Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Дали е само лагер на AC компресора?

  1. #1
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default Дали е само лагер на AC компресора?

    Когато подменях аксесоарния ремък преди 4 месеца,проверих всяка ролка,имаше лек шум от компресора на AC-то,надявах се да изкара по-дълго преди да запее,нооо това е ясно,ще се сменя,странното е,че се появи и това виене
    Ролчица? Знам,че е трудно да се диагностицира online,но ако някой може да ме ориентира все пак?
    В понеделник влиза за ремонт,но все пак да съм подготвен ?
    Ето и клип: https://www.youtube.com/watch?v=hPPm7gHFDCU
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #2
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Koлега не знам какво да ти кажа,при мене е същия ужас,нова паразитна ролка,нова ролка на обтегача,ново динамо,и нов компресор на климата,и за капак и нов обтегач,остава да сменя в понеделник шаибата на вала и помпата на хидравликата.Та аз съм до колата и нема ловене кое е ,та от разстояние е само загуба на време ,и пари евентуално.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Колата я вкарвам в сервиз,но все пак реших да пусна тема,надявам се да е ролка,че просо незнам
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4

    Default

    може и от компресора да е ама пак трябва да сваляш ремъка - https://www.youtube.com/watch?v=EKI5yQJANTg
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  5. #5
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Същото виене имах от паразитната ролка! Два месеца след смяната сега скърца ужасно след всеки дъжд, както правеше и старата имси личи, че е ръждясала, мисля накакъв капак да измисля и да ги покрия, имам кора отдолу.
    156 Sportwagon 02'

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Колата я вкарвам в сервиз,но все пак реших да пусна тема,надявам се да е ролка,че просо незнам
    Ако е от лагера в електросъединителя на компресора, лесно може да се разбере. Просто пусни климатика/климатроника и тогава тоя лагер ще се блокира с тръгването на компресора като такъв.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ако е от лагера в електросъединителя на компресора, лесно може да се разбере. Просто пусни климатика/климатроника и тогава тоя лагер ще се блокира с тръгването на компресора като такъв.
    Този лагер се върти независимо да ли е пуснат компресора или не.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Този лагер се върти независимо да ли е пуснат компресора или не.
    За лагера на електросъединителя ли говорим!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    За лагера на електросъединителя ли говорим!?
    Да .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Да .
    Е ако този лагер се върти когато електросъединителя е зацепил (климатика е пуснат) как според теб ще се завърта оста на компресора след като същия лагер ще превърта в тоя момент!?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Е ако този лагер се върти когато електросъединителя е зацепил (климатика е пуснат) как според теб ще се завърта оста на компресора след като същия лагер ще превърта в тоя момент!?!
    Оста на компресора не се върти, когато няма напрежение на намотката на съединителя, но лагера си се върти тъй като, благодарение на него ремъчната шайба лагерува спрямо корпуса на компресора.

    Накратко - ако въпросният лагер е разбит, то едва ли ще блокира при пускането на компресора. Просто ще започне да се товари повече и евентуално да издава по-силен звук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Е ако този лагер се върти когато електросъединителя е зацепил (климатика е пуснат) как според теб ще се завърта оста на компресора след като същия лагер ще превърта в тоя момент!?!
    Адаша ме е изпреварил с отговора.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Оста на компресора не се върти, когато няма напрежение на намотката на съединителя, но лагера си се върти тъй като, благодарение на него ремъчната шайба лагерува спрямо корпуса на компресора.

    Накратко - ако въпросният лагер е разбит, то едва ли ще блокира при пускането на компресора. Просто ще започне да се товари повече и евентуално да издава по-силен звук.
    Не ме разбрахте пак... Лагера за които аз говоря е този които си се върти когато НЕ Е пуснат климатика... Както писахте този лагер които позволява лагеруването на ремъка когато компресора не работи! Когато се подаде напрежение на електросъединителя на компресора въпросния лагер се блокира и в тоя момент почва да се върти вече оста на компресора (лагера се блокира)!!! В тоя ред на мисли предложих на питащия да направи опит като си пусне климатика, ако звука спира значи е от въпросния лагер...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Не ме разбрахте пак... Лагера за които аз говоря е този които си се върти когато НЕ Е пуснат климатика... Както писахте този лагер които позволява лагеруването на ремъка когато компресора не работи! Когато се подаде напрежение на електросъединителя на компресора въпросния лагер се блокира и в тоя момент почва да се върти вече оста на компресора (лагера се блокира)!!! В тоя ред на мисли предложих на питащия да направи опит като си пусне климатика, ако звука спира значи е от въпросния лагер...
    Лагерът на ремъчната шайба не се блокира по никакъв начин при пускането на компресора. Той винаги си се върти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Лагера е подменен и нещата вече са както трябва.
    Шума си го имаше и при пуснат и при спрян компресор, все пак съм се уверил, че е той преди да си закарам колата в сервиз.
    Свистенето което се чува, което как винаги когато колата трябва да се погледне изчезна. Момчето предположи, че може да е хидравличната помпа, но за по сигурно ще я закарам когато се появи пак.
    Тампоните на горните носачи са тръгнали, намерил съм Делфи дали ще изкарат поне двайсетина хиляди че тези сега не издържаха и толкова?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •