Results 1 to 9 of 9

Thread: Алтернативни свещи

  1. #1

    Default Алтернативни свещи

    Тръгнах да гледам за свещи и нещо се обърках. Взех за стандарт NGK PMR7A и BKR6EKPA и Denso IU22 и PK20PTRS9. Намерих ги за 70 паунда в ибея, обаче ми стана интересно у нас какво друго се продава и я докарах до тук. Всичко хубаво, ама после почнах да цъкам по други сайтове и срещнах разминаване в продуктовите кодове на шампионите и бошовете. Ръгнах продуктовите кодове в два чужди сайта за сравнение на алтернативи и разминаването се потвърди. В крайна сметка кои са правилните модели на бош и шампион, и защо се появява това разминаване?
    Събирам помощи за 911 GT2

  2. #2
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Не си слагай бпш или шампион, за ТС правилните свещи са NGK има и вариант за такива не платиниеви, които са доста по евтини от NGK PMR7A и BKR6EKPA
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Тоши, аз си бичех 30-40к км с бош.. ядове никви не съм имал.

  4. #4

    Default

    На мен алтернативи не ми излизат, нито на Denso, нито на NGK. Какви са им номерата?
    Събирам помощи за 911 GT2

  5. #5
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    На мен алтернативи не ми излизат, нито на Denso, нито на NGK. Какви са им номерата?
    Аз съм в същата дилема колега,
    Въпреки,че моята е 166 това което бяха изписали други колеги от форума за туин спарк мотора стават като алтернатива отново на NGK за големите свещи номера е :BKR6EK-8 лв. за брой а за малките е:CR7E-12 лв.за брой

    Намерих ги в електронния магазин на една фирма тук в София (ако някой се интересува да пише на лични да му пратя линк)
    Обаче,като направих сравнение м/у показателите на оригиналните (тези които са с платинени електроди) и алтернативните(които съм посочил по горе) излезе една разлика само при ГОЛЕМИТЕ свещи която забелязах в описанието им,а тя е следната:

    При оригиналните защитата от смущения е:5 kohm,и позицията на електрода спрямо корпуса на свещта е:5,3 мм. а при BKR6EK е 1 kohm и 6 мм.Разрових се по подробно из въпросния магазин и описанието на другите свещи от марката и открих следните:BKR6EKC -9 лв.чието описание според мен най се доближава до параметрите на оригиналните т.е.
    защитата от смущения е 5 kohm и позицията на електрода е 5,2 мм.Ако има някой който може да даде компетентно мнение или от опит ще е хубаво да сподели.
    От цялата маркировка последната буква (С) не разбрах какво означава.
    Last edited by dakata; 15-03-2015 at 18:32.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  6. #6

    Default

    Ето какво означават символите в продуктовите кодове на NGK. Не виждам някаква грандиозна разлика, освен че P е за платинен електрод. Липсата на допълнително число означава, че гапа е стандартен, демек БИ ТРЯБВАЛО да няма значение дали човек ще сложи 6EKPA или 6EK. Този гайд пък показва, че 6EKC е друга тип свещ. Доколкото аз мога да интерпретирам нещата.

    По отношение на другите свещи, това което чета по чужди форуми показва, че PMR7A, CPR8E и CR7E са една бира...
    Събирам помощи за 911 GT2

  7. #7
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    Ето какво означават символите в продуктовите кодове на NGK. Не виждам някаква грандиозна разлика, освен че P е за платинен електрод. Липсата на допълнително число означава, че гапа е стандартен, демек БИ ТРЯБВАЛО да няма значение дали човек ще сложи 6EKPA или 6EK. Този гайд пък показва, че 6EKC е друга тип свещ. Доколкото аз мога да интерпретирам нещата.

    По отношение на другите свещи, това което чета по чужди форуми показва, че PMR7A, CPR8E и CR7E са една бира...
    Ами колега,от спецификациите които прочетох за BKR6EKC единствената разлика с BKR6EKPA е,че при първите позицията на искрата е 5,2мм. а при вторите 5,3мм. при положение,че BKR6EK е със резистор 1 kohm и позицията на искрата е 6 мм.При тези разлики 6ЕКС ми се стори доста по-близка по параметри от 6ЕК.Вярно е това,че дават като заместител точно 6ЕК,но лично за мен 6ЕКС са по-подходящите за това и сложих тях.Ще стане ясно дали съм сгрешил в избора след като навъртя километри.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  8. #8

    Default

    Поръчах без цъ-то, да видим каква ще излезе хавата
    Събирам помощи за 911 GT2

  9. #9
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Ами с цъ-то или без него ще си имаш чисто нови работещи свещи
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •