Потърсих такава тема, но не намерих, а със сигурност би била полезна и на други хора.

Та както на повечето мултиволани, така и на моя са изтрити копчетата, което си е доста дразнещо. Новите са една шапка пари.
Със сигурност не съм първия, който се е заигравал, та споделете мнения. Дори ефекта да е нулев пак би било полезно да знаем какво няма смисъл да пробваме.
През акъла ми мина:

1. Залепване на лепенки с транспарентни знаци, за да си се вижда подсветката. За жалост имам приятел с печатница и ми каза, че се е пробвал, но не може да направи такива лепенки поради еди каква си причина, забравих какво ми каза вече.
Но ако някой се сеща за човек, който може да го направи би било супер да напечатаме повече лепенки.

2. Не само се сетих, ами го и пробвах - с по-фина шкурка изтърках повърхностния слой на копчетата така че да стане абсолютно матов и да си е само гумата. Намацах го добре с маркер, слагайки копчетата над източник на светлина за да се уверя, че съм намацал хубаво и не прозират.

После от боядисване на един кожен салон ми остана матов лак, който освен за кожа пишеше, че е и за пластмаси. Изхождайки от това, че се използва в салони на коли реших, че е еластичен и че ще стане на гумата, но не. Първоначалния ефект беше суууупер, станаха като нови, но след 2 дена ги загледах и видях, че лака е санал на малки люспички и пада като го тръкнеш с пръст ---- > НЕ СТАВА

3. Пак мацане с маркер и после фолио отгоре.

В краен случай ще ги дам на автоинтериор.ком, но ми се ще да чуя и други мнения, хем ще ми е по-готино да си постигна резултата сам, хем ще има DIY за другите.