Здравейте,

При закупуването преди около месец 156 1.9 JTD установих, че трябва да се смени термостата, тъй като термометъра на водата не мръдваше грам. След смяната му обаче термометъра стига до 1 мм преди 130 градуса и спада от там, когато колата си загрее. Закарах я на диагностика, от която разбрахме, че колата си загрява нормално и си държи 90 градуса, след като стигне 95 си включва перките и си пада на 90 и така си работи нормално. Казаха ми, че проблема най-вероятно е в самият термометър и не отчита правилно. Взех нов (втора употреба, работещ) пак от 1.9 JTD, тъй като ме посъветваха да е най-добре пак от същата кола. След подмяната му обаче, термометъра продължава да си качва над 90 градуса и стига 130те. Човекът, от който взех новият уред ми каза да проверя датчикът, но той си е съвсем наред. Термостата е чисто нов. Може ли някой, които е изпадал в подобна ситуация или има идея от къде може да е проблема да помогне.

П.С. Другата седмица ще сменя вторият уред с друг пак работещ за да видим дали случайно и този не е наред. Тъй като хората от диагностиката ми казаха, че няма къде другаде да е проблема.