Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Обслужване на 146 TD

  1. #1

    Default Обслужване на 146 TD

    Здравейте,

    Имам една 146-ца, (1.9 TD ,97') която в момента карам. Има нужда да се обслужи - някоя от ролките присвирва сутрин при студено палене и отделно знам, че ангренажа не е сменян от бая време. Въпросът ми е - някой, който кара такава може ли да каже колко излиза обслужването на колата и какво се сменя по ролките ?

    Всякаква информация ще ми е добре дошла, за да си пресметна нещата
    Last edited by Pavkataa; 24-02-2015 at 16:23.

  2. #2

    Default

    Никой ли не кара този прекрасен дизелов мотор на Алфа ? :P

  3. #3
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Нямам опит с такъв мотор, но точно над твоята тема има тема за ремонти и ЧЗВ. Там ще намериш всичко, което те интересува. Предполагам за това никой не е отговорил още.

    Ето тема за ремонти с цени: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=1688

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не са много алфите с тоя мотор. Знам, че се слага още и на фиат, пробвай и в техния форум.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега, аз карам с такъв мотор и съм много доволен. За ангренажа мога да кажа, че се сменят двете ролки (обтяжна и паразитна) и ремъка разбира се. За актуални цени точно немога да кажа, защото съм ги сменял преди 2 год.
    Относно пресвирването, когато е студена и моята го прави за 2-3 сек. веднага след като запали. Според мен това става когато алтернатора започне да зарежда и за момент натоварва много ремъка. Не казвам,че и при теб е от това, трябва да се провери.

    ПОЗДРАВИ!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  6. #6
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default 145 тд

    Точно преди 4 месеца обслужих моята алфа , значи 2 те роколки "SKF",ангренаж,маншони на външни карета, масло,филтри всичко с работата ми излезе 360 лева доколкото си спомням.А това което ти присвирва съм почти сигурен че е пистовия ремък и то при по влажно време.
    Иначе алфата ми не беше обслужвана от 2007 средно по 12 13 хиляди километра на година значи със старите ролки и ремъка съм изкарал около 80 90 хиляди км. и като ги свалиха изглеждаха доста добре имам доста приятели които си ги сменят по често и им се прецакват ролки и ремъци на по 10 хиляди километра така че внимавай какво купуваш и точно от това недей да пестиш пари
    Last edited by budged3d; 25-02-2015 at 11:48.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Здравей колега, аз карам с такъв мотор и съм много доволен. За ангренажа мога да кажа, че се сменят двете ролки (обтяжна и паразитна) и ремъка разбира се. За актуални цени точно немога да кажа, защото съм ги сменял преди 2 год.
    Относно пресвирването, когато е студена и моята го прави за 2-3 сек. веднага след като запали. Според мен това става когато алтернатора започне да зарежда и за момент натоварва много ремъка. Не казвам,че и при теб е от това, трябва да се провери.

    ПОЗДРАВИ!

    При мен като пали изсвирва доста силно за момент докато не и подам газ малко и после спира. Но докато е студена в движение пак леко присвирва. Притеснявам се да не стане някой фал, че не знам откъде се чува. Но и при запален мотор се чува шумно някоя от ролките. Мисля да сменя ангренажния комплект - ремъка и двете ролки. Трябва ли да сменя и пистовия, за да изчезне това изсвирване ?

  8. #8
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Знам, че се слага още и на фиат
    Не бих казал същото,еднакъв е само на пръв поглед....
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Не бих казал същото,еднакъв е само на пръв поглед....
    Аз доколкото знам Пунто има подобен дизелов мотор - 1.6 или нещо такова... и можел да се кара на отработено масло

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Varna
    Posts
    20

    Default

    Здравейте, нов колега съм - от една седмица карам една Алфа 146 1.9 TD. Утре ми предстои смяна на ремъци и ролки. Грубата калкулация от онлайн магазин за авточасти показва че ще излезе под 200 лв. (без труда). Предполагам в сервиза ще искат около 100 лв. Така че се надявам сметката да не надхвърля 300 лв.
    Все пак ще споделя и след това колко съм похарчил, че то така малко без кръчмаря...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by itsofar View Post
    Здравейте, нов колега съм - от една седмица карам една Алфа 146 1.9 TD. Утре ми предстои смяна на ремъци и ролки. Грубата калкулация от онлайн магазин за авточасти показва че ще излезе под 200 лв. (без труда). Предполагам в сервиза ще искат около 100 лв. Така че се надявам сметката да не надхвърля 300 лв.
    Все пак ще споделя и след това колко съм похарчил, че то така малко без кръчмаря...
    Успех! Ще се радвам да споделиш актуална информация Иначе мен ми казаха около 300 лв с труда за ангренажния комплект. Но това мисля, че няма да включва пистовия ремък с неговите ролки.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by Pavkataa View Post
    При мен като пали изсвирва доста силно за момент докато не и подам газ малко и после спира. Но докато е студена в движение пак леко присвирва. Притеснявам се да не стане някой фал, че не знам откъде се чува. Но и при запален мотор се чува шумно някоя от ролките. Мисля да сменя ангренажния комплект - ремъка и двете ролки. Трябва ли да сменя и пистовия, за да изчезне това изсвирване ?
    Колега относно изсвирването на пистовия ремък трябва да се откачи и да се провери ролката и алтернатора да не затягат. Когато аз купих моята и при мен имаше един шум от ролка и аз помислих, че е от ангренажа, но се оказа лагера на компресора на климатика. Ако имаш климатик пробвай да откачиш ремъка, който върти само компресора и пробвай тогава дали още го има този шум.

    Поздрави и успех!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  13. #13
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by Pavkataa View Post
    ... и можел да се кара на отработено масло
    На старите мотори ТД каквото му сипеш това ще гори
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  14. #14
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default

    колега на този етап според мен ти е важно да смениш ангренажа и 2 те ролки да няма бау другото няма страшно

  15. #15

    Default

    С това започвам, после има малко работа и по предницата и колата си става. Не се караше около 1 година. Ценна кола ще се окаже - няма лампи, чекове, електроники, пали като пушка и върви доста прилично

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •