Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Проблем със CD-то

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default Проблем със CD-то

    Колеги, CD-то ми не чете дискове. Бихте ли дали съвети? И ако е за почистване на оптиката как се сваля радиото? Колата е 156, вътрешен фейс.
    Last edited by tym56; 26-02-2015 at 07:05.
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Никой ли няма да даде някакъв акъл?
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  3. #3
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    в 4те отвора на радиото пъхаш по един шиш и дърпаш.При мен лично ,го изкарах с кламери.
    2002 1.9JTD 115

  4. #4
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default СД

    Колега,продават се почистващи дискове.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  5. #5

    Default

    Почистващите дискове са бошлаф работа. Изваждаш плеъра от шейната посредством четири шиша или нещо подобно, дълго около 10 см. и дебело около 1.5 мм. Шишовете се вкарват в четирите отвора и така контрите на плеъра са освободени. След това разглабяш плеъра, докато достигнеш оптиката. Отиваш в аптеката и купуваш едно шишенце изопропанол, най-малката разфасовка, с него ще почистиш лещата на лазерната система. Купуваш още и някаква фина течна смазка, с която ще смажеш направляващите, по които се движи лазерната система. С памук, оформен върху клечка за зъби (или всичко дървено!, но не и пластмасово или метално, което ти попадне) и напоен леко с изопропанола почистваш лещата, НО! само с хоризонтални движения и със съвсем лек натиск, защото магнитната отклонителна система на лазера е особено чувствителна към вертикален натиск (установено е емпирично ). Чакаш 10-ина минути и правиш пробно пускане на компакт диск. Ако свирне - екстра. Ано не - отваряш отново плеъра. На магнитната система на лазера има един миниатюрен потенциометър, с който се регулира силата на тока, който протича през лазера. С течение на времето галиевият арсенид (полупроводника, от който е направен лазерния светодиод) деградира и е необходимо да се увеличи тока, минаващ през него. С часовникарска отвертка въртиш обратно на часовниковата стрелка, като завъртането е около 25-30 градуса. Сглабяш отново и правиш просвирване на компакт диск. Ако свирне - екстра. Ако не - отнасяш го на професионалист. Все пак сме инженери, минали сме по този път...
    Former Alfa owner.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Благодаря!
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  7. #7
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Почистващите дискове са бошлаф работа. Изваждаш плеъра от шейната посредством четири шиша или нещо подобно, дълго около 10 см. и дебело около 1.5 мм. Шишовете се вкарват в четирите отвора и така контрите на плеъра са освободени. След това разглабяш плеъра, докато достигнеш оптиката. Отиваш в аптеката и купуваш едно шишенце изопропанол, най-малката разфасовка, с него ще почистиш лещата на лазерната система. Купуваш още и някаква фина течна смазка, с която ще смажеш направляващите, по които се движи лазерната система. С памук, оформен върху клечка за зъби (или всичко дървено!, но не и пластмасово или метално, което ти попадне) и напоен леко с изопропанола почистваш лещата, НО! само с хоризонтални движения и със съвсем лек натиск, защото магнитната отклонителна система на лазера е особено чувствителна към вертикален натиск (установено е емпирично ). Чакаш 10-ина минути и правиш пробно пускане на компакт диск. Ако свирне - екстра. Ано не - отваряш отново плеъра. На магнитната система на лазера има един миниатюрен потенциометър, с който се регулира силата на тока, който протича през лазера. С течение на времето галиевият арсенид (полупроводника, от който е направен лазерния светодиод) деградира и е необходимо да се увеличи тока, минаващ през него. С часовникарска отвертка въртиш обратно на часовниковата стрелка, като завъртането е около 25-30 градуса. Сглабяш отново и правиш просвирване на компакт диск. Ако свирне - екстра. Ако не - отнасяш го на професионалист. Все пак сме инженери, минали сме по този път...
    аз съм минал доста пъти, не бърши лещата с нищо друго освен вода с клечка за ущи , смазването на шейната не е лошо , но няма да помогне ако е заминала оптиката и последно - тримера и да въртиш няма да стане, всичко изброено е пробвано. Нова оптика струва около 40 евро с поръчка , китайска от Бг за 15-20 лв не тръгва, моя съвет е - търси си СД ново.
    Късмет!
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  8. #8

    Default

    Колега tym56 постигна ли някакви резултати с почистването,защото аз днес извърших тази процедура само дето моето CD дори не разчиташе дискове.Не е нужно да го разглобяваш напълно.

  9. #9
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Question

    Quote Originally Posted by dido alfa View Post
    Колега tym56 постигна ли някакви резултати с почистването,защото аз днес извърших тази процедура само дето моето CD дори не разчиташе дискове.Не е нужно да го разглобяваш напълно.
    Ще използвам темата на колегата. Проблема е следния от 1 седмица СД-тто ми бъгна нещо издава едно пиуууу от време на време понякога се закротва но чат-пат стига и до 2-3 пъти в минута.Това го прави и когато е на тунер и на диск също.От какво може да става така
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  10. #10

    Default

    погледн.а ли буксите отзад на CD-то ,контактуват ли добре(разхлабени ли са).

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by dido alfa View Post
    Колега tym56 постигна ли някакви резултати с почистването,защото аз днес извърших тази процедура само дето моето CD дори не разчиташе дискове.Не е нужно да го разглобяваш напълно.
    Колега, успях да го накарам да свири матрични дискове, записани не става. И това е нещо
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Пробвай да записваш с Windows Media player, малко е неудобно ама досега колкото диска съм записал не е имало да не тръгне .
    Ползвам дискове от кауфланд CD-R на бройка дет се продават.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by tym56 View Post
    Колега, успях да го накарам да свири матрични дискове, записани не става. И това е нещо
    Записаните дискове обикновено не се четат, заради скоростта, на която са записвани. На съвременните записвачки е кошмар, защото минималната им скорост в болшинство е Х24. Навремето, когато минималната скорост беше Х4 или Х8 нямаше проблем. Потърси някоя стара записвачка, запиши един диск и пробвай пак.
    Former Alfa owner.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Или да пробва със WMP, не знам на каква скорост записва, лаптоп ползвам модела е 2014-та година, става автоматично, но винаги тръгват дисковете, а при мен никога не е чистена оптиката така че не би трябвало да е проблем, дори и да не стане диска е стотинки.
    Друг въпрос е че заводското CD дори и навигацията освен за радио за друго не стават, даже и с него не се справя добре .

  15. #15

    Default

    Няма значение дали е с Windows Media Player, NERO Burning ROM, Ashampoo Burning Studio и т.н. От значение е единствено плеъра с каква степен на амортизация на лазера е, т.е. италианецът до каква степен е бил меломан и дали в купето е пушено (катрана е***а м*****а на оптиката). Има плеъри, на които никога не е прослушван диск и е свирил само на радио, има и плеъри, на които са им стопили лагерите. Преди 15-на години нямаше МР3-плеъри за кола, ДЕЙЗИ Технолъджи правеха опити с разработване разни плеърчета от сорта на Diva и Music Pen, но като цяло музика се слушаше от компакт дискове в чист, некомпресиран аудио формат.
    Last edited by dansguardian; 03-03-2015 at 18:35.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •