Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71

Thread: Подобрения на Alfa 147 1.9JTD 16V - идеи?

  1. #16
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    476

    Default

    може също да махнеш единицата от 147 и да сложиш точка между 4 и 7 и ще стане 4.7 JTD. и ако намериш буквички да пише V8.
    JTDm 170+

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Е кво е тва 4.7, тва нищо не е...
    Ще сложа 6.3 дори и AMG ще напиша ама с маркер че да е по автентично!

    За пореден път се убеждавам че в български форум освен да ти кажав колко си сакат, тъп, некадърен, и не можещ, друг отговор не може да получи човек.

    Благодаря все пак за мненията и коментарите бяха ми наистина много полезни .
    Винаги ме е дразнело като вида тема със хубав проект заебана по някаква подобна причина ама схващам вече защо го правят.
    Дано като ходите по сбирките на клуба не се държите така защото тъкмо мислех да ходя, ама май май не си заслужава...

  3. #18
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Ама ти си една с.............а пръчка която не знае какво иска.Искаш с 5 лева да правиш самолет
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Знам много добре какво искам и съм го написал.

    Коментара ти потвърждава какво написах по-рано...
    Все още не мога да разбера какво толкова сте се хванали за тия пари все едно вие ще ги давате хората карат коли на по 40 години и си ги гледат и поддържат що да е толкова трудно за разбиране, че аз имам желание да направя нещо по моята...
    Може да не съм приготвил 10к за "уникално" скъпия и сложен "тунинг" който искам да направя това не значи че не съм готов да дам повечко пари да стане като хората дори и да отнеме повече от седмица (за колкото явно си мислите че искам всичко да стане) не мога да разбера ще кажеш че някой ви плаща да ръсите глупости по форумите . Просто исках ако някой може да сподели някоя друга насока за нещата които съм питал защото винаги има по добър начин да се свърши работата (говоря за самото действие а не вложените части) ама как да е ай със здраве .

  5. #20
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Нали търсиш идеи?!!!
    Прилагаш само тези които сметнеш за добри!

    Ако питаш мен колата си заслужава, НО просто трябва по-сериозно отношение от твоя страна!

    Има такива коли направени от колеги от форума, но който и да питаш всеки ще ти каже едно и също!

    А това, че не ти харесват нашите мнения не означава, че сме кофти хора, просто те подготвяме за реалността, която ти се мъчиш да отречеш!

    Поразгледай кой, как и какво е правил и тогава си прецени какво точно искаш, до къде си склонен да стигнеш с тунинга и от къде точно да го започнеш!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Мерси за супер идеята да променя надписа отзад на колата...

    Ако може погледни първия пост виж какво съм написал.
    Няколко примера:
    Как да почистя всмукателния колектор? - никой нищо не каза за това
    Какво мислите за премахването на масления сепаратор? - отново...
    Кой кулер ще е подходящ от изброените от мен коли или някоя друга с подобен? - ...
    За първия катализатор заслужава ли си да се заменя с тръба или с изкарване на карантиите пак става? - ...
    За изпусквателната система има ли смисъл от гърне или и с накрайк само пак става? - ....

    Във всичките изписани мнения и коментари не виждам някой да е намекнал даже за тези неща, търся просто съвет, нали уж за това е форума...
    Мисля че казах не гоня големи мощности.
    От всичко изписано единственото полезно ми беше че задни спирачни апарати от 156 SW/CW са по големи от на 147 и си пасват без преходни планки.

    Другите мнения бяха общо взето да не се занимавам, да и сложа брони и да я закарам да и направят ремап.

    От доста време следя форума и като цяло теми от този сорт и подробно описани не мога да открия сигурно аз бъркам нещо, единствената дет ми излиза с нещо близко е - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=51439 тази тема вижда се колко е писано и че тази тема също на там отива, заяждания, обиди, и в крайна сметка пак нищо..
    А с реалността се сблъсквам всеки ден като се събудя до де не си легна пак..
    Мисля че се справям добре с нея и не живея в някаква заблуда или приказка.

  7. #22
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Колега, не се вързвай много.
    То тоя форум стана бетер жълт вестник.
    Всеки се плюе с някого.
    ВСмукателния колектор като го свалиш можеш да го изчистиш с почти всичко. Заслужава си тази манипулация, дори и аз смятам да я правя скоро.

    Според мен най-добре ако сменяш кулер си вземи афтърмаркет. Мисля точния размер беше 460/160/90 , мякой да ме поправи ако не е така.
    Моя съвет е или да избусиш катализатора или да сложиш резонансно там. Има няколко теми, намери ги. По-добре е за турбината.
    Ако сменяш генерацията с по-голяма, тогава си заслужава. Иначе не я пипай. Ако искаш звук пускай права тръба с едно преходно по-средата и само накрайник.

    П. П.: Колеги, аз не виждам човека да е писал, че ще прави силов тунинг! Кое ще му струва много пари ?
    Last edited by vgp_sas; 01-03-2015 at 01:09.

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Колектора мисля с нафта ама като знам че може да е в резервоара свиди ми се
    Но най-вероятно с нафта ще е.
    За кулера пределно ясно ми е че ще е по добре но цените почват от 200лв а до колкото знам обема на кулер от 330d е със малко по голям от този на стоковия кулер което е оптимално за тази турбина че ако и дойде голям кулера съответно повече лаг.
    За катализатора става въпрос за първия който е веднага след турбото не знам как ще стане за резонансно там, иначе втория е разкаран отдавна и си е заменен с тръба, само крайното гърне (ако може да се нарече такова..) си седи, за звука имам в предвид да е приятен и не силен, знам че при дизела няма да е оглушаващ дори и с права тръба, но все пак да не е дразнещ.
    Last edited by agstyles; 01-03-2015 at 01:19.

  9. #24
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Мииии потърси де!!!
    Повечето като теб чакат нещо да им дадът на готово иииии КО дотам......
    Скъпо ми е!!!
    Кофти хооорааа!!!

    Кво толкова има да му мислиш на колектора!
    Сваляш, разглобяваш, почистваш!!!!

    Но явно 2лв за препарат ти е скъпо?!!!

    За къФффффф тунинг говорим тогава!!!

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=84617

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...1&postcount=21

    Погледни двата кулера, и двата са с обем 2л.

    И двата са от алуминий, НО единия е тенекийка, а другия с дебели и плътни ребра!!!

    Та според теб кой ще е по-ефективен и заслужава ли си да такива инвестиции по монтажа му!

    Примерни тръби като тези на снимката от неръждавйка, силионови снадки, скоби и заварки, кулер като на другата снимка излизат около 500лв. при положение че ти си ги правиш!!!

    Тази инвестиция по кулера за стоковата турбина, според мен не се оправдава!


    Като за начало може да си попълниш профила от кой град си!

    Знае ли се, може и много близо до теб да има някой от който да почерпиш опит!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140304_202333.jpg   IMG_20140320_175259.jpg   IMG_20140312_152055.jpg   IMG_20140315_175118.jpg  
    Last edited by haljscho; 01-03-2015 at 09:32.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #25
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    и да добавим само че може да си изпрати турбото да му се направи хибрид тогава може да изкара до 220 коня
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  11. #26
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Мога да му продам перфектно GT2256V на страхотна цена!

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Е от 5 дена се ровя из форумите и не само този, но не мога да открия тея спирачки...
    Всеки слага брембо ама аз 17"-ки само да ползвам не искам.

    А тоя препарат за 2лв толкова какво му е името или да вляза в карфур/кауфланд/била или кварталния магазин и да питам за препарат за почистване на колектори...
    Никога досега не съм чистил колектор за това питам.

    Та както каза 500лв инвестиция за стокова турбина не е оправдана затова съм решил евтин кулер от 330-ка примерно пак обема му е някъде 2 литра.
    И така от 250лв за кулер стават 60-ина ...
    И със сигурност ще има разлика от стоковия може да не е голяма но ще има, и най-малкото вече ще са ми готови пътищата ако по нататък реша да правя нещо по-сериозно...

  13. #28
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Колега, не се вързвай много.
    То тоя форум стана бетер жълт вестник ?
    Що?
    Да го видим кви дискове и накладки ще вземе?
    Да го видим, като свали турбото, колектори, егр, катализатори.

    За 300лв, не знам кой ще му прави къстъм ремап.
    Да го видим, какво окачване ще сложи.

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Поръчани са вече нови дискове + накладки за отпред
    Оказа се че отпред фабрично съм си със 284 дискове та няма да се сменят апарати.
    Поръчах Steinhoff дискове - Спир. диск преден вент. - 284x22 - SPORT
    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...at=2&subcat=69

    Още се чудя какви накладки мисля си Textar или Ferodo.

    За отзад чакам потвърждение дали апаратите от 156 ще си паснат направо без проблеми та да поръчам и за там нещата.

    Окачването ще почака другата заплата, че не е кой знае колко голяма за да стига за всичко наведнъж..

    А нещата ще се правят когато почивам понеже живея в Русе но нямам ни гараж ни инструменти тук и когато се прибера в Сливен ще мога да си я правя на спокойствие. Което като гледам се очаква да е към края на март..

    Какъв е проблема с ремапа и кое му е толкова custom?
    Според мен тези неща са си задължителни преди ремап.
    Последно като гледах беше около 300лв в Русе във VRPerformance това че има някои неща променени усложнява ремапа ли? Не съм наясно с тази част та затова ще ходя в сервиз.

  15. #30
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Защо не взе (примерно) ате спирачни дискове и с ате керамични накладки (примерно), а евтините steinhoff ? Не ти ли направи впечатление, че са доста по-евтини от алтернативите ?

    Щото всичко опира до пари.
    И защо не направи конверсията до по-големите дискове ?
    Имаш два варианта - шенкели, апарати или с преходна планка и апарати.

    Ей за т'ва ти написах в началото дали има няколко хилки заделени, щото както каза колегата по-горе, с трици маймуни не се ловят.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •