Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: ГЕРБ и ДПС - братя по оръжие

  1. #1
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default ГЕРБ и ДПС - братя по оръжие

    След гласуването за одобрението на процедурата по вземането на 16 млрд. лева за погасяване на стари дългове и неясни други раходи, чудя се аз, има ли още наивници, които считат, че ГЕРБ и ДПС не са в негласен съюз. Не са в единомислие и политическо единство.
    Само забележете точно в кои случаи ДПС подкрепя своя партньор ГЕРБ. Подкрепата идва в най-важните, най-ключовите гласувания, където грешка свързана с неподкрепа на летящите и смешни наивници от РБ и ПФ е недопустима. Та тогава ДПС задължително подкрепя ГЕРБ, за да няма изненади.

    Днес се замислих за онези думи на г-н Борисов, че част от този дълг бил за покриване на задълженията на НЕК. Та замислих се аз, тези задължения към кого са? Еми разбира се, че са към собствениците на ВЕИ-та. И ето изненада, нашето правителство няма да си направи труда да преразгледа всички тези договори с производители на електричество от ВЕИ, част от които съм сигурен, че са сключени в нарушение на нормативната уредба в страната и убеден съм, че могат да бъдат прекратени или поне предоговорени.
    Но не, не така мисли нашето правителство, по-добре е с нов дълг да нахраним всички онези пиявици смучещи от плътта на нещастния ни народ. И сега докато пиша това се сещам и за онези 4 млрд. откраднати в КТБ и отново платени от наивния данъкоплатец. Еми това е, общо около 8 млрд. откраднати за има няма 4-5 години. За контрабандата дори не ми се и говори.
    И така народе български, прост ли си, наивен ли си, глупав ли си или просто не ти дреме, това се чудя аз.
    А нали няма съмнение кой стои зад собствениците на ВЕИ мощностите, има ли някой тук съмнения за това?
    А някой от вас замисли ли се защо това не се превърна в една от опорните точки на "левицата", еми защото и те са там, и те имат своите ВЕИ мощности.
    Та така наивен българино, радвай се на молове, аптеки, банки и барове и псувай тая бедна държава, бедна ли? Аз не мисля, че е бедна, просто някой КРАДЕ парите.
    И пишейки това се сещам за онази новина, в която се говореше за нужните 200 000 за довършване ремонта на детското отделение в Пирогов, които нямаше кой да осигури.
    200 000...............една кур..енска лимузина паркирала на инвалидно място струва толкова.
    Е, това е прости народе, радвай се, плюскай, и ходи редовно до тоалетна, а за останалото се грижат онези, които на всеки 4 години те навиват разпалено да гласуваш.

    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не бе, не сме наивни, просто живеем ден да мине друг да дойде.Номера е да изкяриш едни пет лева за бира а за тия проблеми се надяваме някой да ни ги реши, ние сме гласували и нашта работа е свършена.Пий една ракия кажи бал съм му ма*ката , що си образуваш нерви не моа те разбера.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Тия 16 милярда,ще ни влезе сух без плюнка.Така е като вече държавата нищо не произвежда.Пари в държавната хазна влизат,само от данъци и акцизи,от друго? Нещо не се сещам.В София постоянно всичко става се по модерно и по модерно,а провинцията е по зле и от румънско село в Карпатите.ДПС отдавна трябваше да бъде премахната като партия,поради конфронтация със закон в конституцията.Ама пейли си пенкеле,кой ли те слуша.И разни турчаля,където бъкел не знаят на български, ще ми гласуват от анадола,каква да бъде политиката в България.Абе аре бегай това го няма никъде по света.Това е гавра с достойнство ни!!!Плюс което,за първото нещо,което трябва да се преборим е намаляването на народните преставители от 240 на 120.И без това теглим заеми по 16 милярда и постоянно имаме дифицит във финансите и съкращаването на народните преставители ще като част от мерките за излизането от финансовия колабс.Плюс премахване на голяма част от партийните субсидии,и да ги получават само партиите които са влезнали в парламента.А не Светльо Витков вокала на Хиподил който пее ,,П..ка незадоволена,, да се разполага с парите на бедния български народ!Това е гавра с достойнството на българина!
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #4
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Колко трябва да си прост, за да вярваш, че проблемът на България е в:
    1. ВЕИ,
    2. лошите западняци откраднали златото /то не се произвежда злато, ма тва е друга тема/,
    3. американците ТЕЦ-ове със скъпия ток,
    4. приватизацията, БГА Балкан и прочее пропаганда за необразовани и наивни хора.

    1. В Германия 40% от тока се произвежда от ВЕИ и се отказаха от АЕЦ. Явно щото са балъци и не могат да си направят сметката, както ние.
    2. Преди да дойдат канадците, да инвестират над 250 млн. долара и да сменят изцяло технологията, производството беше губещо, а природата - отровена. Сега осигуряват поминък и плащат огромни данъци, за разлика от Лукойл.
    3. Новите ТЕЦ Марица 1 и 3 изхвърлят 94% по-малко вредни емисии и с годините ще стават все по-рентабилни. Без ТЕЦ трудно може да се балансира която и да е нац. система, а старите ТЕЦ няма как да останат да работят.
    4. В Чехия, Словакия и Полша приватизацията беше направена веднага след 1989 и сега имат 3 пъти по-висок БВП и съответно 3 пъти по-високи заплати.

  5. #5
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Колко трябва да си прост, за да вярваш, че проблемът на България е в:
    1. ВЕИ,
    2. лошите западняци откраднали златото /то не се произвежда злато, ма тва е друга тема/,
    3. американците ТЕЦ-ове със скъпия ток,
    4. приватизацията, БГА Балкан и прочее пропаганда за необразовани и наивни хора.

    1. В Германия 40% от тока се произвежда от ВЕИ и се отказаха от АЕЦ. Явно щото са балъци и не могат да си направят сметката, както ние.
    2. Преди да дойдат канадците, да инвестират над 250 млн. долара и да сменят изцяло технологията, производството беше губещо, а природата - отровена. Сега осигуряват поминък и плащат огромни данъци, за разлика от Лукойл.
    3. Новите ТЕЦ Марица 1 и 3 изхвърлят 94% по-малко вредни емисии и с годините ще стават все по-рентабилни. Без ТЕЦ трудно може да се балансира която и да е нац. система, а старите ТЕЦ няма как да останат да работят.
    4. В Чехия, Словакия и Полша приватизацията беше направена веднага след 1989 и сега имат 3 пъти по-висок БВП и съответно 3 пъти по-високи заплати.
    Лукойл не плаща данъци .....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Колко трябва да си прост, за да вярваш, че проблемът на България е в:
    1. ВЕИ,
    2. лошите западняци откраднали златото /то не се произвежда злато, ма тва е друга тема/,
    3. американците ТЕЦ-ове със скъпия ток,
    4. приватизацията, БГА Балкан и прочее пропаганда за необразовани и наивни хора.

    1. В Германия 40% от тока се произвежда от ВЕИ и се отказаха от АЕЦ. Явно щото са балъци и не могат да си направят сметката, както ние.
    2. Преди да дойдат канадците, да инвестират над 250 млн. долара и да сменят изцяло технологията, производството беше губещо, а природата - отровена. Сега осигуряват поминък и плащат огромни данъци, за разлика от Лукойл.
    3. Новите ТЕЦ Марица 1 и 3 изхвърлят 94% по-малко вредни емисии и с годините ще стават все по-рентабилни. Без ТЕЦ трудно може да се балансира която и да е нац. система, а старите ТЕЦ няма как да останат да работят.
    4. В Чехия, Словакия и Полша приватизацията беше направена веднага след 1989 и сега имат 3 пъти по-висок БВП и съответно 3 пъти по-високи заплати.
    Само че в Чехия шкода беше приватизиран от правилните хора и сега произвеждат хубави автомобили.Нали, техния завод беше преустроен а не съборен.Може би щото си нямаха Костов.Да не говорим че само в Бг приватизацията е почти 100%.Колкото до вредните емисии от американските тецове, като бивш служител в топлофикация те уверявам че мога да ти докарам и нулеви емисии.Може само експерт да хване измамата защото емисиите са пряко свързани с производството на ток и ако са постигнали такива стойности то или работят за жълти стинки или са на загуба.Все едно да сложиш катализатор на състезателна кола.В Германия не трябва да си Цветелина Борисова за да имаш веи меи солар и т.н.На запад всички имат национален авио превозвач, което ще рече че държавата е собственик или поне държи контролния пакет, а ние нямаме такъв превозвач.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Гледам, че на всеки някой друг му е виновена - я западняците, я неграмотните незнаещи български но гласуващи, я Цветелина Борис(лав)ова, я ИванКостовата приватизация...
    Само в БГ всички са невинни!!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  8. #8
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Не ГЕРБ и ДПС, всички в парламента са там за едно и също. Това там е театър, ако на някой е интересен.
    Збарах едни дасайбът в кенефа на мола в Добрич.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  9. #9
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    За мен дпс е най-корумпираната партия.На всичкото отгоре постоянно се злоупотребява с темата за възродитилния процес,и ни се натяква почти ежедневно.А ние нито един път не им натякнахме 550 години геноцит на българите.Толкова сме им се надупили,че вече няма накъде.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #10
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Колко трябва да си прост, за да вярваш, че проблемът на България е в:
    1. ВЕИ,
    2. лошите западняци откраднали златото /то не се произвежда злато, ма тва е друга тема/,
    3. американците ТЕЦ-ове със скъпия ток,
    4. приватизацията, БГА Балкан и прочее пропаганда за необразовани и наивни хора.

    1. В Германия 40% от тока се произвежда от ВЕИ и се отказаха от АЕЦ. Явно щото са балъци и не могат да си направят сметката, както ние.
    2. Преди да дойдат канадците, да инвестират над 250 млн. долара и да сменят изцяло технологията, производството беше губещо, а природата - отровена. Сега осигуряват поминък и плащат огромни данъци, за разлика от Лукойл.
    3. Новите ТЕЦ Марица 1 и 3 изхвърлят 94% по-малко вредни емисии и с годините ще стават все по-рентабилни. Без ТЕЦ трудно може да се балансира която и да е нац. система, а старите ТЕЦ няма как да останат да работят.
    4. В Чехия, Словакия и Полша приватизацията беше направена веднага след 1989 и сега имат 3 пъти по-висок БВП и съответно 3 пъти по-високи заплати.
    Колко ли трябва да си прост, за да вярваш, че в Германия ВЕИтата са със същите договори като при нас, със същия монопол, като при нас, и като процент от цялото ел. производство са нараснали със същия темп, за същия времеви период.
    Държавният ТЕЦ 2 изхвърля точно толкова вредни емисии, колкото и ТЕЦ 1 и 3. Това го знам от протокол за анализ на емисии при източника.
    Чехия, Словакия и Полша и преди си имаха по-висок БВП. За Приватизацията донякъде си прав.
    Западът не е проблем, ние сме си проблем.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

  11. #11
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus View Post
    Колко ли трябва да си прост, за да вярваш, че в Германия ВЕИтата са със същите договори като при нас, със същия монопол, като при нас, и като процент от цялото ел. производство са нараснали със същия темп, за същия времеви период.
    Държавният ТЕЦ 2 изхвърля точно толкова вредни емисии, колкото и ТЕЦ 1 и 3. Това го знам от протокол за анализ на емисии при източника.
    Чехия, Словакия и Полша и преди си имаха по-висок БВП. За Приватизацията донякъде си прав.
    Западът не е проблем, ние сме си проблем.
    Изобщо не е вярно. В ТЕЦ Марица 2 се наляха стотици милиони за рехабилитация и сега пак се търсят стотици милиони за нова рехабилитация. Типично за всяко държавно начинание. Парите се крадат.
    Изобщо не изпуска толкова врени емисии колкото 1 и 3. Нищо общо няма. Протоколи от България недей да гледаш.
    Полша имаше по-нисък БВП на глава от населението от нас през 1989г. Сега са над два пъти повече. Чехия и Словакия са 3 пъти повече от нас.
    ВЕИ в Германия растат с много по-бързи темпове от нас. Всяка година се инвестират милиарди.

    ---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:33 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Само че в Чехия шкода беше приватизиран от правилните хора и сега произвеждат хубави автомобили.Нали, техния завод беше преустроен а не съборен.Може би щото си нямаха Костов.Да не говорим че само в Бг приватизацията е почти 100%.Колкото до вредните емисии от американските тецове, като бивш служител в топлофикация те уверявам че мога да ти докарам и нулеви емисии.Може само експерт да хване измамата защото емисиите са пряко свързани с производството на ток и ако са постигнали такива стойности то или работят за жълти стинки или са на загуба.Все едно да сложиш катализатор на състезателна кола.В Германия не трябва да си Цветелина Борисова за да имаш веи меи солар и т.н.На запад всички имат национален авио превозвач, което ще рече че държавата е собственик или поне държи контролния пакет, а ние нямаме такъв превозвач.
    Правилните хора щяха да дойдат и тук ако предприятията не бяха оставени 8 години да ги източват разни като ВИС и Мулти и да им натрупат задължения по-големи от активите им. То в това се крие успеха на шоковата приватизация. Колко струва сега ВМЗ Сопот като се съхрани държавен. Кого храни печалбата му дето я няма? Кой му покрива дълговете година след година?
    Коя е тая Топлофикация на лигнитни въглища?
    Last edited by nikolaaaay; 13-03-2015 at 00:37.

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И познай колко данъци плащат приватизираните предприятия и къде отиват парите от печалбите.Ай ся не ми обяснявай как една топофикация или друго предприятие плаща данъци колкото кварталния супер.Смисъла на приватизацията е да се купи губещо предприятие от фирма която ще го вдигне на крака и ще плаща данъци, а не да го фалира за една година да го събори и разпродаде и собственика да направи бързи пари за яхтичка и мерцеседче.И не се преватизира всичко, освен в Бг.И въвВарна познавайме някои неща от кухнята и то от първа ръка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Я Николай, обясни на простосмъртните за руската зависимост и американското благоденствие.http://www.moreto.net/novini.php?n=282962&c=04
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by Maximus View Post
    След гласуването за одобрението на процедурата по вземането на 16 млрд. лева за погасяване на стари дългове и неясни други раходи, чудя се аз, има ли още наивници, които считат, че ГЕРБ и ДПС не са в негласен съюз. Не са в единомислие и политическо единство.
    Само забележете точно в кои случаи ДПС подкрепя своя партньор ГЕРБ. Подкрепата идва в най-важните, най-ключовите гласувания, където грешка свързана с неподкрепа на летящите и смешни наивници от РБ и ПФ е недопустима. Та тогава ДПС задължително подкрепя ГЕРБ, за да няма изненади.

    Днес се замислих за онези думи на г-н Борисов, че част от този дълг бил за покриване на задълженията на НЕК. Та замислих се аз, тези задължения към кого са? Еми разбира се, че са към собствениците на ВЕИ-та. И ето изненада, нашето правителство няма да си направи труда да преразгледа всички тези договори с производители на електричество от ВЕИ, част от които съм сигурен, че са сключени в нарушение на нормативната уредба в страната и убеден съм, че могат да бъдат прекратени или поне предоговорени.
    Но не, не така мисли нашето правителство, по-добре е с нов дълг да нахраним всички онези пиявици смучещи от плътта на нещастния ни народ. И сега докато пиша това се сещам и за онези 4 млрд. откраднати в КТБ и отново платени от наивния данъкоплатец. Еми това е, общо около 8 млрд. откраднати за има няма 4-5 години. За контрабандата дори не ми се и говори.
    И така народе български, прост ли си, наивен ли си, глупав ли си или просто не ти дреме, това се чудя аз.
    А нали няма съмнение кой стои зад собствениците на ВЕИ мощностите, има ли някой тук съмнения за това?
    А някой от вас замисли ли се защо това не се превърна в една от опорните точки на "левицата", еми защото и те са там, и те имат своите ВЕИ мощности.
    Та така наивен българино, радвай се на молове, аптеки, банки и барове и псувай тая бедна държава, бедна ли? Аз не мисля, че е бедна, просто някой КРАДЕ парите.
    И пишейки това се сещам за онази новина, в която се говореше за нужните 200 000 за довършване ремонта на детското отделение в Пирогов, които нямаше кой да осигури.
    200 000...............една кур..енска лимузина паркирала на инвалидно място струва толкова.
    Е, това е прости народе, радвай се, плюскай, и ходи редовно до тоалетна, а за останалото се грижат онези, които на всеки 4 години те навиват разпалено да гласуваш.

    Максимоне, ти националист си бро!
    ма твойте писания са пространни и с малко истина всъщност:
    ДПС са най-влиятелната политическа партия в БГ от началото на Прехода - това си е факт. Герб са в разпад нито имат адекватно финансиране вече нито имат влияние пред тях стои дилема или да си купят индулгенции от ДПС или да сдадат службата, сложно е нещо това политиката особено ако не е на реална база - Маскимоне, не се фрустрирай в мафията няма постоянни неща - предвид, че тя е много динамична организация и непрекъснатото движение на влияния в сама
    та нея води малко или много до нейната временност
    Иначе малкото хора, които познавам наистина плющим яко и пием и си гледаме телевизорите ама в същото време четем и пишем из вестниците и интернета правим предавания по телевизията и тласкаме мнението на офцете напред и нагоре което не е лесно предвид такива изнародни хейтъри кът тебе дето имаш забрадка на очите и носъ и виждаш само калейдоскопични образи формирани на база твоя крехък ценностен мироглед

    ИншаАлла!

  15. #15
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    Максимоне, ти националист си бро!
    ма твойте писания са пространни и с малко истина всъщност:
    ДПС са най-влиятелната политическа партия в БГ от началото на Прехода - това си е факт. Герб са в разпад нито имат адекватно финансиране вече нито имат влияние пред тях стои дилема или да си купят индулгенции от ДПС или да сдадат службата, сложно е нещо това политиката особено ако не е на реална база - Маскимоне, не се фрустрирай в мафията няма постоянни неща - предвид, че тя е много динамична организация и непрекъснатото движение на влияния в сама
    та нея води малко или много до нейната временност
    Иначе малкото хора, които познавам наистина плющим яко и пием и си гледаме телевизорите ама в същото време четем и пишем из вестниците и интернета правим предавания по телевизията и тласкаме мнението на офцете напред и нагоре което не е лесно предвид такива изнародни хейтъри кът тебе дето имаш забрадка на очите и носъ и виждаш само калейдоскопични образи формирани на база твоя крехък ценностен мироглед

    ИншаАлла!
    Посредствени хора с огромно самочувствие.
    Хора, говорещи за другите като за "овце", като за "Аз" и "Те".
    Хора разбиращи от политика, мафия и имащи рецепта за всичко и всеки.
    Надявам се, че няма да се припознаеш, Бро.
    За пореден път аз влизам в бой.
    Последният истински сега предстои.
    За такъв ден живей.
    За такъв ден умри.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •