Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: 156 1.8 TС върви повече в ниските или във високите обороти

  1. #16
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Разбирам на мен ми е пределно ясно че ако махна уригиналната филтърна кутия може да имам проблеми ,предпочитам колата ми да е в пълен уригинален вид единственното което ме интересуваше да прочета мнението на колегите които са слагали така наречените спортни филтри дали има промяна в звука и какви са положителните и отрицателните му качества
    алфа ромео 156 тс

  2. #17
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като се говори за евтини и скъпи филтри, има неща, които не се усещат току така веднага. Моторът ги усеща с времето под формата на по-голямо или по-малко износване.


    Ако колата е на 50-60 000 реални км да.Но на дараци по на 250-300 000км най-малко, за една година подръжката да надхвърли цената на автомобила,за мен е меко казано наивно от собственика да трепери,че ще го амортизираХубави ремъци,ролки и масло,а другото е бош лаф
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Ако колата е на 50-60 000 реални км да.Но на дараци по на 250-300 000км най-малко, за една година подръжката да надхвърли цената на автомобила,за мен е меко казано наивно от собственика да трепери,че ще го амортизираХубави ремъци,ролки и масло,а другото е бош лаф
    Един известен пианист го попитали, колко време се упражнява. И той отговорил - по 8 часа на ден. Тогава го попитали, след като е такъв виртуоз, не може ли един ден да пропусне. Той отговорил така:

    -Ако не съм свирил 1 ден, това само аз ще го знам. Ако не съм свирил 10 дена, вероятно най-добрите музикални критици ще усетят това. Ако не съм свирил 1 месец, вероятно най-капризните ми почитатели, ще усетят нещо.

    Когато изляза на концерт, аз искам всички да са доволни, в т.ч. и аз самият.
    Ето затова свиря по 8 часа всеки ден.

    Този малък спам идва да каже, че когато правиш нещо, трябва да го правиш както трябва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Като сменяте филтрите слагайте от хубавите щото дебитомерите са скъпо нещо чистенето на дросела също е неприатно
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #20
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Като сменяте филтрите слагайте от хубавите щото дебитомерите са скъпо нещо чистенето на дросела също е неприатно
    Много разумно мнение

  6. #21
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ми то това се случва като бех по-малък реших че готин звука и си смених дебитомера че и дросела си чистих за това КН или джей ар ... или всички филри които са над 120 лева става тогава може естествено и с колд аер кит
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #22
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Първо за вървенето.Да до 3000 даже и малко нагоре колата е мудна,развърта се към 4000 и върви добре до към 6500-6700.Колега Pyle имах същия двигател като твоя само,че в 145 и вървеше добре до 7000 после започва да умира до прекъсвач.Така за филтрите,КуВе-то от подписа ми беше с конусен(външен) филтър и гофрирана тръба изкарана пред бронята,а другата и част точно във филтъра,разлика има минимална,звука е много добър,но разхода се качва значително,но на моята кола имаше доста бутнати неща по мотора и филтъра беше последен.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  8. #23
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Както казах, не и давам зор постоянно и е запушена. Колата ми върви до 7000 без проблем, просто я усещам, че лееко започка да тъпче около 6800, което не означава, че не ускорява последните 200 оборота. Влиза в 7500, но само на първа и втора предавка я чакам до толкова.

  9. #24
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Значи компютъра има една адаптация според това как се кара колата,ако известно време караш само в червеното ще върви една идея по-доре от колкото ако я караш нормално и за това се получават тея неща при теб.До 7500 си влиза,но няма смисъл да се цеди до толкова.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  10. #25
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Както казах, не и давам зор постоянно и е запушена. Колата ми върви до 7000 без проблем, просто я усещам, че лееко започка да тъпче около 6800, което не означава, че не ускорява последните 200 оборота. Влиза в 7500, но само на първа и втора предавка я чакам до толкова.


    Ако имаш нещо запушено то ще е катализатор.Аз тия неща ги махам.Иначе друго запушено няма какво да имаш.А ,,тъпче,, по скоро е задържане,което може да са дължи и надруги фактори освен запушен катализатор.Ако задържа,ако ще 24-часа да я настъпваш в червенето,няма да ти помогне.Това са си наши балкански митовеСервиз,диагностика и така.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •