Results 1 to 5 of 5

Thread: Алфа 147 Не пали студена

  1. #1
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default Алфа 147 Не пали студена

    Здравейте колеги, от около месец имам странен проблем, който не мога да разреша с колата ми - Алфа 147 1.6 ТС 120 коня без газова уредба. Проблема е следния колата когато престой по-дълго време (изстине напълно) не иска да запали от първият път, все едно запалва и изгасва и ако продължа да въртя се дави. Когато температурите са по-ниски се налага да паля от 4-5 път. Като дори тогава колата запалва вече нормално работи около 10 секунди и започва да се дави и се случва да угасне отново.Ако температурите са над нулата и е престояла на слънце дори на 1-2 градуса запалва от първият път все едно някой датчик не понася студа на мен лично ми изглежда като някаква електроника но незнам,също така ако е карана престояла е 2-3 часа дори на -5 запалва прави го само когато е напълно студена, закарах я на диагностика нищо дебитомера бил ок температурният датчик също, свещите били ок, ако няокой е имал този проблем и знае от какво може да е нека сподели защото не ми се дават грешни пари за диагностики и накрая пак нищо а пък не е приятно сутрин да не палиш както си трябва... ако някой колега иска имам и видео мога да го кача в някой сайт да види и чуе как точно пали на студено. ПОМАГАЙТЕ КОЛЕГИ ... благодаря предварително

  2. #2

    Default

    Откачи дебитометра и виж дали ще запалиш от раз )
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    СВЕЩИ

  4. #4
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Колега свещите ги проверяваха казаха че са ОК

  5. #5
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    колеги проблема се оправи след смяна на свещи, дебитомер и почистване на дросела ако имате въпроси в кой сервиз пишете на лично , тъй като карах колата в доста от сервизите които се споменават тук и според тях нямаше проблем
    Last edited by razor1911; 12-03-2015 at 15:30.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •