Results 1 to 10 of 10

Thread: Некачествени части на фирми

  1. #1

    Default Некачествени части на фирми

    Здравейте, реших да пусна една тема понеже останах потресен от качеството на един продукт, а именно тампони на задните амортисьори "SNR". Закупени от mister-auto. Единия тампон се издъни на 1-вия месец от слагането му, а другия към 10-я дена след него. 2-та тампона са слагани по едно и също време. Това е въпросния тампон, да го имате на предвид, ако пазарите такива неща от там. Иначе имам 2 носача на ТРВ от там и съм много доволен.

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Какво значи издъни ? Малко по-детайлно ?

  3. #3

    Default

    Еми майстора до колкото ми го обясни, ако се било случило на BMW, амортисьора е щял да влезе вътре в купето. Лагера на тампона бил се отлепил, не знам как да го обясня, не съм механик.

  4. #4
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Нека се включа и аз,имам опит в тази сфера.Такаа на задните тампони няма лагери,има лагери само на предните тампони заради завиването.Ииии SNR произвежда само лагери всичко останало що е като части и е в кутия на СНР не е СНР,а е пакетаж.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  5. #5
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Накрая да не излезе , че майстора те мята по върбите

    Питам за детайли, щото съм свалял въпросните тампони и ми е люопитно, какво значи "издъни"

  6. #6
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Нека се включа и аз,имам опит в тази сфера.Такаа на задните тампони няма лагери,има лагери само на предните тампони заради завиването.Ииии SNR произвежда само лагери всичко останало що е като части и е в кутия на СНР не е СНР,а е пакетаж.
    Да ти кажа , на нашите коли и отпред няма лагери на тампоните.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #7
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Да за това си прав,но аз говоря общо като автомобили.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Накрая да не излезе , че майстора те мята по върбите

    Питам за детайли, щото съм свалял въпросните тампони и ми е люопитно, какво значи "издъни"
    Изключено, аз го установих това, че си е заминал. Седнах отзад докато брат ми караше по неравности, имаше голям луфт тампона (направо подскачаше). Отначало си викам "сигурно нещо е забравил да затегне тампона от нея страна, но и това проверихме преди да я разглобим. После като го свалихме се уверихме напълно, че тампона просто си е заминал. След смяната му колата спря да хлопа отзад. Като преди това мислех, че е някоя пластмаса в багажника, където дрънчи така. За няколко дена колата не хлопаше изобщо. След което се случи и от другата страна . Иначе присъствам на всички ремонти, който се правят по колата ми. Не защото не ми вярвам на майстора, просто обичам да съм запознат с колата си. Даже се включвам където мога.

    П.С. "издъни" го приемай като израз за развалена част, дефектна и т.н Относно лагери има или няма не знам. Това металното, където е в средата на тампона, мисля че за него ми говореше майстора. Че се е деформирал или разбил по някакъв начин.
    Last edited by zombiran; 20-02-2015 at 17:31.

  9. #9
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ми супер, вземи стария тампон и го снимай.

  10. #10

    Default

    Като сваля този където се разхлопа тези дни ще го снимам.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •