Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Мнения и решения за шьофиране в мъгла

  1. #1
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default Мнения и решения за шьофиране в мъгла

    Не открих подобна тема затова мисля да създам една такава. Не целя да си обясняваме, че не трябва да се изпреварва в мъгла, не трябва да се кара на дълги и т.н. Идеята ми е поради зачестилите мъгли(поне по моя край-Добрич-Варна), а това е почти всяка вечер от няколко месеца насам да споделим разни решения за по-комфортно шьофиране в мъгла. Цветове на крушки за халогени, ксенон на халогените, очила разни и т.н.
    Аз лично напоследък обмислям варианти да променя нещо по колата в тази насока. Попринцип спряха да ми работят халогените и си мислих, че е от клюкарката но днес разглобих пластмасите при левия калник и се оказа, че предпазителя е здрав и при натискане на копчето релето цъка и 12в си има на предпазителя(15А). От което следва, че клюкарката трябва да е наред, а аз да си търся проблема от предпазителя в левия калник до самите халогени... заврях се отдолу и видях, че и двата са леко разбити...крушките са здрави но не светят. Утре ще меря дали има напрежение до тях, че се стъмни.
    Та явно ще се свалят моите и или ще се сменят с други или ще опитам да възстановя тези.
    Някой модвал ли си е халогените някак и изобщо всякакви идеи в насока по-комфортно шьофиране в мъгла ще са ми от полза...както и не само на мен разбира се!!!

  2. #2
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Скоро се връщах от Силистра през Добрич за Варна, по тъмно. Много добре разбирам, защо повдигаш въпроса... Очите ми са още на предния капак на колата.... Мен ако питаш, намествай се зад някой който кара сравнително нормално и си карай зад него. ИНаче ако си първи - силни халогени, максимум внимание, ниска скорост...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  3. #3
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    След последното пътуване Добрич-Варна-Добрич при което от мъгла не си виждах края на капака ми преля канчето и за това мисля нещо да направя по въпроса. Карането зад някой е добре нооо всеки като го настигна намаля и бяга в дясно да го изпреваря аз да съм отпред и с тия неработещи халогени ... още повече.
    Стъклата на халогените отлепят ли някак от задната част за да ги измия? Някой имал ли е сблъсък с тях?
    Last edited by mitkomeg; 01-03-2015 at 19:04.

  4. #4
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    На пълно те разбирам колега.Аз лично до преди две години "почти"нямах фарове,и ми писна вечер да карам на сляпо та един слънчев ден свалих фаровете,разглобих ги и изпратих рефлекторите на късите светлини,които бяха се обелили и почти не беше останало рефлекторно покритие по тях.Изпратих ги в Стрелча и седмица по-късно имах напълно възстановени рефлектори на които боднах един ксенон 6000К от Илиенци за 60 лв./Китайски/ със "слим" баласти и се родих.Искам да отбележа,че за тези две години съм сменил една крушка струваща 14 лв.А до преди да сложа ксенона сменях крушки на всеки два месеца.Та ксенона,и рециклираните рефлектори решават до голяма степен проблема.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  5. #5
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Малко ме притеснява разглобяването на фаровете.Иначе и моите сигурно не са цвете вече ама и колата ми трябва всеки ден и малко на х са нещата с тях ако опрем до тях. Колко ти излезе възстановяването ако не е тайна?

  6. #6
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Мился,че около 40 лв ми взеха за двата рефлектора,и отделно слагаш за куриер.Абе с около 60 лв. и доста игра по отлепянето на стъклата се сдобих с чудесни къси светлини.Мисля,че имаше цяла тема за свалянето на фаровете/понеже трябва да свалиш и бронята/ и начина на разглобяване.Ако имаш въпроси ще помагам с каквото мога.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  7. #7
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...%F7%E0&page=11

    Ето темата прочети я.До колкото се сещам не беше задължително да се свалят и стъклата,но на мен ми се наложи,защото стъкълцето пред крушката на левият мигач беше изпаднало и се разхождаше в рефлектора на дългите и за това реших да отлепя стъклата и на двата фара, хем да ги почистя.Играчка си е,но си заслужава.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  8. #8
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    решението е очила със жълти плаки - виждаш всичко понеже на мен напоследък ми се налага много да шофирам през проходите а там винаги е мъгла нямате си представа за какъв ефект става дума - в Декатлон има такива с кафяви филтри поляризационни за риболов - евтин вариант а скъп е някой модел на Рейбан и най-вече Oakley - примерно:
    http://uk.oakley.com/en/mens/sunglas...Code=OO9135-07

  9. #9

    Default

    Решението е добрата пътна маркировка.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Решението е добрата пътна маркировка.
    В този ред на мисли имаше едно предаване по ДАРИК за българските емигранти "ПОСЛЕДНИЯТ ДА ДРЪПНЕ ШАЛТЕРА" - В ТАЗИ ДЪРЖАВА ЗА ЖАЛОСТ НЯМА ТАКОВА НЕЩО, КАТО ХУБАВИ ПЪТИЩА И ПЪТНА МАРКИРОВКА.

  11. #11

    Default

    Аз карам по всяко време на денонощието и годината. Комбинация от нощ, мъгла и мокър черен асфалт, ако няма добра маркировка и с най- добрите фарове не се вижда нищо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Ще ви кажа как си реших проблема с кросвагона и как ще го реша отново и със 166-цата. Сложих ксенон в халогените но на 3000К. Свети жълво със зеленикав утенък. Вижда се префектно в мъгла и в сняг!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #13
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    И аз за такъв съм се замислил да слагам като стигна до там но съм чувал отзиви и за синя или синкава светлина, че помагала за мъгла. Иначе и аз си взех едни очила жълти...имат някакъв ефект-някак си пътя се отличава по-добре.
    Ако има маркировка съм забелязал, че на синкава светлина е като отражател направо.

  14. #14

    Default

    И ако има мъгла с видимост 5 метра и разполагате с ултра, мега, супер фарове и очила колко ще стане видимостта?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    5м ... въпросът е да няма чак такова напрежение да следиш пътя, а не че ще виждаш през мъглата(нямаше да е лошо де ама ... )
    5м са си 5м - на моменти като няма и толкова става интересно

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •