Results 1 to 8 of 8

Thread: Евентуални проблеми и решения питанка

  1. #1

    Default Евентуални проблеми и решения питанка

    От скоро...скоро, скоро - един месец някъде съм с газ са селеспийда. ГИ-то е Vega2 . Не знам качествено, или не е , не съм се интересувал от газови до преди да сложат тази. Усещам няколко проблема.
    1. Когато съм на газ, като че колата върви и набира до 3000 оборота изключително тромаво. На бензин този проблем го няма.
    2. Бутилката по паспорт е 40 литра, събира 30-тина литра.
    С пълна бутилка минах 52 километра градско, след което отпрашихме към Рилския манастир. Бутилката свърши на 252 километра. Според мен доста харчи, не мислите ли ?
    3. Имаше проблем, при който като прехвърли на газ, индикацията ( там бутончето с жълтата и червена светлинка ) , както е жълто за газ, от време на време светваше и червеното, все едно работи и на двете горива. Отидох при майсторите и ми казаха след като я закачиха, че били махнали някаква настройка, от тогава наистина не светва пак червеното за бензина.
    4. От време на време, като е на газ колата и карам с равна скорост започва да придърпва зверски, като пусна педала за газта и сменя предавката се оправя.
    Апропо, газовата е чисто нова и гаранционна. За какво да им кажа да гледат като отида? Нормално ли е да харчи толкова?

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    т1 - за реглаж на газовата.
    т2 - бутилките събират около 80% от общия си обем. Сиреч 30-34л за 40 литров съд.
    т3 - оставена е била настройката за преминаване на бензин при определено натоварване и са го махнали.
    т4 - Пробвайте да я настройвате в движение.

    Точки 1 и 4 може да се правят заедно /най-добре/.

    Ако приемем, че в момента разхода ти е 15-16 градско и 10 навън пробег от 250км е около 27-28л.
    В пари това е около 25-28лв. гориво за 250км спрямо поне 40-45лв. за същия пробег на бензин при разход 8/100.
    Last edited by robygas; 05-03-2015 at 10:35.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    т1 - за реглаж на газовата.
    т2 - бутилките събират около 80% от общия си обем. Сиреч 30-34л за 40 литров съд.
    т3 - оставена е била настройката за преминаване на бензин при определено натоварване и са го махнали.
    т4 - Пробвайте да я настройвате в движение.

    Точки 1 и 4 може да се правят заедно /най-добре/.
    По точка две, според теб, колата много ли харчи ? 252 километра с 30 литра газ, като 52 са градско останалите 200 извънградско?
    П.П. ИИи забравих да напиша, от време на време мирише на газ в купето.
    Last edited by Stefan Caromov; 05-03-2015 at 10:39.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Горещо ти препоръчвам да смениш майстора или да върнеш газовата. Има нещо по свързването, което не трябва да е така. От твоята не разбирам кой знае колко, но явно не е адаптирана към твоя двигател. Трябва да се настрои.
    Нормално е бутилка 40 литра, да събира около 32-34 литра. Тоест 80%.
    Ако тоя инжекцион има самоадаптиране, то след около 40-50 км би трябвало да се оправи. Поне при мене беше така. Първоначално гореше около 12-14, че и 16, като я натисна, а сега гори твърдо под 10/100. Говориме все пак за тон и половина кола.
    Обърни внимание на следната простотия, която аз бях направил !
    Газовата има два плюса. Единият е постоянен. За него не говоря, а за другия, който идва от "контакт". Много често "майсторите", като мене, дават на контакт и мерят къде ще дойде плюс и..... Гризваме дървото.Защото в по-голямата си част, тоя плюс се прекъсва, когато върти стартера. Това побърква повечето съвременни инжекциони.
    Грешка номер две!
    Не е фатална, но разбрах, че може да създаде проблем.
    Взимане на плюса от бобината.
    Така нормално всичко си работи, но ако искаш да палиш директно на газ се създава проблем. Там натискаш копчето, даваш на контакт и чакаш да се включат чарковете на газовата. Тоест да чуеш клапана. Често времето, което дава компютъра, понеже не се върти мотора, е малко и цикълът се бламира.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    На дали ще се съгласят да си вземат газоватва обратно Вероятно, ще сменя майстора, ако и при следващото ходене не ми оправят проблемите. По добре да дам 20-30 лева за настройки, отколкото без пари и всяка седмица при тях.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Разходът е горе-долу нормален но може да се свали малко (с около 10%).

    Вероятно уредбата не е монтирана или настроена правилно (или и двете), защото:

    1 - Трябва да има едва доловима разлика в динамиката на мотора между газ и бензин.

    2 - Мирис на газ не трябва да има при никакви обстоятелства.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Слагах ГИ-то при powergas.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  8. #8

    Default

    След като преди около 20 дни , ходих да ми преправят настройките, в момента колата с 30 литра газ мина точно 204 км само градско. Мисля това е доста добре. Като питах какво са направили, казаха, че са и обеднили сместа. Колата хем тръгна по-добре, хем спря да харчи така зверски

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •