Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: мистериозен проблем с ходовата част на алфа ромео 156

  1. #1
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Angry мистериозен проблем с ходовата част на алфа ромео 156

    колеги в чудо се видях моята алфа има едно ако тропане по неравности сменил съм горни носачи,долни ,биалети кормилни накрайници и продължава да си тропа тропането се изразява и когато въртя волана дори с няколко сантиметра на ляво на дясно се получава едно чукане.карах на майстори всеки казва по нещо смених всичко по предницата но този странен проблем пак остава..да не би да идва от рейката или от кардана на волана вече не знам.да не забравя да спомена и че когато пусна направо винаги дърпа надясно
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  2. #2
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default

    еми погледнете рейката и мисля че имаше едни тампони на стабилизиращата щанга евентуално от там да има нещо щом всичко е сменено остава това колега вижте рейката как е и тия тампони макар че ме съмнява да е от тях трябва да са много много изядени че да почне да хлопа

    ---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

    все пак изброй тук какво си сменил всичко е силно казано
    това за дърпането е най вероятно че не е направена предницата след смяната на окачването все пак трябва реглаж ходил ли си ?

  3. #3
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Колега, виж да не е заминала гайката на полуоската, която е на главината. Имах подобен проблем и уж беше стегната, а реално не беше. Може да имаш разбит тампон са стабилизираща щанга. За друго не се сещам, щом казваш, че си сменил предница.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  4. #4
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Забравих да спомена и тампоните на стаб. Щанга ги сменихме... Голяма играчка бяха... Откъде се обира луфта на рейката?

    ---------- Post added at 17:02 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

    Quote Originally Posted by alfa1452.0 View Post
    еми погледнете рейката и мисля че имаше едни тампони на стабилизиращата щанга евентуално от там да има нещо щом всичко е сменено остава това колега вижте рейката как е и тия тампони макар че ме съмнява да е от тях трябва да са много много изядени че да почне да хлопа

    ---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

    все пак изброй тук какво си сменил всичко е силно казано
    това за дърпането е най вероятно че не е направена предницата след смяната на окачването все пак трябва реглаж ходил ли си ?
    Благодаря колега значи смених:
    2та долни носача
    2та горни носача
    Биалетките
    Тампоните на стаб.щанга
    2та външни накрайника
    2та вътрешни накрайника
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    Забравих да спомена и тампоните на стаб. Щанга ги сменихме... Голяма играчка бяха... Откъде се обира луфта на рейката?

    ---------- Post added at 17:02 ---------- Previous post was at 16:56 ----------



    Благодаря колега значи смених:
    2та долни носача
    2та горни носача
    Биалетките
    Тампоните на стаб.щанга
    2та външни накрайника
    2та вътрешни накрайника
    Сигурен ли си, че сте монтирали правилно стабилизиращата щанга, щото така става, когато е обърната.
    Хлабината на гребена се обира от един болт в средата на рейката. Има тема за това.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Сигурен ли си, че сте монтирали правилно стабилизиращата щанга, щото така става, когато е обърната.
    Хлабината на гребена се обира от един болт в средата на рейката. Има тема за това.
    Убих се да я търся тази тема и не успях...
    Мм монтираниса както трябва тамп. на стаб. Щанга
    Има някакъв луфт в волана и трака като го клатя.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  7. #7

  8. #8
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Ти беше ли там като сменяха тампоните на стабилизиращата щанга питам защото като видят колко трудно се сменят казват че са сменени а свъщност не са
    алфа ромео 156 тс

  9. #9
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    Ти беше ли там като сменяха тампоните на стабилизиращата щанга питам защото като видят колко трудно се сменят казват че са сменени а свъщност не са
    Колега бях там,видях че само двигателя не искара за да ги смени... Цялата ходова част се сваля и подсилките на двигателя... И между другото майсторчето ми е дългогодишен авер ама и той вдигна ръце вече.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Виж за луфтове в рейката, хващаш гумата и клатиш наляво надясно, на угасен мотор е нормално да има лек луфт, на запален не трябва да ги има. Проблема след смяна на нещо ли се появи или си е така от както е в теб?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Проверете и тампоните на двигателя, да не е провиснал и да опира в полуоската.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз бих му препоръчал да си смени майстора и ще потръгнат нещата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Колега,вижте има едно каре на кормилния прът.Да не тропа то.На старата ми алфа ( Лека и тенекия ) То чукаще много гадно.А за рейката е почти същото като за тампоните на щангата.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  14. #14
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Виж за луфтове в рейката, хващаш гумата и клатиш наляво надясно, на угасен мотор е нормално да има лек луфт, на запален не трябва да ги има. Проблема след смяна на нещо ли се появи или си е така от както е в теб?
    След като смених изброеното беше тишина за около 2-3 хил.км и малко по-малко взе да тропа и сега е нетърпимо,проверихме всичко сменяно бетон е не е мръднало...ще погледна за луфтове на рейката и на карданчето на пръта на волана и както каза колегата за тампони на двигателя да не е провиснал и да опира.възможно е че тресе като го гася и паля.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Друго което не спомена са тампоните на амортисьорите и самите амортисьори. На една от предните ми коли амортисьорите имаха мъртъв ход и хлопаха мн неприятно, наподобяващо на стабилизираща щанга, колата не беше алфа да уточня и засега не съм чул такова оплакване от алфите така че това е малко вероятно.
    Отиди в сервиз да я раздрусат на машина и ще си решиш проблема, все пак погледни нещата които можеш и сам.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •