Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Тампон двигател - щанга

  1. #16
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Колегата е написал, че малкият му динамометричен ключ затяга в диапазона 5-110 Nm. Така че с него ще познае.

    ---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:01 ----------



    Колегата пита за тампона, а не за болтове и гайки.
    Но по колата има и болтове, за които това е много по-важно от тампона. Например болта на коляновия вал.
    Знам, че за някой болтове е задължително, просто имах предвид да не разчита , че ВСЕКИ болт или гайка ще бъде затегнат спрямо Nm от ePER.Тази щанга я сменях сам преди доста време без динамометричен ключ, и нито вибрациите ми са се увеличили, нито съм имал друг проблем.Затягането на болтовете точно на тази щанга не оказва никакво влияние на вибрациите, освен в случай, че изобщо не са затегнати!
    Last edited by stu; 12-03-2015 at 19:31.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #17
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Колега eproHD, след като си намерил с колко Nm трябва да се стегне този тампон, а и имаш динамометричен ключ и желание за работа - какво по-хубаво от това?
    Дори е похвално според мен.
    Имай предвид обаче следното - винаги при затягане на две повърхности те трябва да бъдат предварително добре почистени.
    В противен случай, дори и да използваш динамометричен ключ, има немалка вероятност още преди достигане на желаните Nm да скъсаш, превъртиш и т.н. (най-общо да повредиш) нещо, а също така от друга страна при достигането им затяганите повърхности да останат хлабави.
    Съгласен съм с теб за повърхностите,че трябва да са чисти ! Големия го взех основно за болтовете за джантите..Питах за стягането на тампона да ли е добре така след като се дава да е така.Виждам ,че и пробката за маслото на двигателя и скоростната кутия също се дават с колко се затягат.Няма да питам щото ще ме изядат тук.Благодаря ти ,че си обяснил на колегата какво значи какво значи символа /-/ Но аз все пак си поправих поста
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #18
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Аз имам предвид принципно как стоят нещата.Това , че искаш всичко да е затегнато точно колкото е предписано от производителя е похвално.Тъй като често си измислям някое разглобяване по автомобила, и аз бях тръгнал да си купувам динамометричен ключ, но се отказах и си карам на усет при елементите за които не е от огромно значение затягането с точни Nm.
    Last edited by stu; 12-03-2015 at 20:06.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #19
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Я и аз да се изложа малко !
    Тампона трябва да е стегнат ! Дали със специализиран инструмент или не, няма ЗНАЧЕНИЕ !
    НО от едната страна има реглаж !
    При неправилен монтаж тампона вибрира предава вибрация в купето се къса за много кратко време, понеже стои под напрежение !
    Успех на монтажниците
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #20
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Я и аз да се изложа малко !
    Тампона трябва да е стегнат ! Дали със специализиран инструмент или не, няма ЗНАЧЕНИЕ !
    НО от едната страна има реглаж !
    При неправилен монтаж тампона вибрира предава вибрация в купето се къса за много кратко време, понеже стои под напрежение !
    Успех на монтажниците
    Гледал съм на живо в сервиз как се сменя...Но не видях реглаж да се прави на този тампон.Освен да се спазва онази част дето има стрелка сочеща нагоре и пише ALTO /високо се превежда/ и се пада от към купето
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #21
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    На планката от към купето се прави реглажа
    Last edited by vovata; 12-03-2015 at 20:41.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #22
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    На планката от към мотора се прави реглажа
    Може не знам може и да се прави.Но явно и ти няма ни кажеш как става.Както в един пост някой ми каза,че никой не ми е длъжен.Аз когато питам искам да разбера иначе все едно думи казани в пространството.
    П.П
    Планката която се захваща за мотора не виждам какво може да се регулира.Даже и за нея има препоръчани Nm
    Last edited by eproHD; 12-03-2015 at 20:59.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #23
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Може не знам може и да се прави.Но явно и ти няма ни кажеш как става.Както в един пост някой ми каза,че никой не ми е длъжен.Аз когато питам искам да разбера иначе все едно думи казани в пространството.
    П.П
    Планката която се захваща за мотора не виждам какво може да се регулира.Даже и за нея има препоръчани Nm
    Трябва да ти покажа ! Как да ти го кажа (обясня) ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #24
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Трябва да ти покажа ! Как да ти го кажа (обясня) ?
    Няма как да ми го покажеш..А да се обясни може ,може...я опитай пък ще видим !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #25
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Няма как да ми го покажеш..А да се обясни може ,може...я опитай пък ще видим !
    От към купето дупката на планката е на елипса. Като се сложи щангата трябва да не е под наприжение и така да се стегне.
    Иначе съм карал и без щанга за проба. Няма никакви вибрации.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  11. #26
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    ...Виждам ,че и пробката за маслото на двигателя и скоростната кутия също се дават с колко се затягат.Няма да питам щото ще ме изядат тук...
    За пробките усилието е важно, най-малкото защото навиваш стомана в алуминий - много лесно може да превърти резбата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #27
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Колегата е написал, че малкият му динамометричен ключ затяга в диапазона 5-110 Nm. Така че с него ще познае.

    ---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:01 ----------



    Колегата пита за тампона, а не за болтове и гайки.
    Но по колата има и болтове, за които това е много по-важно от тампона. Например болта на коляновия вал.
    Ми когато му писах на колегата бяха 50Nm.Мъ може и да не съм видял.Бях без очилата.И колегата да си знае че трябва да ходи до мерки и теглилки от време на време да му калибрират ключа ,за да няма ядове после.А и да си знае че тез килограми които му дават са за НОВИ болтове.
    Last edited by alfista 96; 13-03-2015 at 14:22.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #28
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    На мен винаги ми прави добро впечатление употребата на динамометричен ключ в сервиз. По-скоро неизползването на такъв е признак на мързел, инат или просто мърлявщина.
    Странно е, че точно в този форум се гледа негативно към неговата употреба при манипулации спрямо автомобила.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by SilverArrow View Post
    На мен винаги ми прави добро впечатление употребата на динамометричен ключ в сервиз. По-скоро неизползването на такъв е признак на мързел, инат или просто мърлявщина.
    Странно е, че точно в този форум се гледа негативно към неговата употреба при манипулации спрямо автомобила.
    Те затова го ползват основно, да впечатляват и да се върнеш пак.
    Last edited by lordliness; 14-03-2015 at 09:13.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Както каза Тонов, където има вътрешна резба в алуминий е добре да се стяга на предписаното усилие. А така също и когато трябва да се стяга еднакво, като например - главата на мотора.
    За всичко останало, ако нямаш усет, всякакъв инструмент ти е излишен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •