Results 1 to 12 of 12

Thread: Смяната на ангренажния ремък на Алфа ромео 156 .

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    9

    Default Смяната на ангренажния ремък на Алфа ромео 156 .

    Задължителна ли е смяната и на паразитната ролка заедно със смяната на ангренажния ремък и обтяжната му ролка на Алфа ромео 156 1.8ТС 99г. ?
    Alfa Romeo 156,1.8TS,1999

  2. #2

    Default

    много ясно смени си всичко за да знаеш какво караш
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    9

    Default

    От Ауто Италия гр.Варна четири дни вече не могат да ми дадат цена на паразитната ролка,нямат я в наличност и твърдят ,че смяната и не е задължителна при смяна на ремъка.Освен това от форума разбрах , че е добре да се направи заедно със смяната на АР и ремонт на вариатора на вмукателните клапани/не съм сигурен ,че има нужда-не трака фрапантно?/.Не можели да направят ремонт ,а ми предлагат целия вариатор на цена 468лв без труд.Предлагат труд само за АР 120лв.За съжаление в гр.Шумен има само 5-6 Алфа ромео 156 и то от месец и ми е трудно да се доверя на майстори който познавам отдавна,но колата става актуална и със сигурност бройката ще се увеличи.
    Alfa Romeo 156,1.8TS,1999

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    ... какво значи не е задължително да се сменя , задължителни работи няма - има препоръчителни

    Ауто Италия могат да си гледат опелите и шевролетите, не те съветвам да им доверяваш алфата си, те самите до миналата година италианска кола са виждали само по списания ......
    Тука реклама на сервизи няма да правя, а и ако разровиш из темите ще видиш във Варна къде си правим колите.
    Ако искаш пиши ми на лични или както искаш - мога да те насоча поне на две места тука, където гледат алфи поне от 5-10 години, а за ролките и тях ги има ако не за днес - максимум за утре .....
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Quote Originally Posted by sivo
    От Ауто Италия гр.Варна четири дни вече не могат да ми дадат цена на паразитната ролка...


    В Шумен има специалисти на алфа, наш колега си прави там основен ремонт на 156 1.8 и доколкото съм чувал момчетата са доста информирани и разбиращи фенове.
    Ще разпитам за техни координати, а за части по-добре не се мъчи с Ауто Италия, не са единствени ...
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    9

    Default

    Благодаря на всички ,които изразиха и ще изразят мнение по въпроса и най-много на Тиното от гр.Варна за любезността да ми съдейства по предстоящи проблеми !
    Alfa Romeo 156,1.8TS,1999

  7. #7
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    В Русе също има каде да си оправиш алфата, хората са грамотни и цените не са им в небесата. Ако искаш пиши да ти пратя телефонче.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default z

    ми аз в русе вече 5 дена не мога да намеря свестен маистор и незнам дали щте мога да се приберая в варна ебати хахах колата ми няма мощност след 4хил об.смених ремаците уж с стопер и пак е поне спре да трака иначе ми казаха че ми била за смяна ламдата ма не вярвам да е от нея нз вече скоро сая грамна заради тез маистори
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    30

    Default

    Иди в Интервагем. Моята е там ... сериозно "ранена" ...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97

  10. #10
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default Re: z

    Quote Originally Posted by sparks
    ми аз в русе вече 5 дена не мога да намеря свестен маистор и незнам дали щте мога да се приберая в варна ебати хахах колата ми няма мощност след 4хил об.смених ремаците уж с стопер и пак е поне спре да трака иначе ми казаха че ми била за смяна ламдата ма не вярвам да е от нея нз вече скоро сая грамна заради тез маистори
    Това,че колата ти няма мощност над 4000 об,много ме кара да мисля че проблема ти е в дебитомера.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  11. #11
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: z

    Quote Originally Posted by wrc
    Quote Originally Posted by sparks
    ми аз в русе вече 5 дена не мога да намеря свестен маистор и незнам дали щте мога да се приберая в варна ебати хахах колата ми няма мощност след 4хил об.смених ремаците уж с стопер и пак е поне спре да трака иначе ми казаха че ми била за смяна ламдата ма не вярвам да е от нея нз вече скоро сая грамна заради тез маистори
    Това,че колата ти няма мощност над 4000 об,много ме кара да мисля че проблема ти е в дебитомера.
    ми обади се на Павлин в Русе де, ако не искаш да ти слага газово на 156цата няма да те върне
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default tr

    ми званях на павлин даже от него земах стоперите за да си сменя ангренайа и сие .днес ходих и в бош там ми казаха че ламда сондата е ленива и била за смяна аз обаче немисля че е от нея ,защото тя не оказзва чак такова влияние някои казват набила е повдигачи ли клапани и аз незнам вече ма ако бече това тя щеше да прекасва като москла на село ...свещи сменях и незнам имам самнениа за катализатора да са е спекал защото постепенно почна да се влушава нз утре трагвам за вн, пак кот стане ха все ще се преборя с нея
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •