Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Съвет за закупуване на Алфа 147 моля!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default Съвет за закупуване на Алфа 147 моля!

    Здравейте!

    По една или друга причина се запалих по тези коли. Книжката я изкарах на 156 дизел преди 10г., хареса ми как върви. 147 ми каресва като визия, а и надявам се е близка до 156 като поведение, макар и леко по-съвременна. А и ще ми е първа лична, макар да съм сменил 5-6 служебни от други марки. Насочил съм се към фейслифт версията от 2006-та - 2008-ма г. Чудя се обаче има ли нужда да търся кола с навигация при все че всички с навигация каито съм виждал в България са най-късно от 2006-та година, като от много места, включително тук чета, че фабричната навигация на тази кола не е с хубави карти на България и не струва. Може ли да се ползва различна от фабричната навигация? Едва ли... Има ли смисъл да взимам по-стара кола от 2006-та само заради навигацията? И дали реално у нас се внасят коли от 2008-ма, като всички от уж 2008-ма които съм виждал у нас, са гробници, по-зле изглеждащи от тези от 2006-та. А и у нас се предлага доста рядко кола от 2008-ма, дизел въобще.
    Четох, че по-здрави за дизелите на Алфа, затова избягвам бензиновите още повече с газ. Макар че съм чел и обратното мнение, че добре понасят газови уредби. Иначе ме радва този бензинов екземпляр с навигация, но пак от 2006-та: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&slink=925dmo Изглежда доста запазена, но са ми казвали да избягвам Туинспарковете. В момента съм в Италия, по-точно южен Тирол, не баш Италия и тук се кара доста Фиат Пунто, не толкова Алфа Ромео. Цените обаче са солени и на такъв екземпляр 147 от 2006-та -2008-ма му искат същата цифра, но в Евро. И у мен възниква въпросът - наистина ли това, което се внася у нас като уж от 2008-ма година е толкова ново или просто е напудрена гробница от 2005-а?! Може ли да се намери кола от 2008-ма с навигация (има ли смисъл да се търси с навигация въобще) до около 9К и бензинова с газ или дизел да бъде? Друго което предпочитам е кожен или поне велурен салон и... махагоновият волан на 156 беше голяма слабост едно време - може би може да се смени? Но няма да е мултиволан... ако въобще има смисъл това в 147. Благодаря за мненията в аванс! Поздрави!

  2. #2
    започва да се пристрастява RoyalMachine's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Аз лично немога да ти помогна с много..
    Преди около 3-4 години родителите ми караха 156 Twin Spark 2.0 155hp
    Колата беше с газов инжекцион(доста стар при това).

    От тогава се убедих,че ако някога си взема алфа няма да е на Газ(лично мое мнение не упреквам никой)

    След доста проблемни 5 години с тази алфа и постоянно киснене по сервизите,най - накрая тя се запали...

    Вероятно е единичен случай,и най - вероятно съм останал с грешно впечатление,че на алфите не им понася добре газта,но повече нейскам и да чуя за алфа на газ.

    Аз лично бих те препоръчал дизел...но кой съм аз да ти кажа какво да си вземеш..
    Ако ти харесват бензинките/газ..няма к'во да се чудиш вземи си..просто споделях лично впечатление..

    И отзивите за Twin Spark Двигателите който съм чувал не са били от най - добрите..
    Успех..Дано си намериш нещо готино..ако успееш сподели с нас !


  3. #3
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Можеш да разкараш фабричната навигация и да присадиш всякаква 2 Дин мултимедия с навигация без никакви проблеми. Аз примерно си сложих това - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...&postcount=116
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #4

    Default

    Аз карам фекс от 2005. 147те са фейс от 2005 до 2010г.
    Моята е на газ и да ти кажа се държи перфе..не отстъпв на бензина никак даже..ама е настроена да отдава същата мощност..както на бенз и си харчи Имат подръжк..няма спор..взех я за 5к вечеми стъпва на 10. Обаче е чук Ако искаш Алфа..по-добре я гледай и няма да съжаляваш.Това е кола с душа!! Колата ми е тая от подписа.
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  5. #5
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    И аз като колегата pesho_kj, бих ти предложиш да не търсиш задължително с навигация, защото винаги можеш да си сложиш допълнителна.
    Вече дали дизел или бензин... зависи от това колко километра ще минаваш на година, на какви разстояния ще я караш и много други фактори.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  6. #6

    Default

    Няма смисъл от навигация. Тоя модел е автоматик дето си дал..и е 9к според мен за тези пари ще вземеш дизела..аз имам всички екстри без навигация. Рака или иначе има и телефони с такава. Прецени си сам. Но и от към бенза нямам забележка..не е много капризен..хубаво масло,нов вариатор и си цар!
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Благодаря за отзивите!
    Къде може допълнително да се сложи навигация и колко струва (съжалявам за ламерските въпроси, както казах ще ми е първи личен автомобил)? Да си призная досега всички, които са ми харесвали повече и са били по-нови - да речем от 2008-ма, са били без навигация. Включително и тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87971, която изпуснах точно поради пътуването ми в чужбина в момента. Иначе беше перфектната за мен. Но като цяло, доколкото имам поглед над обявите в интернет, в момента предлагането на 147 е вяло, много по-малко от това, което беше в края на есента да речем. Иначе аз на телефона навигация имам, но винаги трябва да се слага нещо на таблото или стъклото, после да се крие, за да не отварят колата заради поставката и така...
    За бензиновите знам, че е важно да е поддържана добре преди това, иначе може да пострада от блокаж на двигателя в някой момент. То не че пък за дизелите това не е важно... Иначе селеспийд не бих си взел. На тези години той сигурно ще се нуждае от ремонт, а последният едва ли ще евтин. Просто исках да онагледя горе долу какво търся. Не държа да е с червени седалки, може да са кафяви/бежови, но държа да не са платнени. Макар че салон лесно се намира. Ще я карам редовно, няма да седи на трупчета надявам се. Друго което исках да попитам колегите, каращи фейслифт е какви точно са размерите на багажника - ширина, дълбочина и височина, че имам една косачка Викинг, която ще ми се налага да карам до ранчото и която не е от най-малките и ако не мога
    да я побера в малкия багажник на 147, за съжаление ще трябва да се откажа от тази кола. И може би да се ориентирам към Шкода Фабия... макар, че освен големия багажник и сравнително симпатиния екстеиор, отвътре и откъм двигатели тази кола е пълна скръб. А и салонът не изглежда по-голям.
    Друго, което ме интересува - как е ширината на задната седалка? Наскоро ми се наложи да се возя с още 2-ма души на задната седалка на Поло комби и добре, че беше за има-няма 10 км.

    ПС:Защо в този форум когато натисна опцията редактиране на мнение полето е празно? Много бъгава работа. Трябва да си копирам мнението предварително и да го пейстна в празното поле за да мога да го редактирам...
    Last edited by bikerider; 09-03-2015 at 20:50.

  8. #8
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Деком, Авител могат да ти монтират навигация. Аз лично сам си я монтирах. Размерите - http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=1316
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И аз да видя един колега, който не се интересува от носачи, ангренажи, масла и пр. а от навигация и багажник


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    От носачи и ангренажи какво да се интересувам - те са си консуматив и тях ще ги купувам ща не ща каквато и кола да си купя, понеже няма да е нова. Поне като е кола, да доставя удоволствие от шофирането, не да е някой изпърдян Опел с калник завит от някой мърмот от фолиото на шоколад Милка...

  11. #11
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by bikerider View Post
    От носачи и ангренажи какво да се интересувам - те са си консуматив и тях ще ги купувам ща не ща каквато и кола да си купя, понеже няма да е нова. Поне като е кола, да доставя удоволствие от шофирането, не да е някой изпърдян Опел с калник завит от някой мърмот от фолиото на шоколад Милка...
    Значи скачай смело и няма да се плашиш. Ако ти се струва малка, можеш да разгледаш 156 фейслифт комби, окачването, двигателя са един и същи, скоростната кутия е Опелска но се държи добре. А ако искаш да скочиш още малко разгледай 156 Crosswagon Q4 - 4x4 и е доста по-висока.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  12. #12

    Default

    Относно навигацията - ползвам телефон, захванат на предното стъкло чрез поставка (струват 10ина - 20 лв. по спомен). Убедих се че когато навигацията е на нивото на очите е много по-удобна (въпреки че има и гласова навигация на български).
    Телефона ми е с достатъчно голям (за мен) дисплей (~4 инча), може да се сложи и по-голям.
    Инсталирал съм програмата iGO Primo (може да си сложиш и друга). В момента съм с карти на БГ от преди половин година и вършат чудесна работа. Не се притеснявам, че някой може да ми открадне навигацията, тъй като, когато сляза от колата си взимам телефона с мен.
    Недостатъците са, че за по-дълги разстояния иска задължително постоянно зареждане, тъй като батерията се изтощава бързо с включен GPS. Взел съм си зарядно за телефон (USB), свързано към запалката и съм си решил проблема. По мои наблюдения GPS-а от телефона е достатъчно точен.
    Така не си развалям кой знае колко интериора на колата, тъй като съм с оригиналното CD, а когато искам мога да си махна държача за телефона.

  13. #13
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Зависи от предпочитанията. Аз лично предпочитам да не си окичвам таблото като коледна елха а още повече да виси и кабел със зарядно във запалката и да се вади при всяка по-голяма дупка. Плюс това си има УСБ, микро СД, блутут за връзка с тел., стриимване на мп3 от телефона и още сума ти функции...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    156 e хубава кола, но не знам дали не ми е малко голяма. В момента карам една служебна Дачия Логан и не че това е кола въобще, но не се чувствам много удобно с комби, макар че хресвам комбита по принцип. А книжката я изкарах на 156, но седан. Освен това искам кола от минимум 2007-ма година, а ако намеря и някоя от последните преди 2010-та би било прекрасно.
    Някой може ли да сподели за размерите на багажника моля, че това ми е важно? Ако е малък и не става за една косачка, явно ще взимам 156...
    А за джипиеса през телефона точно това у недостатък - зареждането на батерията на телефона на дълъг път. Когато бях в немско, карах един Смарт и той имаше ниша в таблото - телефонът стоеше в нея. Ползвал съм там и Сиджик и АйГо, но на новия Сиджик нещо не мога да подкарам да чете картите за чужбина (ако някой има опит да сподели кой файл му трябва, за да ги прочете). А и от познати знам че са им отваряли колата заради отпечатъка от навигация на стъклото. Не че ако видят навигация в козолата няма да ги заблазни... Какво да се прави, живуркаме в Бандитстан. Но си е приятно да има вградена навигация, била тя и сложена по-късно.
    И в коя автокъща е възможно да се поръча нещо по година и искани екстри евентуално? Пробвах да пиша на бомиауто в скайп от тук, но тези чукове не отговарят...
    Last edited by bikerider; 10-03-2015 at 21:07.

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by bikerider View Post
    156 e хубава кола, но не знам дали не ми е малко голяма. В момента карам една служебна Дачия Логан и не че това е кола въобще, но не се чувствам много удобно с комби, макар че хресвам комбита по принцип. А книжката я изкарах на 156, но седан. Освен това искам кола от минимум 2007-ма година, а ако намеря и някоя от последните преди 2010-та би било прекрасно.
    Някой може ли да сподели за размерите на багажника моля, че това ми е важно? Ако е малък и не става за една косачка, явно ще взимам 156...
    А за джипиеса през телефона точно това у недостатък - зареждането на батерията на телефона на дълъг път. Когато бях в немско, карах един Смарт и той имаше ниша в таблото - телефонът стоеше в нея. Ползвал съм там и Сиджик и АйГо, но на новия Сиджик нещо не мога да подкарам да чете картите за чужбина (ако някой има опит да сподели кой файл му трябва, за да ги прочете). А и от познати знам че са им отваряли колата заради отпечатъка от навигация на стъклото. Не че ако видят навигация в козолата няма да ги заблазни... Какво да се прави, живуркаме в Бандитстан. Но си е приятно да има вградена навигация, била тя и сложена по-късно.
    И в коя автокъща е възможно да се поръча нещо по година и искани екстри евентуално? Пробвах да пиша на бомиауто в скайп от тук, но тези чукове не отговарят...
    За косачката нема се косиш сваляш задните седалки и си в играта.Относно навигацията аз също съм с навигация на телефона.Ползвам Sygic /Сиджик/ но с закупен от мен лиценз.И да ти работят картите вземи си я купи щото май не си...не се излагай виждам ,че споменаваш чужбина.Мисля ,че 50 € няма са ти проблем или греша !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •