Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Алфа 166 3.2 ICS въпрос за телефон?

  1. #1

    Default Алфа 166 3.2 ICS въпрос за телефон?

    Колеги,

    Бърз въпрос:

    Колата е 2004 , НЯМАМ процепа в дясно за тикане на SIM карта, имам копчето за "TEL" , като го натисна казва "your car does not support TEL "или нещо подобно..

    Въпроса е : Има ли някъде кабели пуснати, за да се активира все пак тази функция, или да не би случайно ( много се съмнявам ) да е безжично свързването??

    И да речем , последен въпрос, ако си взема друг ICS със процепа за СИМ карта , какво ми трябва отзад като кабелаци за свързване? ... кабел за антена ? кабел за други неща?
    ( тоест какво освен трябва да имам за инсталация, от донора от който да речем ще намеря новият ICS )

    мерси предварително ,
    Virus Alfa

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    GSM модулът представлява една черна кутия монтирана на гърба на ICS-а и слота за картата.
    Освен това трябва и модула с микрофона горе при огледалото.
    Антената е тази на покрива.

    Търси или цял ICS с GSM модул или само модул, който да добавиш на твоя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    GSM модулът представлява една черна кутия монтирана на гърба на ICS-а и слота за картата.
    Освен това трябва и модула с микрофона горе при огледалото.
    Антената е тази на покрива.

    Търси или цял ICS с GSM модул или само модул, който да добавиш на твоя.
    мерси колега за бързият отговор....

    тоест да разбирам, че ако откача един модул ( черната кутия ) от ICS който е с GSM , и го закача отзад на моят ICS, и взема модул-а заедно с микрофона и направя същото, би следвало да имам GSM без никви други настройки или OBD диагностики и т.н. ?
    Virus Alfa

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    мерси колега за бързият отговор....

    тоест да разбирам, че ако откача един модул ( черната кутия ) от ICS който е с GSM , и го закача отзад на моят ICS, и взема модул-а заедно с микрофона и направя същото, би следвало да имам GSM без никви други настройки или OBD диагностики и т.н. ?
    Точно така. Трябва да смениш и лицевия панел, разбира се, с такъв с прорез.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Точно така. Трябва да смениш и лицевия панел, разбира се, с такъв с прорез.

    ... добре , то не било чак толкова сложно колкото си мислех... почваме с търсенето в такъв случай....и после звъним на НАСА за тест call

    п.п. така ме дразни,че го няма този процеп, хем е глупост, хем искам да си цъкам като говоря по гсм, не да слагам разни афтермаркет пароти и глупости с хиляда жици..
    Virus Alfa

  6. #6
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    До колкото имам спомени няколко колега правиха тази процедура. Порови се в търсачката и ще намериш доста полезни теми как става.
    При бърза проверка открих това: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EB%E5%F4%EE%ED мисля че тук беше описано доста подробно...

  7. #7
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Да използвам темата на колегата. Аз също съм мислил да сменям моя ICS с такъв със слот за сим карта. Имам заготовката с микрофоните до огледалото/не съм я отварял да видя има ли нещо в нея/, обаче имам едно такова питане, което и на колегата може да му е от полза. Понеже нямам GSM антената горе на тавана и не ми се пробива, възможно ли е да я монтирам например на кората отзад/под задното стъкло/? За окабеляване за антена също не съм сигурен, но предполагам при демонтаж на ICS лесно ще се разбере?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е проблем антената да се монтира и другаде освен на покрива. Това ще влоши малко обхвата но то ще се усеща само в райони с много слабо покритие. Кабел за антена дали има най-лесно може да се разбере, като се погледне под тапицерията на задната лява колонка (в ляво от задното стъкло) Ако има антена на покрива, тя обикновено съдържа GSM и GPS антените. Кабелите от двете минават по тази колонка и този от GPS антената отива към багажника а този от GSM антената минава под задната седалка и напред към ICS - а.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Не е само до ICS-а а после е играчка и окабеляването,та незнам дали си струва,аз го имам но не го ползвам.

  10. #10

    Default

    А нещо важно не уточнихме, преди и след FL , еднакви ли са всички неща? Тоест ако гледам от темата която колегата горе намери в архивите, която е за кола преди FL, ще важи ли на 100% и за след FL?

    П.П. Една друга муха днес в главата ми подшушна нещо .... Ако си взема LoudLink с bluetooth опцията, имам GSM, usb , SD card, и AUX, и не си играя да правя тази цялата история с ICS
    Virus Alfa

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не знам да има разлика в ICS - ите преди и след FL.

    По въпроса със CD емулатора:

    Поради спецификата на интерфейса на ICS-а (Becker Unilink Interface) друг емулатор освен Xcarlink не се разпознава и съответно AUX входа не се отпушва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам да има разлика в ICS - ите преди и след FL.

    По въпроса със CD емулатора:

    Поради спецификата на интерфейса на ICS-а (Becker Unilink Interface) друг емулатор освен Xcarlink не се разпознава и съответно AUX входа не се отпушва.
    Мерси, за поправката ,....като си иска , нека бъде тогава Xcarlink. Лесно се слага, работи предполагам добре. Щото в крайна сметка, едното USB и GSM са идеята. Другото по малко ме топли.
    Virus Alfa

  13. #13
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Колега, мисля че има разлика преди и след фейс-а, старото е becker BE2569, а новото becker be2580 и няма разкодиране по серийния номер.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  14. #14
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Добре де аз в една друга тема останах с впечатлението, че xcarlink не работи с всеки ics....Възможно е да съм се заблудил все пак...
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  15. #15
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Има laudlink и xcarlink, които работят и с новия модел, но не мога да те насоча точно.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •