Results 1 to 2 of 2

Thread: Проблем с ел.прозорци и още нещо...

  1. #1
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default Проблем с ел.прозорци и още нещо...

    Здравейте колеги.
    Първо, имам проблем с ел.прозорци. Така, при свалянето на прозорците са окей (бързо свалят, никав проблем) обаче като ги вдигна 2те прозорци или едното, нещооо много мудно вдигат тия прозорци и ме дразни. Примерно като натискам копчето за вдигане и веднага изключвам контакта и прозореца си вдигат автоматично до край без проблем нали ? А то много зор се видя да прибере прозореца и се наложи 3 пъти да натискам компчето за да прибера прозореца...( колата ми е 147ца двувратка, ако това важи) предполагам, че прозорците са ужасно тежки или няма достатъчно ток към модула който управлява прозорците за да вдигне ? Или механизна е кофти направена. Помагайте ми колеги.

    Второто нещо, което е трудно... В началото когато купих алфата имах само 1 ключ ( оригинален ), обаче не може да се комуникира с алфата ( демек алармата не работи) и трябва да отварям/затварям с ключа. И отворих кутийката и се оказа, че няма чип на платката. И викам б*х мама му стара... и трябвало да си поръчам този чип чак от Италия струващо 300 кинта... И купих някаква друга аларма ( ама такава евтинка ) И нямах проблем с "новата" аларма обаче тези кутийки са пластмасови и 2те се счупиха. Ходих до Baumax (Пловдив ) при едни момчета които уж са добри, и исках тия момчета да изкопират кодовете на платката и да сложи на нова платка с нова кутия. Но се оказа, че кода е скачащ ( демек при всяко натискане на дистанционното управление се променя кода) и не може да се копира. И тия момчета ми казаха да си купя нова аларма, който е с плаващ код, което пак нещо не ме устройства. Та въпроса ми е към вас колеги, има ли някакси начин да си върна оригиналната аларма с оригинален ключ ( този оригинален ключ е толкова мега удобен и здрав ) че тия пластмасови кутийки с пластмасов механизъм ще ги метна през прозореца... Върти ми се една идея в главата ми, ама не ме нападайте.. може ли да се вземе цялата ел. инсталация на аларма от друга алфа и да я монтираме на мойта и да я обучим ? Или то няма как да стане ? Помагайте, щото обиколих цял Пловдив да намеря свястен алармаджия да ми обясни подробно дали ще стане тази работа, може ли да се възстановят ключа ми ? Ама тия ми дигат рамената и искат от мен да си купя нова аларма с нова "красива" кутия при тях и монтирането щяло да бъде безплатно... Ем не знам какво да правя...

    Поздрави.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  2. #2

    Default

    Добре дошъл в клуба с бавните прозорци При повечето 147-ци се среща този проблем. При мен е само десния, лятото горе-долу бива, но зимата е трагедия Ето тук сме писали, ако си направил повечето неща описани от колегите и не се е оправило... кофти работа Моя още си е бавен. Макар и много смазване, почистване и т.н.

    Относно ключа. Може да пробваш с покупката на борд комп. и ключове от кола, която се продава на части.. Само че филма мисля ще е голям. (някой по запознат може да се изкажи) Друг вариант няма според мен. Аз имам 2 ключа и нито единия не хваща, вече! Единия работеше до скоро.. ама и той спря. В Ямбол на никой не му се занимава да го оправи или не знае как... понеже съм ходил къде ли не. И до сега никой не се е хванал да го оправи. И аз взех едно централно и с него боравя в момента.
    Last edited by zombiran; 27-02-2015 at 19:16.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •