Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 65 of 65

Thread: Хидравличен филтър, кормилна уредба

  1. #61
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми не е все едно дали мотора работи на 2000 или 5000оборота.Трябва да има някакъв регулатор , разтоварващ клапан знам ли, не съм запознат.Сигурно са в помпата вградени, за да осегурат работно налягане.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми не е все едно дали мотора работи на 2000 или 5000оборота.Трябва да има някакъв регулатор , разтоварващ клапан знам ли, не съм запознат.Сигурно са в помпата вградени, за да осегурат работно налягане.
    Има регулатор и той ограничава налягането на работното. От оборотите зависи дебита на помпата. От друга страна налягането на изхода на помпата не е постоянно. То зависи от положението на разпределителя на оста на волана. Когато воланът е в покой, налягането на изхода на помпата е минимално. В този момент тя върти течността през казанчето. Максималното налягане се развива, когато воланът е навит и колелата са стигнали крайното отклонение. Тогава въпросният регулатор отваря байпас изход - вход на помпата и налягането не надвишава въпросната стойност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има регулатор и той ограничава налягането на работното. От оборотите зависи дебита на помпата. От друга страна налягането на изхода на помпата не е постоянно. То зависи от положението на разпределителя на оста на волана. Когато воланът е в покой, налягането на изхода на помпата е минимално. В този момент тя върти течността през казанчето. Максималното налягане се развива, когато воланът е навит и колелата са стигнали крайното отклонение. Тогава въпросният регулатор отваря байпас изход - вход на помпата и налягането не надвишава въпросната стойност.
    Потвърждавам, че зависи и дебита и налягането от оборотите-при мен помпата е тръгнала да се разваля и особено като загрее маслото все едно нямам хидравлика. Като въртя на място и дам газ, волана олеква. Байпас също има-буквално се чува като навиеш волата докрай и натиснеш малко (което принципно не е препоръчително). Колкото до филтъра-абе наистина голямо пишкомерене падна, и на мен ми е непонятно защо. Ако някой има нещо предвид да го каже, стига с тия недомлъвки. Ей затова сме на това дередже в държавата, щото дай ни да се дърляме. Относно местоположението на филтъра/филтрите аз също с моята технически неграмотна кратуна, мисля, че трябва да са преди и след помпата. Тоя преди помпата пази нея, а тоя след помпата пази рейката от евентуални стружки от помпата. Така е при горивната система-има цедка преди помпата, има филтър след нея (поне при 155-цата). Колкото за запушването, малко ми не непонятно как ще се запуши, при положение,че върти едно и също масло, което няма контакт с външна среда, освен ако колата не е на 30 години и хидравличното масло не е сменяно никога. Двигателното масло малко или много има контакт с бензин, с мизерии от горенето, от въздуха и т.н.Бензиновия филтър също постоянно през него минава нов бензин, който може да донесе нови мизерии и макар че му намалява пропускливостта, чак да се запуши напълно...

  4. #64
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е ся, как, за бела става, говорех принципно.Ама един конструктор сигурно ще ги предвиди тия неща.Явно тука е предвидил да няма филтър.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Е ся, как, за бела става, говорех принципно.Ама един конструктор сигурно ще ги предвиди тия неща.Явно тука е предвидил да няма филтър.
    Май съм ти разправял - някога с един приятел правихме една машина на хидравлично задвижване. И понеже работното налягане беше към 160 бара а усилията тук и там - по десетки тонове, та от страх да не се запуши туй, да не се спука онуй, бяхме натъманили една сложнотия с какви ли не защити. Накрая като я пуснахме в действие се оказа, че най-големите ни ядове идват от самите защити. Та лека полека сведохме нещата до минимално-необходимото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •