Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71

Thread: Подобрения на Alfa 147 1.9JTD 16V - идеи?

  1. #31
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Защо не взе (примерно) ате спирачни дискове и с ате керамични накладки (примерно), а евтините steinhoff ? Не ти ли направи впечатление, че са доста по-евтини от алтернативите ?
    Аз бях с ATE предни дискове и същите накладки , не бяха износени а колата не спираше. После сложиха steinhoff перфорираните + ebc green и се оказа че колата можела да спира.
    ...

  2. #32
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Бях писал например, щото това е първото, което ми дойде на ум, ама явно трябва да издребняваме.

  3. #33
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Не се заяждам , а пиша че не съм доволен от АТЕ, и то с конкретен пример.
    И не съм съгласен че са евтини Steinhoff, комплект струва 230лв без намаленията сега, преди бяха повече по спомени, а ATE комплект е 185лв.
    ...

  4. #34
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Аз пък съм доволен от BREMBO. Всички дискове са ми BREMBO,предни накладки TRW задни накладки BREMBO. За мен перфектни !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #35
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Покрай тази подмяна също разкарване на масления сепаратор да си изхвърля газовете в атмосферата, че влиза баш преди турбото и цапа и без тва яко омазаната геометрия . .
    Добре де, сигурен ли си, че тази кола има сепаратор?
    Ако има сепаратор, то неговата функция е да отделя маслото и парите. Маслото по принцип се връща обратно в картера, а парите обратно в смукателния колектор, обикновено и преди него. Ако има сепаратор и ти го РАЗКАРАШ и пуснеш от щуцера преди него някакъв маркуч до някъде, нали се сещаш, че лека полека ще ти изчезва и масълцето от там. Не съм запознат с 1.9 16 и не знам дали има сепаратор. Иначе и да има, и да няма не е нито ефективно, нито разумно да отведеш картерните газове в атмосферата.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #36
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Малко пояснения:
    Взех такива дискове защото ми излизат 90лв/бр.
    Накладките ще са Brembo отпред, за отзад чакам да намеря апаратите.
    305/330 мм брембо не искам защото зимата със 17-ки не ми се кара мисля че го бях написал, пък си е излишно за едните 170-180 коня дет може би ще изкара колата, също ще се сменя спирачната течност, ще се сменят всички уплътнения О-пръстени, гумички etc по апаратите и маркучите до тях.


    Естествено че винаги опира до пари при положение че взимам ~500лв заплата, плащам наем и сметки, няма как да се изръся едно 300-400лв само за апаратите, отделно планки,по-големи джанти (перфектно е просто 17-ки за нашите страхотни пътища) при положение че не ми и трябват такива.
    Не знам защо продължавате да мислите че колата ще се прави за една седмица, мисля че написах може да отнеме няколко месеца, парите няма да се дават на веднъж. Идеята на темата беше да си кажете мнението за нещата които смятам да направя, не да ми казвате колко пари ще ми трябват защото мога да я закарам на някой да ми я направи и да хвърля повече пари но не това искам, мен си ме радва да си човъркам по колата, хем ще науча нещо ново...


    Не съм сигурен дали е маслен сепаратор просто познат го беше нарекъл така а аз си нямам идея как се казва но влиза един маркуч във него и излиза един влизащ точно след дебитометъра преди турбото.

  7. #37
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    16ки стават с четири бутално Брембо и 305мм диск.

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    И все пак, мисля че ще е излишно при мен.

    Каква спирачна течност ще препоръчате?
    Маркучите има ли смисъл да ги сменям с метална оплетка ?(не съм сигурен за името на български най-вероятно го бъркам - braided се водят на английски)
    или просто нови стандартни?

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    16ки стават с четири бутално Брембо и 305мм диск.
    при мен не станаха 16-ки на 4-бутално брембо, казвам го от личен опит.
    Last edited by tonov; 02-03-2015 at 23:13.

  10. #40
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Какъв модел джанта не стана ? С какъв диск беше ?

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Какъв модел джанта не стана ? С какъв диск беше ?
    до колкото имам спомен джантите бяха 16-ки телефонна шайба а дисковете не знам какви са защото са нови не съм ги сменявал аз.
    Но джантите опираха в апаратите а не в дисковете.....
    Last edited by ivo166; 02-03-2015 at 22:15.

  12. #42
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Да ти кажа, нормално е да опират в апаратите, а не в дисковете................
    С 305мм, 310мм или 330 мм дискове си бил ?
    Не се ли замисляш, че колкото е по-малък радиуса на диска, толкова е по-голям шанса апарата да не опира в джантата ?

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    За 305 не съм сигурен ама за 310 и 330 знам че не пасват 16-ки.

    Заслужава ли си ъпгрейда на маркучите, чувал съм че педала става по чувствителен и по прецизен?
    Мисля си че при стокови спирачки няма да има голяма разлика и да се налага да издръжат на кой знае какво напрежение че да са нужни.

  14. #44
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Eй ти един жокер за колектора.


    Eдва ли има по-лесен колектор за чистене.

  15. #45

    Default

    Съединителя (усиленото валео) със сигурност го пиши в списъка, заедно може да го наредиш до турбо, мурбо, кулери, ремапи и т.н., няма да се разминеш.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •