Results 1 to 7 of 7

Thread: Каква кола да си купя след бензинова 156?

  1. #1
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default Каква кола да си купя след бензинова 156?

    Уважаеми колеги,
    Въпросът е сериозен, т.е. темата не е с цел бъзик и моля за сериозни съвети тези, които смятат, че имат добри идеи.
    Та на въпроса. Назовете автомобил на бензин за предпочитане Алфа, без тъпото бошовско запалване, с което не мога да изляза на глава. Смених няколко дебитомера и постоянно ми дава грешки P1177 и P1178. Сега вече не ще да работи и на авариен режим, с извадена букса на дебитомера. Не мога да се оправя.
    Всъщност това е единственият ми критерий по избора. Доста ми харесват японските машини, но нямам идея с какво запалване са.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми очевидно трябва да смениш майстора.Тия няколко дебитомера все нови ли купуваш.Нали не мислиш че всички 156-ци са с проблемно запалване.От познати имам добри впечатления относно Тойота, ма те нови си купиха 2 бр.Едната Авенсис другата една малка все и забравям заглавието.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Не са нови дебитомерите, само за проба. Как да си купя нов, като и в авариен режим не работи. Запалва върви 3 сек. и гасне. Просто вече ми се изчерпа лимита на търпение. Това са вече пет месеца така, мъки.

  4. #4
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Както каза колегата Митко,смени майстора.Имай напредвит,че италянските коли са малко чепати,и малко са майсторите които ги разбират.Иначе всеки щи кажи,ела ща управа само и само да ти вземе парите.Иначе за японец,няма да сгрешиш.Не каза само до колко пари си търсиш.И горе долу какво.Аз съм фен на Хонда,и по специялно на Прелюде 5-та генерация.Много здрав двигател,и здраво окачване.Мой познат караше 15 години CRX, от първите,дори и хидравлика няма, 140 коня,като я подкарах с мръсна газ,направо ма отлепи от земята.И тя се оказа ебаси дурака.За последните две години нищо не е сменял по нея,дори и крушка на фар или габарит.Каросерията с годините изгни,обаче двигателя е безупречен.Сега я е спрял от движение и си я оставил в двора покрита с бризент.Иска да я реставрира.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by SilverArrow View Post
    Уважаеми колеги,
    Въпросът е сериозен, т.е. темата не е с цел бъзик и моля за сериозни съвети тези, които смятат, че имат добри идеи.
    Та на въпроса. Назовете автомобил на бензин за предпочитане Алфа, без тъпото бошовско запалване, с което не мога да изляза на глава. Смених няколко дебитомера и постоянно ми дава грешки P1177 и P1178. Сега вече не ще да работи и на авариен режим, с извадена букса на дебитомера. Не мога да се оправя.
    Всъщност това е единственият ми критерий по избора. Доста ми харесват японските машини, но нямам идея с какво запалване са.
    И на мен ми дигаше тези двете грешки.Ниските оборти падаха около 500 и се опитваше да гасне.На старта не въви и не върви.Причината се оказа задръстена решетка на дебитомера.Беше запушена на 30-40%.Почистване,смяна на филтри и ся всичко е наред.

  6. #6
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Честно казано зависи на какъв екземпляр си попаднал и кой човърка по него. Аз съм се убедил, че е по-добре да се иде на сервиз (в който си разбират от работата и ще дадат гаранция) и да се констатира от какво е проблема, отколкото да се сменя по метода проба - грешка. Освен че излиза по-скъпо, се влиза и в един омагьосан кръг.

    Специално за бензиновите Accord съм чувал да споменават смяна на ламбда сонда(600лв), и както и при ТС-a трябва редовна смяна на масло иначе валовете отиват към Надин.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #7
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Аз за 130к някъде съм сменил 1 дебитомер . Тва с тресенето при 1-во палене си го има от време на време ... и след почистване на дросела се маха. Дросела се чисти за половин час ...

    Даже не ми е направило впечатление запалването .... Вече има и газ .... Никакви проблеми .... Вярно , сменяй майстора.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •