Results 1 to 7 of 7

Thread: Изтрити копчета на мултиволан

  1. #1

    Default Изтрити копчета на мултиволан

    Потърсих такава тема, но не намерих, а със сигурност би била полезна и на други хора.

    Та както на повечето мултиволани, така и на моя са изтрити копчетата, което си е доста дразнещо. Новите са една шапка пари.
    Със сигурност не съм първия, който се е заигравал, та споделете мнения. Дори ефекта да е нулев пак би било полезно да знаем какво няма смисъл да пробваме.
    През акъла ми мина:

    1. Залепване на лепенки с транспарентни знаци, за да си се вижда подсветката. За жалост имам приятел с печатница и ми каза, че се е пробвал, но не може да направи такива лепенки поради еди каква си причина, забравих какво ми каза вече.
    Но ако някой се сеща за човек, който може да го направи би било супер да напечатаме повече лепенки.

    2. Не само се сетих, ами го и пробвах - с по-фина шкурка изтърках повърхностния слой на копчетата така че да стане абсолютно матов и да си е само гумата. Намацах го добре с маркер, слагайки копчетата над източник на светлина за да се уверя, че съм намацал хубаво и не прозират.

    После от боядисване на един кожен салон ми остана матов лак, който освен за кожа пишеше, че е и за пластмаси. Изхождайки от това, че се използва в салони на коли реших, че е еластичен и че ще стане на гумата, но не. Първоначалния ефект беше суууупер, станаха като нови, но след 2 дена ги загледах и видях, че лака е санал на малки люспички и пада като го тръкнеш с пръст ---- > НЕ СТАВА

    3. Пак мацане с маркер и после фолио отгоре.

    В краен случай ще ги дам на автоинтериор.ком, но ми се ще да чуя и други мнения, хем ще ми е по-готино да си постигна резултата сам, хем ще има DIY за другите.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #2
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    колега и аз го извървях тоя път :Д , но за съжаление няма решение на проблема или ,ако има ще съм радостен да го чуя :П
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  3. #3

    Default

    Решение има, разбира се:
    http://www.plastidip.bg/product.php?id=32
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  4. #4

    Default

    Ок, Пластидип имам в работата мога да пробвам. Ама как да се облепят символите, които трябва да бъдат транспарентни. Защото ако просто плюснеш едно парче тиксо върху тях (което не е изрязано плътно по тях) после като го махнеш ще има разлика в нюансите на черното.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  5. #5

    Default

    Това е вариант, но ще е много пипкава работа. Трябва да се покрият знаците на бутоните и после да се махни покритието от тях. На мен лично вече не ми правят впечатление.

  6. #6
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Имаше преди време такава тема, там имаше линкове.
    В почти всеки по-голям град има хора, които ги възстановяват(качествено). Как точно - не съм се интересувал.

  7. #7

    Default

    Набързо се порових и намерих това , като гледам момчето е от Варна. А ето тук в Бургас
    Last edited by zombiran; 19-02-2015 at 10:56.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •