Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 74

Thread: Код за ключа на Алфа 156

  1. #46
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Вярно е, че човек трябва за всяка кола да има и РЕЗЕРВЕН ключ, поне 1. Ако тръгвате на дълъг път, далеч от къщи ( или в чужбина ), задължително го вземайте да е с вас. Обмислям възможността да направя някакъв тайник, в който да сложа ключ в колата. Жена ми ми е заключвала ключа в багажника на вагона на 60 км. от вкъщи. Не ща да си спомня кви ги творихме тогава.
    Переодично във форума тук чета, че някой е викал ключар да му отвори колата. Правете си ключ докато можете, после филма е страшен и с много неизвестни. Щото всеки си мисли: Аз ли пък точно ще си загубя ключа?
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  2. #47
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Така ми го обясни ключаря, а и така съм чел. Може и да не е точно така, но ми каза, че ако се впишат два ключа с един код и при следващото палене неползваният е фира.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #48
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Ето какво е написано в програмата MES
    Извинявам се за превода той е с google.Аз го разбирам така като си направя нов ключ трябва наново да ги програмирам заедно с наличните.Кой колкото има

    Тази функция позволява програмиране на дистанционни управления в организма компютър. Следвайте инструкциите на екрана и се уверете, че имате всички дистанционни управления (до , преди започване на процедурата.
    ВНИМАНИЕ: Не стартирайте тази процедура, ако не знаете какво правите! Уверете се, че имате всички отдалечени бутоните за управление, тъй като ще трябва да програмирате ALL от тях в тялото компютър.
    ВНИМАНИЕ: Вие също ще трябва да въведете кода за електронен ключ на автомобила ви, за да изпълни тази функция. Можете да намерите този код на картата код на вашия автомобил. Моля, бъдете внимателни и имайте предвид, че тялото компютър ще се блокира в продължение на 30 минути, след като неправилен код е въвел 3 пъти.
    ЗАБЕЛЕЖКА: Можете да изпълнявате тази функция в режим на тест, за да видим как работи. По принцип, което трябва да направите следното:
    1. Стартирайте функцията
    2. Системата ще ви попита дали искате да програмирате RC1, и след като потвърдите ще имате 15 секунди за да натиснете и задържите бутона на тази RC. След това системата ще се потвърди, ако признаването на ключа е успешен.
    3. Системата ще ви попита дали искате да ПРОГРАМА RC2, и ако се потвърди, че ще трябва да се процедира по същия начин, както в стъпка 2. Тази процедура може да се повтаря в продължение на до 8 дистанционни управления.
    4. Системата най-накрая ще потвърди пред тялото на компютъра, че всички дистанционни управления са програмирани и ще покаже състоянието на цялата процедура.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #49

    Default

    За синия ключ- в другата тема няма информация.
    Моя син ключ отключва вратите, мога да дам на контакт и толкова, не става за палене.
    Но имам съмнения, че не е оригинален, никъде няма лого на алфа и изглежда като правен от ключар, по грубо е изрязан.
    Имам обаче код за механично палене с педала и електронен код на картонче
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #50
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Може ли някой да обясни тук как става точно това палене с педала.Дано не ми се налага.Ама е добре да сме запознати предварително !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Може ли някой да обясни тук как става точно това палене с педала.Дано не ми се налага.Ама е добре да сме запознати предварително !
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...55&postcount=9
    имаше и някъде преведено
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #52
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Стига сте ревали като девици за тия ключове.
    Ако някой има желание, мога да направя ключове за повечето модели Алфа Ромео.
    Конкретно за 147, 156, 166 излиза около 100лв. транспондера (чип дето му викате) и обучението към колата независимо дали разполагате със "секюрити кода" или не.
    Има само един модел имобилайзер на 156 и 166 дето е сравнително рядък и много малко хора могат да го направят, да не кажа че в България, къде съм питал навсякъде не могат.
    Ako го сметнете за реклама изтрийте мнението, ама чета тук всякакви легенди си разказвате дето нямат много общо с истината...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  8. #53
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Стига сте ревали като девици за тия ключове.
    Ако някой има желание, мога да направя ключове за повечето модели Алфа Ромео.
    Конкретно за 147, 156, 166 излиза около 100лв. транспондера (чип дето му викате) и обучението към колата независимо дали разполагате със "секюрити кода" или не.
    Има само един модел имобилайзер на 156 и 166 дето е сравнително рядък и много малко хора могат да го направят, да не кажа че в България, къде съм питал навсякъде не могат.
    Ako го сметнете за реклама изтрийте мнението, ама чета тук всякакви легенди си разказвате дето нямат много общо с истината...
    Нали и аз тва разправям ама били чели, че скачат и се прескачат кодовете...глупости на търкала...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #54
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Те нека си скачат, ама това не значи че не може да се направи ключ.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  10. #55
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Те нека си скачат, ама това не значи че не може да се направи ключ.
    Да де, копира се последователността от ключа и имобилайзера и се имплантира в нов транспондер и Воала...да не бях го видял, да говоря глупости ама на мен така ми изкараха дубликат.
    Ето ги даже и транспондерите - http://www.transpondery.com/transpon...r_catalog.html
    Last edited by pesho_kj; 23-02-2015 at 23:32.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #56
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Проблема е не ,че не може да се направи ключ с транспондер. Проблема е примерно при мен на Алфа 147 не могат да ми направят ключ който да е с три бутона да заключа и да отваря вратите също и третия бутон да отваря багажника.Смисъл не могат да ми направят ключ с вградено вътре дистанционно както е оригиналния.А аз искам такъв.Иначе разбира се ,че всеки може да ти направи такъв с транспондер вътре който да може да пали и да отваря механично вратите
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #57
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    СЪщо съм със 147, също с 3 бутона и е 2002г. Ключар във варна ми предлагаше ключ без дистанционно за около 80лв и такъв с дистанционно за около 150 лв...
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  13. #58
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    СЪщо съм със 147, също с 3 бутона и е 2002г. Ключар във варна ми предлагаше ключ без дистанционно за около 80лв и такъв с дистанционно за около 150 лв...
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Дай ако може адрес -телефон на този ключар.Може и на лични.Имам вуйчо в Варна и може да се възползвам да разучи как стоят нещата към днешна дата с този ключар
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #59
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Беше преди година някъде, съвсем случайно реших да попитам. Ключаря мисля че беше на колхозния пазар точно срещу спирката. Ако искаш мога да мина тия дни да разпитам???
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  15. #60

    Default

    Днес питах един- 90 лева. Иска колата да е там. Само ключ и чип.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •