Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 80

Thread: 147 Въпроси

  1. #31

    Default

    Точно го каза - да, купуваш си спокойствието. Ама била перфектна помпата, била перфектна ролката. Как се разбират тия работи бе, хора. Има си установени пробегови норми от производителя. Тази ролка трябва да се смени на толкова км, водната помпа също, задължително!

    Интересно ми е, задавал ли си си следните въпроси:
    1. На кой е по-логично да вярваш - на инжинерите конструирали тази кола и мотор или на твоя майстор?
    2. Ако утре ти се прецака мотора поради прецакана ролка, водна помпа и т.н. ще ти плати ли майстора ремонта на мотора?

    То всеки си преценява как да си поддържа колата, ама мисля, че е крайно време и ние българите да спрем да мислим като по бай тошово време жигулите както са поддържани и да спрем с тия истории на дървените философи. Има си каталози, има си ръководства на тия коли, които трябва да се спазват дори при нова кола, какво остава за 10-15 годишна такава.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Преди около шест години, когато купих Алфата от подписа ми, първоначалното й обслужване беше около 250 лева, горе-долу толкова и регистрацията. Ако колегата си купи читава 147, не виждам причини първоначалното му обслужване да не е в рамките също на 250 лева, а регистрацията в зависимост от това от къде и от кого купи колата - може да е дори и доста по-малко.
    А и в края на краищата човек винаги може да намери 200-300 лева в повече.
    От къде ги намери тия части за 250 лева ...
    170/80 лева ти е ангренажния комплект
    60/70 лева водна помпа
    80/90 лева комплекта на пистовия ремък
    80/90 лева горе-долу хубаво 5w40
    80/90 лева всичките филтри
    77 лева регистрация
    160 лева гражданска
    67 лева винетка
    100-250 лева данък (зависи от конете и коя година е)
    90-140 лева за майстор
    150-200 лева за някой малък ремонт
    И парите не стигнаха

  3. #33
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:04.

  4. #34
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Значи отваря се капака на ангренажа и какво сменяме само ремъка щото майстора казал.А казва ли колко още ще изкарат примерно ролките и помпата.И какво става след 6 месеца примерно ако сдаде багажа водната помпа.Отново се отваря ангренажа заради помпата и отново центровка отново едни пари излишни...!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #35
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Много зависи от каде си ,ако си от централна българия ,алфа 147 става,ако си от северна българия ,взимаи аудито или голфа.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #36
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:04.

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    То по тази логика човек трябва например и термостата веднага да смени, защото никой не му дава гаранция, че след 6 месеца пак ще работи.
    Термостата не може да ти направи двигателя леш, освен ако не спече на затворено и се заплеснеш някъде без да погледнеш температурата. Отделно смяната му е доста по-елементарна и евтина.

    Точно сравнение е съединител/маховик/лагер помпа. Няма ли логика?



  8. #38
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Термостата не може да ти направи двигателя леш, освен ако не спече на затворено и се заплеснеш някъде без да погледнеш температурата. Отделно смяната му е доста по-елементарна и евтина.

    Точно сравнение е съединител/маховик/лагер помпа. Няма ли логика?
    Ааа бъркаш са....
    Сменяш само феродов, ако попаднеш на майстор, даже може да ти го накове.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  9. #39
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:05.

  10. #40
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Нов ремък нова помпа нови ролки ,по малко фантасмагории,и писане на дивотии,и 100 000 км момчето ще е спокоино.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #41

    Default

    Всеки сам си преценява, пич. Похвали се после със спестените пари от ролката дали забогатя и какво си взе.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  12. #42
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:06.

  13. #43
    започва да се пристрастява RoyalMachine's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Ако може да се сравни поддръжката на 147 с А3,огромна ли е разликата?

    Някой случайно да е имал и двата автомобила и да може да даде мнение?

  14. #44
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Чувството ти за хумор започва да ми харесва.
    Всеки автомобил има толкова много части, които всеки момент могат да сдадат багажа, че човек 1 км не може да е спокоен. Например няма никаква гаранция, че чисто нов марков ангренажен ремък, при чисто нови маркови ролки, няма да се скъса 100 метра след първото потегляне. А ти щом гарантираш 100 000 км на колегата, ако бях на негово място, щях да те почерпя най-малкото.

    ---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:42 ----------



    Не съм пестил пари от ролките.
    Просто не обичам да давам излишни пари.
    Може би защото всичките ми пари са от образованието и труда ми, а не са ми дадени даром. Затова ги и ценя.
    Икономията е майка на мизерията нали се сещаш...колега, само частите за първоначално обслужване без термостат и без труд са около 250лв и то със стабилна отстъпка. Термостата е около 120-140лв, може да се присади и от рено 5 за около 15лв. Иначе скоро регистрирах новозакупен автомобил:
    Еко такса - 260лв
    Застраховка - 180лв
    Кат - 42лв


    Между другото това е най-читавия мотор който съм срещал, имам такъв на 440 000км и още работи като часовник, като се има предвид, че като купих колата чаках маслото да се изтече около 30мин. и тогава беше на 350 000км. Мисля си, че за тези км, маслото да е сменяно не повече от 5,6 пъти. Няма какво да се чудиш, въобще не е кой знае колко по-скъпа поддръжката като се има предвид, че помпа, дебитомер, дюзи и повечето датчици са на Бош.
    Last edited by pesho_kj; 07-03-2015 at 01:20.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  15. #45
    започва да се пристрастява RoyalMachine's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Икономията е майка на мизерията нали се сещаш...колега, само частите за първоначално обслужване без термостат и без труд са около 250лв и то със стабилна отстъпка. Термостата е около 120-140лв, може да се присади и от рено 5 за около 15лв. Иначе скоро регистрирах новозакупен автомобил:
    Еко такса - 260лв
    Застраховка - 180лв
    Кат - 42лв


    Между другото това е най-читавия мотор който съм срещал, имам такъв на 440 000км и още работи като часовник, като се има предвид, че като купих колата чаках маслото да се изтече около 30мин. и тогава беше на 350 000км. Мисля си, че за тези км, маслото да е сменяно не повече от 5,6 пъти. Няма какво да се чудиш, въобще не е кой знае колко по-скъпа поддръжката като се има предвид, че помпа, дебитомер, дюзи и повечето датчици са на Бош.
    Преди да поразгледам форума почти се бях разубедил да си взимам алфа...Но след като получих някой друг отговор все повече се насочвам към 147..

    При мен не става въпроса за икономия,а просто до това дали ще мога да си го позволя на този етап...Затова ви попитах дали разликата е чак толкова огромна,защото в последните 3-4 дни толкова ми обсеняваха как алфата ще ми излезне все-едно две коли и т.н...

    Просто ме притеснява факта,че няма да мога да и издържа,ако найстина това с което ми пълнят главата е реално....
    Защото с поддръжката на една обикновенна кола не мисля,че бих имал проблеми..само въпроса е да е в границите на "нормалното"...


Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •