Results 1 to 7 of 7

Thread: Затъмняване стъкла инфо

  1. #1

    Default Затъмняване стъкла инфо

    Здравейте,искам да науча повече за затъмняването на стъкла с фолио.

    Искам да затъмня задните странични,предните странични и задното стъкло.

    За предните странични се колебая.

    Какво фолио да купя и от къде ? Може да ми препоръчате линкове от интернет,може и обяви и т.н.

    Възможно ли е да се повредят нагревателите на задното стъкло при залепянето/фолирането?

    Често карам по тъмно,нощно време,извънградско и т.н.Ще пречи ли на видимостта,какъв процент фолио ще ме насочите?

    Колебая се между 2 варианта-да затъмня само задното и задните странични или да затъмня тези и предните странични,въпреки,че е забранено.

    Има ли смисъл да купувам предварително изрязано фолио,компютърно изрязано или аз да го оформям,трудно ли ще е?

    Относно самата техника-купих си комплект инструменти,какъв препарат да използвам ?
    Има ли някаква тънкост-за да не се разлепи фолиото,да не се излюшти или да изсветлее,ще може ли после да се свали ако поискам без да повредя прозорците или нагревателя?

    Мерси колеги,чакам мнения и съвети.
    Може да ми пишете тук в темата или на лично.
    ПОЗДРАВИ

  2. #2
    започва да се пристрастява Fori's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    80

    Default

    Здрасти колега,

    Предните странични не е добре да затъмняваш, освен ако не си с МВР-карта Отделно, видимостта значително намалява... Иначе - ще изглежда супер , няма спор
    Fun: GTV 3.0 v6 24v
    Ex: GTV 2.0 16v TS

  3. #3

    Default

    Мерси Фори,наясно съм с положението за предните 2 стъкла

    За видимостта отпред бих сложил фолио от порядъка на 50%,назад 35% примерно,не съм фен на 5%,видимостта ми е важна.

    Относно лющенето,какво фолио съветваш?Тънкости и техники при лепене?

    Предварително изрязано или аз да го режа и как е най-добре да стане?

    Каква е нормална цена за добро фолио и откъде да взема?

    Препарата какъв е?Някои казват вода,не би трябвало да е така според мен,мислех с препарат за прозорци без спирт ? Аз не разбирам,ако съм изръсил някоя глупост поправете ме

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Скъпо фолио препоръчвам Лумар или на 3М ..
    Другото клипове в тубат бол !
    Обаче незнам не си ли се заглеждал че при вдигнати стъкла в тая кола не се вижда вътре ...
    Под такъв ъгъл са че не е необходимо затъмняване

  5. #5

    Default

    Колата е супер,обаче черен металик с черна с кожа вътре и много други модификации и реших този път дали да не затъмня и стъклата.

    Повечето от форума знаят какъв противник бях на подобна модификация.

    Този път е различно,защото колата е черна,иначе карам ГТВ повече от 7-8 години,в момента дори имам 2 прекрасни ГТВ-та.

    На лимитираните спортни пакети и на фаза 3 фейс фолиото изглежда малко по-различни,виждам съм на колеги със сменени фаза 3 муцуни и истински фаза 3,различно е ,когато колата е черна.

    Благодаря за мненията-аз също съм ориентиран към лумар и 3м,клипове ясно е ,че ще гледам,все пак ако някой би ме посъветвал нещо,нека пише

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    От личен опит с 3М 30% на предните странични вечер е осезаемо по-зле видимостта. За 50% и нагоре не ми се мисли.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7

    Default

    Мерси много колега,мнението ти е много полезно за мен !
    Поздрави !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •